“Një shëtitje e paharrushme!” (Nicholas Sparsk)

Hi 🥰 per kte postim fajtore eshte @NeVertiti 😌 E cme kujtove o xhan 🥺 . Dua tju flas pak per librin “nje shetitje e paharrushme” nga autori Nicholas Sparsk . Kete liber e kam lexuar kur isha ne 9 vjecare ka qen nje nder librat e par fare qe kam lexuar qe fliste rreth dashuris . Me ka ber te enderroja ate dashurin pa kushte si femi qe isha , sa me shum qe e lexoja aq me shum mendoja se nje jete pa dashuri brenda nuk ka sensin e duhur . (Ju do thoni po tani ca mendon ? Eehhh 😂😂 isha beb se dija qe dashuria eshte si uji paket 😂) Me pelqen shum thjeshtesia dhe natyraliteti me te cilen Nicholas shprehet ne librat e tij . Mbase dhe ndaj e desha shum kur e lexova sepse ishte i thjeshte per tu kuptuar nga mosha ime . Libri flet per nje histori dashurie mes dy te rinjeve Xhemi dhe Lendon qe jan shum ndryshe nga njeri tjetri . Per ju dembelet qe pertoni te lexoni mos u merakosni boti ka menduar dhe per ju 😂Libri eshte bere filem dhe eshte nje nder filmat me te realizuar , duke qe se rrall her e gjen nje liber te pasqyruar ne nje filem aq paster . (Ps un kam qare dhe kur e kam lexuar librin dhe kur kam pare filmin 😫) Poshte do ju le dhe trajlerin plus dhe nje fraze nga libri . 🙂 63F7D3DF-0A15-41C4-A100-B00894E2AB5D.jpeg “Dashuria është përherë e duruar dhe e mirë. Ajo nuk është xheloze. Nuk është kurrë e ashper apo egoiste. Dashuria nuk gëzohet me mëkatet e të tjerëve, por ngrihet mbi të vërtetën. Është përherë e gatshme të falë, të besojë, të shpresojë dhe të presë çdo gjë që vjen”
 
Une se kam lexuar kete ..jam rrit me romanin Tom. Sojer.. akoma enderroj te veproj si ai ..qe vinte femijet e lagjes te lyenin Gardhin e tij.. e per kete u merrte dhe para.. geniale 😎
 
Nuk e kam lexuar dhe as e kam parë si film, por po ta kisha si libër, do ta lexoja, meqë qenka përkthyer edhe në shqip.
Por dhe pa e lexuar, e marr me mend si mund të jetë, se kam lexuar libra të këtij lloji, disa që përfundonin mirë, e disa keq.

Doja vetëm të thosha se dashuria nuk është si në libra dhe filma. Librat, e sidomos filmat, rrallë e paraqitin jetën siç është vërtet dhe me kalimin e kohës sa vijnë e bëhen edhe më manipulativë.
 
Nuk e kam lexuar dhe as e kam parë si film, por po ta kisha si libër, do ta lexoja, meqë qenka përkthyer edhe në shqip.
Por dhe pa e lexuar, e marr me mend si mund të jetë, se kam lexuar libra të këtij lloji, disa që përfundonin mirë, e disa keq.

Doja vetëm të thosha se dashuria nuk është si në libra dhe filma. Librat, e sidomos filmat, rrallë e paraqitin jetën siç është vërtet dhe me kalimin e kohës sa vijnë e bëhen edhe më manipulativë.
Ke dashuruar ndonjehet ?
 
Nuk e kam lexuar dhe as e kam parë si film, por po ta kisha si libër, do ta lexoja, meqë qenka përkthyer edhe në shqip.
Por dhe pa e lexuar, e marr me mend si mund të jetë, se kam lexuar libra të këtij lloji, disa që përfundonin mirë, e disa keq.

Doja vetëm të thosha se dashuria nuk është si në libra dhe filma. Librat, e sidomos filmat, rrallë e paraqitin jetën siç është vërtet dhe me kalimin e kohës sa vijnë e bëhen edhe më manipulativë.
Pse je kaq negativ sarrije ta kuptoje 🤷🏼‍♀️
 
Kam lexuar dikur librin "Fjalet qe nuk ti thash" ne italisht te ketij autori dhe eshte shume liber i bukur, letrat qe i shkruan terezes jane pjesa me e bukur.
 
Top