Një kryqëzor majë kodrës

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
hoteli.jpg
Një kryqëzor i vërtetë, me të gjithë ambientet që ofron një anije e ndërtuar për të transportuar pushues anembanë botës… vendosur mbi një kodër.

Kjo është ajo që ndodh në Korenë e Jugut, ku një ide gjeniale shndërroi një kryqëzor të nxjerrë jashtë shërbimit në një hotel luksoz në bregdetin e Jeongdongjinit.

Shumë shpejt, hoteli-kryqëzor është shndërruar në një “magnet” të rrallë turistësh, të cilët përveç pamjes panoramike, mund të gjejnë në gjirin e këtij “hoteli” edhe restorante e klabe me pesë yje, një sallë të mrekullueshme martesash, fushë volejbolli, palestër, një pishinë spektakolare e madhe edhe një pistë në miniaturë golfi.

hotel1.jpg


E të gjitha këto, me garancinë që nëse një tsunami do të godasë brigjet e rrezikuara koreane, ata janë në vendin e duhur për të shpëtuar.

hotel2.jpg


Midis 211 dhomave, e disa apartamenteve të ideuara si suita, kryqëzori ofron çmime që nisin nga 60 euro nata, të përballueshme për këdo që do të ketë para të mjaftueshme, për të shkuar deri në Korenë e largët.
/ Top Channel
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
اfarë bën kjo anije në majë të kodrës? (FOTO)

Ky është një prej hoteleve më të veçantë në të gjithë botën. I vendosur në Korenë e Jugut, Sun Cruise është hapur në vitin 2002. Hoteli është projektuar në ate menyre që te krijon pershtypjen se kjo anije është gati duke u nisur.

Ajo ka një gjatësi 165 metra, një lartësi prej 45 metrash dhe peshon 30 mijë tonë. Hoteliluksoz ka 211 dhoma dhe një restorant me gatime tradicionale në pjesën perëndimore, një klub nate, një pishinë, etj./albeu.com/

51121.jpg

51118.jpg

51117.jpg

51116.jpg

51119.jpg
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Një kryqëzor majë kodrës

Sme pelqen ky hoteli..kshu ne pamje leqe te fut friken te jep ate iden qe "anija" mund te bjeri nga momenti ne moment
por dhe per estetik nuk eshte ndonje gje kushedi..
 
Top