Një studim i ri thotë se zombit do mund ta shfarosin racën njerëzore në më pak se 6..

Abisi

offline✌
1A038FED00000578-3825578-image-a-1_1475851464333.jpg


Sipas “Daily Mail” shkencëtarët kanë gjetur një formulë të re e cila llogarit përkatësisht 100 ditë në shfaqjen e zombive. Të mbijetuarit do jenë më pak se 100 persona, të cilët do mbijetojnë vetëm 6 muaj e më pas do të kenë të njëjtin fat si i tërë njerëzimi, duke u kthyer në zombi.


Studentët në Universitetin e Leicesterit, Angli llogaritën kohën e saktë sa kohë do të duhej që virusi i zombive të prekte çdo individ në Tokë. Ata krijuan një model ku përfshihej e gjithë popullata e Tokës. Virusi shpërndahet sapo një person ka kontakt fizik me një tjetër.

Apokalipsi i zombive është shumë i përfolur dhe njihet si mit nga njerëzimi i cili i frikësohet ditës kur trupat njerëzorë tashmë të dekompozuar në varret e tyre, do të ngrihen dhe do marrin nën kontroll botën.

Por ata nuk e morën parasysh probabilitetin nëse njerëzit do të përpiqeshin t’i vrisnin.Nëse kjo gjë përfshihet në studim atëherë njerëzit do të kishin më shumë shanse të mbijetonin.

Më shumë se 1/3 e popullsisë në Angli tetorin e kaluar ishin të përgatitur për apokalipsin e zombive dhe mbanin me vete disa mjete të rëndësishme jetësore.


Sipas një eksperti, pajisja me këto mjete nuk do të bënte të mundur shpëtimin e një jetë njerëzore në rastin e një apokalipsi.
Ndërkohë që ushqimi, telefonat celularë dhe pajisjet mjekësore qëndronin në krye të listës së mjeteve që sigurojnë mbijetesën.
Profesor Lewis Dartnell, një shkencëtar në Universitetin e Kentit, sugjeroi se çanta e shpëtimit duhet të përmbajë një shihse ujë, një thikë të vogël, litar, ushqim, fishekzjarrë dhe një kuti shkrepëse.

Disa këshilla nga neuro-shkencëtarët si t’i mbijetojmë apokalipsit të zombive

Mos luftoni: Në vend që t’i qëlloni me armë përpiquni t’ia mbathni sepse ata janë të ngadaltë dhe gjithsesi nuk ndiejnë dhimbje.

Qëndroni të qetë: Zombit nuk kanë kujtesë dhe as tru për t’u përqendruar, kështu që nëse bëni zhurmë do jeni medoemos në vëmendjen e tyre.


Shpërqendrojini: Përdorni fishekzjarrët sepse janë një mënyrë e shkëlqyer për të kapur vëmendjen e tyre.

Mos u përpiqni të arsyetoni: Zombit nuk mund t’i kuptojnë ato që ju thoni ose t’ju përgjigjen, kështu që kjo nuk është një mënyrë e zgjuar për të shpëtuar jetën tuaj.

Kopjojini: Përpiquni të kopjoni sjelljet e tyre dhe ata do kujtojnë se jeni dhe ju një zombi dhe do kaloni pa rënë në sy. /tvklan.al
 

Monique

With or Without u
Titulli: Një studim i ri thotë se zombit do mund ta shfarosin racën njerëzore në më p

Shiko fotografinë 29196


Sipas “Daily Mail” shkencëtarët kanë gjetur një formulë të re e cila llogarit përkatësisht 100 ditë në shfaqjen e zombive. Të mbijetuarit do jenë më pak se 100 persona, të cilët do mbijetojnë vetëm 6 muaj e më pas do të kenë të njëjtin fat si i tërë njerëzimi, duke u kthyer në zombi.


Studentët në Universitetin e Leicesterit, Angli llogaritën kohën e saktë sa kohë do të duhej që virusi i zombive të prekte çdo individ në Tokë. Ata krijuan një model ku përfshihej e gjithë popullata e Tokës. Virusi shpërndahet sapo një person ka kontakt fizik me një tjetër.

Apokalipsi i zombive është shumë i përfolur dhe njihet si mit nga njerëzimi i cili i frikësohet ditës kur trupat njerëzorë tashmë të dekompozuar në varret e tyre, do të ngrihen dhe do marrin nën kontroll botën.

Por ata nuk e morën parasysh probabilitetin nëse njerëzit do të përpiqeshin t’i vrisnin.Nëse kjo gjë përfshihet në studim atëherë njerëzit do të kishin më shumë shanse të mbijetonin.

Më shumë se 1/3 e popullsisë në Angli tetorin e kaluar ishin të përgatitur për apokalipsin e zombive dhe mbanin me vete disa mjete të rëndësishme jetësore.


Sipas një eksperti, pajisja me këto mjete nuk do të bënte të mundur shpëtimin e një jetë njerëzore në rastin e një apokalipsi.
Ndërkohë që ushqimi, telefonat celularë dhe pajisjet mjekësore qëndronin në krye të listës së mjeteve që sigurojnë mbijetesën.
Profesor Lewis Dartnell, një shkencëtar në Universitetin e Kentit, sugjeroi se çanta e shpëtimit duhet të përmbajë një shihse ujë, një thikë të vogël, litar, ushqim, fishekzjarrë dhe një kuti shkrepëse.

Disa këshilla nga neuro-shkencëtarët si t’i mbijetojmë apokalipsit të zombive

Mos luftoni: Në vend që t’i qëlloni me armë përpiquni t’ia mbathni sepse ata janë të ngadaltë dhe gjithsesi nuk ndiejnë dhimbje.

Qëndroni të qetë: Zombit nuk kanë kujtesë dhe as tru për t’u përqendruar, kështu që nëse bëni zhurmë do jeni medoemos në vëmendjen e tyre.


Shpërqendrojini: Përdorni fishekzjarrët sepse janë një mënyrë e shkëlqyer për të kapur vëmendjen e tyre.

Mos u përpiqni të arsyetoni: Zombit nuk mund t’i kuptojnë ato që ju thoni ose t’ju përgjigjen, kështu që kjo nuk është një mënyrë e zgjuar për të shpëtuar jetën tuaj.

Kopjojini: Përpiquni të kopjoni sjelljet e tyre dhe ata do kujtojnë se jeni dhe ju një zombi dhe do kaloni pa rënë në sy. /tvklan.al

Dhe pastaj do dali nje "Brad Pitt" te shpetoj te gjithe njerezimin....me siguri nga ky studim ka marre frymezimin edhe filmi i tij..apo e kunderta?

 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Një studim i ri thotë se zombit do mund ta shfarosin racën njerëzore në më p

Bukur shum...tani kte informacionin le ta perdorin per video games kta shkencetaret.
 

Ragnar

Anëtar i ri
Titulli: Një studim i ri thotë se zombit do mund ta shfarosin racën njerëzore në më p

Hajde zbulim hajde.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Një studim i ri thotë se zombit do mund ta shfarosin racën njerëzore në më p

Pa kuptim!
fantashkenc -neurotike me baze vampire :p
 

Abisi

offline✌
Titulli: Një studim i ri thotë se zombit do mund ta shfarosin racën njerëzore në më p

Asihere nuk i kam pas qejf keto lloj filmash :p
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Titulli: Një studim i ri thotë se zombit do mund ta shfarosin racën njerëzore në më p

-Dikur behej dallimi permes Njeriut dhe Kafshes per te dalluar Njeriun, tani behet permes Njeriut dhe C'njeriut (ZeeHumbit) per te dalluar Njeriun...

-Kuptimi: Ka te gjalle apo te vdekur kjo bote, ka kafshe apo njerez kjo bote???

...ky studim, te vetmen gje qe nuk tha eshte se "njerezimi ka vdek me kohe"!!!

-E dini ate shprehjen, pirdh te lirohesh?!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Një studim i ri thotë se zombit do mund ta shfarosin racën njerëzore në më p

A eshte e vertete se nese ciftohen zombiet nuk bejne femi?
 
Top