Njofime per konkursin e letersise 2018

jana80

Super Moderator
Themelues
Antare te fv tani pushimet na kan mbaruar te gjithve (pothuajse)..
Erdhi koha te diskutojme per temat e konkursit te letersise 2018.
Keni ndonje ide?
Ndonje mendim?
Ctema do donit ne muajit ne vazhdim?
 

jana80

Super Moderator
Themelues
ka ndonjeri ide per temat apo ti caktojme ne temat?
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Po sikur ket vit te ndryshonit formatin me ate iniciativen e zoterise tuaj Jane?!

Per cdo muaj ndoshta 1 zgjedh temen dhe 1 jave presin per krijimet 2 jave hapet votimi?

Kush te doje per te qene ne ngarkim per ta menaxhuar le te propozoj veten dhe cdo muaj do kete nga 1 person qe e hap konkursin?

Kush do tjeape ide dhe sugjerime bujrum ta beje tani. Jo kur pyeten nuk flet askush e kur tvij dhjetori jane plot ankesa.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Nejse per t'mos me u marr me gjera qe nuk jane konstruktive, dhe ajo ideja e 1 javorshit s'do ket sukses me disa njerez ketu le te qendroje metoda e vjeter.

Disa tema qe propozoj une Jana jane:

1. Enderr
2 Flas me Henen
3.1 grusht dhe'/pluhur
4.Ne udhetime une shkruaj(copeza udhetimesh)
5. Pikel Vese
6. Parfum Pranveror
7. Stina ime
 
Last edited by a moderator:

Bukowski

Gjumash
Mu be kjo tema si debatet pozite-opozite ku gjithmon populli e paguan. Une mendoj se ketu duhet diskutuar rreth temes dhe pakenaqesite qe gezoni ndaj njeri-tjetrit i diskutoni tek ankesat dhe sygjerimet.

:respekte:


une do thoja te lihen tema te lira kushdo qe shkruan ta zgjedhi vet temen e vet ndoshta u le me shume hapsire te shkruajn.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Mu be kjo tema si debatet pozite-opozite ku gjithmon populli e paguan. Une mendoj se ketu duhet diskutuar rreth temes dhe pakenaqesite qe gezoni ndaj njeri-tjetrit i diskutoni tek ankesat dhe sygjerimet.

:respekte:


une do thoja te lihen tema te lira kushdo qe shkruan ta zgjedhi vet temen e vet ndoshta u le me shume hapsire te shkruajn.

bukowski tema e lire eshte opsion qe ka qen gjithmone nese nje krijues deshiron te shkruaj per dicka tjeter ka patur gjithmone kete mundesi
 

Didi

C'est la vie.
Per ata qe duan te informohen, shkoni lexoni rregullat e konkursit (gjeni dhe vitet e kaluara)!
Per ata qe duan te drejtojn konkursin sigurohuni si fillim te dini te thurni dy llafe ne shqip!
Se dim te gjithe te ankohemi, ofendojm dhe percajm te tjeret.

Hajd me te mira, sa te lodhshem paskeni qene.
Sa keq qe u mbyll 17 ne Vlore!
 

Passion

Banned
Ne mirekuptim te giith antareve,stafi,lexuesve ju lutem qe konkursin ta mbajme nenivelin qe eshte krjuar,e meriton.
Kete konkurs eskluzivisht e gezon vec FV-ja.
Ne respekt te krijuesve,lexuesve mund ta arrijme. :)

Sinqert
Passion.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Jana mendoj qe rregulloren e konkursit sic ka qene.
PRa konkursi te funksionoj si gjithnje.
Per temat te shohim ndonje teme te mire plus cdo muaji teme te lire. :)
 

Monique

With or Without u
Mu be kjo tema si debatet pozite-opozite ku gjithmon populli e paguan. Une mendoj se ketu duhet diskutuar rreth temes dhe pakenaqesite qe gezoni ndaj njeri-tjetrit i diskutoni tek ankesat dhe sygjerimet.

:respekte:


une do thoja te lihen tema te lira kushdo qe shkruan ta zgjedhi vet temen e vet ndoshta u le me shume hapsire te shkruajn.

Une psh jam nje nga ato qe shkruaj per cdo here (kur mundem) teme te lire, pasi nuk i permbahem dot nje teme te caktuar.
Aq sa di shkruaj, zhgarravis letren :p
Kshuqe , ska nevoje te vendoset dicka qe ekziston.

kontribuoni pak e ju per temat...mos u beni dhjakonare :p
 

jana80

Super Moderator
Themelues
keni ide te tjera per temat??
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Kam nje proze po kam hall se me vleresojne ca njerez pa horizont ... si tja bej ? lol
Ne pergjithesi me pelqeu kjo teme por njerezit medioker (disa) qe jepni gjoja kritika mu duket shume meskine dhe si perfundim nuk do bej me postime ketu...
 

Aver

.
V.I.P
Zana, ta dhash nje ban ne kete teme sepse nuk me dukesh e interesuar per diskutim. Leri rehat te tjeret qe kane interesim te kontribuojne me ide, propozime dhe krijime. Ne tema tjera edhe mund te tolerohesh per shkak te aktivitetit ne forum, por jo edhe ne temat serioze.

Por edhe ne ato tema nuk do te durohesh pa kufi. Ke fillu te bohesh e bezdishme.

Postimet jashte temes do te fshihen.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
1. Enderr
2 Flas me Henen
3.Fjalet e pathena.
4.1 grusht dhe'/pluhur
5.Ne udhetime une shkruaj(copeza udhetimesh)
6. Pikel Vese
7. Parfum Pranveror
8. Stina ime
9.Ere gruaje
11.Festa e flamurit.
12.Brishtesi


shikoni pak keto temat .. cmendim keni? keni ndonje ndryshim ndonje ide me te mire??

ps per Hartinin dhe Drejtorin keni te drejte mbi banin por sic lexova edhe nfa ju me lart i kam lene liri fjale ne kete teme pikerisht sepse ka sulmuar mua dhe e kam lejuar deri me tani me shpresen qe do lexoje edhe cfar shkruan e te shohe edhe idet e te tjereve por kjo sdo ndodh me ..
ne temen e konkursit te letersise nese nuk do marre pjese per temen e sadopak do kaloje jashte teme do e penalizoj mos te marre pjese ne ate teme!!
 

Didi

C'est la vie.
Kam nja dy modifikime, por di rikthehem Jan.
 

Aver

.
V.I.P
12 propozoj ndonje teme me happy. Eshte muaj festash.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Festa flamurit te hidhet ne votim ne muajin nentor,dhe jo nje muaj mbrapa.
Se zakonisht ndodh qe i hedhim nje muaj mbrapa temat qe i perkasin atij muaji!!

jo ne 11 ne nentor?? ti mendon eshte me mire ne tetor??
 

Abisi

larguar
jo ne 11 ne nentor?? ti mendon eshte me mire ne tetor??

Jo,te votohet ne muajin nentor..leqe u ngaterrova me fotomaninen..sepse aty votohen nje muaj me vones.Sugjeroj qe muaji Mars,te kete nje teme qe i kushtohet gruas!
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Vendosni disa rregulla ne fillim me shume se si duhet te komunikojne njerezit ketu. Me pak fjale te komentojne prodhimin dhe jo te shajne se ashtu mendojne se ekspozohen...;)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
1. Enderr
2 Flas me Henen
3.Fjalet e pathena.
4.1 grusht dhe'/pluhur
5.Ne udhetime une shkruaj(copeza udhetimesh)
6. Pikel Vese
7. Parfum Pranveror
8. Stina ime
9.Ere gruaje
11.Festa e flamurit.
12.Brishtesi


shikoni pak keto temat .. cmendim keni? keni ndonje ndryshim ndonje ide me te mire??

ps per Hartinin dhe Drejtorin keni te drejte mbi banin por sic lexova edhe nfa ju me lart i kam lene liri fjale ne kete teme pikerisht sepse ka sulmuar mua dhe e kam lejuar deri me tani me shpresen qe do lexoje edhe cfar shkruan e te shohe edhe idet e te tjereve por kjo sdo ndodh me ..
ne temen e konkursit te letersise nese nuk do marre pjese per temen e sadopak do kaloje jashte teme do e penalizoj mos te marre pjese ne ate teme!!

Mendoj se
3 te parat kane te njejten atmosfer. Marsin propozj "arome Grua" janari iku kshuqe shkurtin me e lene Fjalet e pathena. Brishtesi kaloje te 9ta. Dhe nvend brishtesis tvihet e tema qe soli averi
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ma vendosni nje teme me titull;

"Trandafilat e kuq" :)
 

Didi

C'est la vie.
1. Enderr
2 Flas me Henen
3.Fjalet e pathena.
4.1 grusht dhe'/pluhur
5.Ne udhetime une shkruaj(copeza udhetimesh)
6. Pikel Vese
7. Parfum Pranveror
8. Stina ime
9.Ere gruaje
11.Festa e flamurit.
12.Brishtesi

Duke lexuar personalisht do thoja keshtu, nqs pelqehen mire, ne jo prap mire.


1. Dimri (kur mendoj per Janarin nuk me vin enderrat por i ftohti)

2. Trendafila te kuq (meqe eshte dhe muaji te dashuruarve, shkon bukur)

3. Arome Gruaje

4. Parfum pranveror (ne Mars celet cdo gje, jo ne Korrike)

5. Nje grusht dhe ose pluhur ( Sol, meqe e ke propozuar, shpjegoje pak per cfare e ke)

6. Copeza Udhetimesh

7. Flas me Henen

8. Stina ime

9. Fjalet e Pathena

10. Pike vese (me Tetorin, shirat, vjeshta)

11. Atdheut (festatper te jane, mos ta kufizojm vec per Flamurin)

12. Brishtesi (Dhjetori mua me sjelle vec festat e fund vitit, se di)
 
Top