Nje tjeter yll u shua. Besim Zekthi......:(

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
screenshot_20200628-192327-2-png.1745559
Po na ikin nje nga nje, kam pershtypje se do perfundojme si ne erresirat e mesjetes.

U mprehte ne paqe. :(Mjeshtri i valles popullore, Besim Zekthi është ndarë sot nga jeta.

Teatri i Operas dhe i Baletit ka njoftuar për vdekjen e Zekthi, i cili ka marrë dhe titullin “Nderi i Kombit”.

“artisti i njohur ka humbur betejën me një sëmundje të rëndë në moshën 84-vjeçare”.

“LAMTUMIRË BESIM ZEKTHI – “NDERI I KOMBIT” Teatri Kombëtar i Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor, me hidhërim të thellë njofton ndarjen nga jeta të mjeshtrit të valles popullore mbarëshqiptare, “Nderi i Kombit” – Besim Zekthi”.

“Artisti humbi betejën me një sëmundje të rëndë, në moshën 84 vjeçare, në shtëpinë e tij në Tiranë, rreth një orë më parë. Teatri Kombëtar i Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor, i shpreh ngushëllimet familjarëve, të afërmve, miqve, bashkëpunëtorëve dhe admiruesve që e duartrokitën gjatë gjithë karrierës së tij mjeshtrin e valles shqiptare, të pazëvendsueshmin, Besim Zekthi”.

“LAMTUMIRË KËRCIMTARIT LEGJENDAR, BESIM ZEKTHI
💔
“.

 
Last edited by a moderator:

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Ohh sa gjynah po me vika..... Ma paska lene Lili Cingun vetem
 
Top