“Njëri nga ne kafshon, tjetri shkelmon”, Diego Kosta bën komentin epik për veten dhe Luis Suarezin

Sulmuesi i Atletiko Madridit Diego Kosta ka mirëpritur debutimin e shokut të ri të skuadrës Luis Suarez me fanelën bardhekuqe.15-19.jpg
Pas fitores 6-1 kundër Granadës, ku Suarez asistoi dhe realizoi dopietë, Kosta e konsideroi veten dhe uruguajanin se “njëri kafshon, tjetri godet me shkelm”.

Të dy futbollistët priten të realizojnë më shumë gola së bashku.

“E pëlqej Suarezin. Është me të vërtetë lojtar i mirë, njëri nga kafshon, tjetri të shkelmin. Nuk e di pse Barcelona e largoi, por është çështje e tyre. Suarez ka shpirt luftarak për të fituar trofe, uroj që t’u japim sa më shumë trofe tifozëve tanë”, deklaroi sulmuesi Diego Kosta pas fitores 6-1 me Granadën.

PANORAMASPORT.AL
 
Top