• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Njerez te jashtezakonshem

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Ne kete bote ka njerez me aftesi dhe cilesi te paimagjinueshme. Shfrytezojne ne menyre te pashpjegueshme disa aftesi te mbinatyrshme, qe i kthen ne njerez te jashtezakonshem.

Ne videot e meposhtme do te gjeni historite e tyre. Trill, profetsi ? Gjykojini vete ! :canna:


1. Mendja lexuese 1 milion dollarshe. Dikush pretendon qe arrin te komunikoje me femijet dhe te kuptoje gjuhen e tyre, emocionet dhe deshirat. Dokumentari eshte i ndare ne 5 pjese.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ooWVdunwK6Q]YouTube - Extraordinary People: The Million Dollar Mind Reader (1/5)[/ame]2. Te gjithe e kemi pare filmin e mrekullueshem "Njeriu i shiut" ku luan Tom Cruise dhe Dustin Hofman. Njeri i shiut eshte personazh real te cilit i jane dedikuar filmi dhe libri ne te cilin filmi u bazua. Njeri i jashtezakonshem me aftesi te kufizuara, i cilesuar si njeriu GOOGLE. Dokumentari ka 5 pjese.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=k2T45r5G3kA]YouTube - Kim Peek - The Real Rain Man [1/5][/ame]


3. 7-vjecari nga India Akrit Jaswal, me koeficent inteligjence me te larte se Einstein (146), ne moshen 7-vjec kryen me sukses te plote operacionin e pare kundra kancerit dhe premton qe per 2-vjet do te gjeje kuren ndaj tij.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=oQif24jIGWY]YouTube - The7year old surgeon-Akrit Jaswal by ExtraOrdinary people1/5[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

4. Humani me mendje makine llogaritese. As kompjuteri nuk njeh aq shume shifra pas zeros, si mundet te llogarise ky njeri. Sekreti ?

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=NUsD2V6ijyQ]YouTube - Extraordinary people - The human calculator - Pt1 of 2[/ame]5. Djali qe kishte jetuar perpara. Nje femije, qe ne moshen 2-vjecare kur nisi te flase, theksonte se kishte jetuar me perpara dhe detajet mbi historine e tij sa vinin e shtoheshin kur ai rritej. Ai mbante mend qenin e tij, shtepine e pare ne menyre te mrekullueshme. Nje tjeter rast i ngashem qe eshte studiuar, nje femije qe pretendonte te ishte gjyshi i vet, dhe qe dinte gjithcka te gjyshit, kur ne fakt nuk e kishte njohur kurre. ADN, permban kujtese ?

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=1RRs7fXjs_w]YouTube - Extraordinary people - The boy who lived before Pt1[/ame]


6. I ashtequajtur njeriu i akullit. Vrapoi dhjetra kilometra ne temperatura nen - 20grade vetem ne te mbathura. Zoteron aftesine e te prodhuarit te energjise.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=madoDvtKEes]YouTube - Extraordinary people - Iceman[/ame]

 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

7. Daniel Tammet, djali me trurin e jashtezakonshem.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AbASOcqc1Ss]YouTube - Daniel Tammet - The Boy With The Incredible Brain [1/5][/ame]


8. Djali qe shikon pa sy, perdor ne menyre te cuditshme valen...


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qLziFMF4DHA]YouTube - Extraordinary People - The boy who sees without eyes [1/5][/ame]


9. Njerezit Elefante. Semundje e cuditshme.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vmLh50C6skI&feature=related]YouTube - Extraordinary People - مپ²مپ¼م‚“ The Elephant Man![/ame]


10. Sinastezia, nje semundje e rralle. Njerezit e prekur per cdo tingull te cfaredoshem shohim ngjyra qe i korespondojne tingujve te ndryshem.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=1R_A4tUMOtI&feature=related]YouTube - Extraordinary people - Synaesthetes[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

11. Njeriu me 30 sekonda kujtese. Njeh vetem gruan e tij, por pas 30 sekondash e perjeton sikur nuk e ka takuar prej vitesh. Nuk njeh femijet, shtepine, por luan piano.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WmzU47i2xgw&feature=related]YouTube - The Man with a 30 Second Memory[/ame]


12. 25-vjecari pa nje te kaluar, shume interesante.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=QajubDsCcrw&feature=related]YouTube - THE MAN WITH NO PAST[/ame]


13. Vajza Lebaneze qe nxjerr kristale nga syte. Cfare fati...


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=K5_Rj2zKMy4&feature=related]YouTube - Girls Eyes Produce Crystals[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

14. Moxarti i rimisheruar. Nje vajze 6-vjecare, e mahnitshme ne piano.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vUx4t4W4eVY]YouTube - The Next Mozart? 6-Year Old Piano Prodigy Wows All[/ame]


15. Semundje e rralle, njeriu peme.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=mI9IovKEzmk&feature=related]YouTube - extraordinary people part1 of 3[/ame]16. Djali qe ka shume per te thene mbi UFOT.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hoytrHE821o&feature=channel]YouTube - The UFO guy[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

17. Piktori i verber, e mbinatyrshme.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=L3AgO6H0H98&feature=related]YouTube - Extraordinary people, The artist with no eyes, Esref Armagan[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

18. Danielle Griffin, 10-vjecarja xhuxhe.


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KMOtL4kj_Hs&feature=related]YouTube - Extraordinary People - 10 Year Olds - Danielle Griffin[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

19. Terri Calvesbert, i djegur ne moshen 2-vjecare ne 85% te trupit te tij, mbijeton. Sot eshte 10-vjec dhe arrin te jetoje....


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=i6F4dMgsLs0&feature=related]YouTube - Extraordinary People - 10 Year Olds - Terri Calvesbert[/ame]
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

20. Nje vajze nga Arabia Saudite loton gure nga syte :gjujpeshk:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hJ6nTDIV_jw&feature=related]YouTube - Saudi Girl tears stones![/ame]
 

Alchohole

Moderator!
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

Spe di a mi besu vlla me lotu e me qit kristale :D,qysh vlla pi trupit me dal kristale :D
 

loyalx

Muslim
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

Femra e cila mban mend cdo detaj te se kaluares, me memorie te jashtzakonshme!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=SoxsMMV538U&feature=related]YouTube - The Woman Who Could Not Forget[/ame]
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

waw sa interesante...secili nga nje dhunti me vete...:)
 

METi

-=EdoLorEli=-
Titulli: Njerez te jashtezakonshem

për më shumë shikojeni serialin "Heroes" por mos i besoni ato që bëjnë aty si këta që ekzistojnë vër8! :D.
 

Jetmira

..........
Nuk mendoj se ka njerez te jashtzakonshem,te gjith jan njesoj por me perjashtim qe disa jan me inteligjenc se te tjeret.
Shyqyr qe antaret e forumit jan +18,perndryshe do fillonin te fantazonin sesi te behen superheronj.
Ca sgjen ne google....
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
as une sbesoj se ka njerez te jashtëzakonshëm.... krejt te njejt janë.


................................................................................
perjashtim frike me bejn njerezit qe kan prirje per keq, ata i shoh te jashtzakonshëm, mundesisht tua liroj rrugën atyre...//

................................................................................

perndryshe nuk gjej dallim....
 
Top