Nqs doktori do t`iu thoshte...

ZHIGO

...
Pe: Nqs doktori do t`iu thoshte...

nje pyetje per ju... ju ekzistoni apo jetoni??

ekzistoj, jetoj e njejta edhe pse kur themi ekziston, e themi ne rastin kur diçka tonen e japim si shembull per veten ton, pra themi ekzistoj per x arsye, justifikojm qellimin e jetes son, ekzistova dhe un. ne jetojme, marrim fryme...ca kot, ca plot e ca me 2 menje.

persa i perket pytjes se temës...do i thoja, ktheju mbrapç uli pantallonat...ky esht amaneti im i funit. nuk e di çdo ndodhte me pas, po ja u lej ju te imagjinoni.
 

ShkodranNe

Dwell in possibility
Pe: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Shume e sigurte qe do rrija vetem.....
..ne pergjithesi nuk e ndaj dhimbjen me asnjeri.
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
Pe: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Me siguri qe do doja ta kaloj ate dite te fundit me vajzen.
Ta shoh, ta ndjej, ta degjoj, ti flas, ta prek, ta puth, ta perqafoj, te loz me te etj shume....
Dhe nga qe nuk mendoj se ekziston shpesh kjo mundesi, dmth te njohesh sakte diten qe do ikesh ga jeta....mundohuni njerez te jeni sa me shume prezent ne jeten e njerzve qe doni.
Shprehni dashurine tuaj ndaj tyre, dhe mesoni te shfrytezoni c'do moment te jetes tuaj ne maksimum me gjithcka ju ben te lumtur dhe ju ploteson si njerez!
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Ctrishtim te kap me keto tema :D

Po hiq do prisja oret tik-tok tik-tok
Normal qe rri me te afermit e mi, dhe kur te ik te nesermen do i them a te rrofte shkolla
piji ujin letres qe ke marre ne shkolle :p
 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Pe: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Do qeshja...

Pastaj do u thoja njerzve te mij qe do iki ne lufte,Partizan :p

Ndersa une vete do pija deri sa mos te mbaja mend asnje gje se si kam vdekur :p LOL
 
Pe: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Shume situate e veshtire te cilen nuk ja uroj askujt e aq me pak vetes time :)
Ajo qe do beja do ishte te ftoja te gjithe te dashurit e mi te zemres ne nje darke me muzike live dhe me ushqim e pije te bollshme duke i thene qe kam fituar telebingon e me kete rast do perfitoja cdo cast e cdo moment me prezencen e tyre.Shume e veshtire e di.....por do e beja, te pakten kjo ide me erdhi ndermend tani.Do kenaqesha me ta, do mundohesha te rrija pak me te gjithe dhe ne fund do i thosha:Faleminderit te gjitheve dhe jua shperblefsha ne gezime.(Natyrisht nuk do i thoja asgje asnjeriu e sidomos njerezve me te afert)
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Pe: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Sdo ti besoja , do dilja nga nga ai vend e do vazhdoja jeten :p .
 

sensuu

sweet
Pe: Nqs doktori do t`iu thoshte...

ne fakt spara ta thone kete.......por mire do ishte te thuhej ,sepse njerezit kane sh deshira dhe gjynaf te vdisnin pa e realizuar ndonjeren prej tyre.
 

MissOrnela

Antar Aktiv
Pe: Nqs doktori do t`iu thoshte...

hmmmm une do kisha heart attack sa te degjoja lajmin nga doctorri e kaq!!! ...
 

Akull

Anëtar i Nderuar
Pe: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Nqs s'do isha e martuar do vishja nje fustan te bardhe , do ftoja e per darke njerezit e mi te dashur edhe bandillin tim, edhe thjesht do shijoja ate nat ..pa u then asgje , edhe do lija ndonje amanet ..

Ah sidomos bandillit do i thoja ..nqs mua s'me shikon me tu shtofshin dashnoret :D
 
Redaktimi i fundit:

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Pe: Nqs doktori do t`iu thoshte...

me njerzit e mi ate piktur do desha me pa para se te ikja nga kjo jete .
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Do vrisja doktorin qe me dha lajmin me te keq te jetes sime . Do merrja familjen ti nxirrja per darke per here te fundit dhe pas darke do harroja budallalleqet qe tha doktori sepse jeten time e kam une ne dore jo doktori qe ka vdekur me para meje nga paaftesia e tij :p :p
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

haha as qe do besoja, por do vazhdoja lumturinë si meparë.... :D
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

.... ne keqardhje per gjithcka do humbisja ne kete bote do e falenderoja qe me dha mundesine ta dija me pare! do i buzeqeshja dhe do dilja nga aty duke menduar nese dikujt duhet ti kerkoj falje.. dhe do ju kerkoja! do bashkohesha me familjen pa ju then asgje te drejtperdrejte do doja me gjith shpirt ti beja te kuptojne sa me fat kam qene dhe sa shume i dua sdo mundja ti falenderoja pasi sdo kishte fjale per ta bere ..per besimin, force, dashurine, vleresimin,per diskutimet si me shoke, per cdo cast te frymarrjes sime.. do beja sic bej cdo here qe jam me ato thjesht nje beb mes perqafimeve dhe nje darke ku diskutohej e "nesermja"..aty do kerkoja qe e nesermja mos te ishte tragjike apo e ngjyrosur ne te zeza thjesht ne sfond bach dhe nje udhetim ku do pergatisja ardhjen e te tjereve duke ju qendruar gjithmone aty!!....do me ngrihej buzeqeshja per faktin si do ndiheshin ato!!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Ah sdua as ne fantazi ta kaloj i gje te tille.
Jo tani!!
Jo ne kohen kur rris nje femije,dhe ai ka nevoj per mua qe te rritet.
Zot , vetem nepermjet pergjegjsis dhe dashuris e kupton rendesin e jetes tende.
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

E para gje do ribeja playlist dhe do merrja autobuzin... do bleja nje dhurat per personat qe dua me shum dhe do tja leja perjashta deres te shtepis pa i dhan asnje shpjegim.

Me pas do takoja njerzit te cileve nuk i kam dhan asnje mundesi , do pija shum dhe do ti jepja fund jetes time me duart e mia sepse gjerat o do i boj si du un o ska.

Kshu e kam imagjinuar rradhen e fundit qe e kam pyetur veten
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Para nje koha bukur te gjat,se di pse mu pat fiksu se do vdes edhe pak dit :stelle:pa qen fare semuar apo diq till vetem ashtu kot fiksim palidhje ..... qaja me lot gjith naten.ama askujt nuk ja thoja ,edhe pse ase sot per asnje problem kurr nuk e diskutoj me familje ,sikur du mi kursy nga cdo problem qe has un.E per problemet e tyre un du te bej te pamundren ti ndimoj te kalojn...Dhe per mos me dal jasht temes them se isht gje jo e mir aspak madje nese mendon se do ikeshe nga kjo jete....Tani ne mund ti japim ngjyre kesaj pytje shum lehte .se fal zotit gezojm shendet te mir ,ama sikur te pyte nje i semuer , nuk besoj se do kishe ndonje pergjigjje te natyres till . veq mendim per vdekje te paralizon.Keshtu qe i ikim kesaj pytje ....knaquni cdo sekond sa te ka dhen zoti.... ta shfrytzoshe ne te mir.
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Nuk do te vdisesha edhe po te thoshte doktori pa u martuar lol :p
 
Redaktimi i fundit:

Aver

VIP
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

1 dite eshte shume pak. Pershendetje me familjaret dhe miqte dhe kaq.

Sikur te kishte qene 1 jave apo me shume.. muhabet tjeter.
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

1 dite eshte shume pak. Pershendetje me familjaret dhe miqte dhe kaq.

Sikur te kishte qene 1 jave apo me shume.. muhabet tjeter.

Me ty jam ketu por kur ke 1 dit, them se do i shijoje me shume gjerat qe nuk ja hudh synin tani.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

nuk besoj se doktori eshte ne gjendje te percaktoj diten , por me perafersi te thote ke edhe shume pak dite ,muaj ...jete
Kjo eshte e kuptueshme sepse mjeket sot jane ne gjendje te percaktojne shkallen e problemit mjeksor qe ke...gjithsesi

Eshte thjesht nje metafore e perdorur nga hapsi i temes ,nje dite alias nje kohe e pacaktuar.

nese une do gjindesha ne nje situate te tille, nuk do kisha kohe as te godisja mjekun,as ti thoja faleminderit sepse ky lajm do me shokonte dhe besoj gjithkend nga ne. Do fillonin te me binin kembanat e alarmit dhe do mendoja per disa pika:

1. Si do ia komunikoja familjareve te mi kete lajm
2. Nese do kisha shprese per te bere dicka
3. do qaja ,ulerija nga deshperimi se jam NJEREZORE!
4.
5.
6.

diku kur te qetesohesha dhe nese do arrija te beja paqe me veten dhe fatin,do zgjidhja te jetoja ato pak dite me ata qe mi do shpirti!
Do mundohesha ti jepja kurajo.....

Por ka edhe nje moment tjeter ne gjithe jete "gjeme" ,kur mendoj ose presupozohet se jeta nuk mbaron me kaq , pra matane ka jete ....zot sa e lumtur jam kur mendoj se ke do takoja , ke do perqafoja , me ke do cmallesha , me ke do isha ....
 
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

nuk besoj se doktori eshte ne gjendje te percaktoj diten , por me perafersi te thote ke edhe shume pak dite ,muaj ...jete
Kjo eshte e kuptueshme sepse mjeket sot jane ne gjendje te percaktojne shkallen e problemit mjeksor qe ke...gjithsesi

Eshte thjesht nje metafore e perdorur nga hapsi i temes ,nje dite alias nje kohe e pacaktuar.

nese une do gjindesha ne nje situate te tille, nuk do kisha kohe as te godisja mjekun,as ti thoja faleminderit sepse ky lajm do me shokonte dhe besoj gjithkend nga ne. Do fillonin te me binin kembanat e alarmit dhe do mendoja per disa pika:

1. Si do ia komunikoja familjareve te mi kete lajm
2. Nese do kisha shprese per te bere dicka
3. do qaja ,ulerija nga deshperimi se jam NJEREZORE!
4.
5.
6.

diku kur te qetesohesha dhe nese do arrija te beja paqe me veten dhe fatin,do zgjidhja te jetoja ato pak dite me ata qe mi do shpirti!
Do mundohesha ti jepja kurajo.....

Por ka edhe nje moment tjeter ne gjithe jete "gjeme" ,kur mendoj ose presupozohet se jeta nuk mbaron me kaq , pra matane ka jete ....zot sa e lumtur jam kur mendoj se ke do takoja , ke do perqafoja , me ke do cmallesha , me ke do isha ....

Lum si ti per gjakftohtesine e treguar :D
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Une nuk shkoj me tek doktori qe prej kur isha 9 vjec . Madje dhe raportin mjeko-ligjor e nxorra me lek se sdoja ti beja vizitat vertet se kisha hall mos me nxirrnin doktoret me lloj lloj semundjesh :p
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Doktorit do i thoja mos me thot gje lol sdua ta dij
Eshte e tmershme ta dish qe do vdesesh e ske ca te besh me, qe ske shpetim.
Ca do beja?
Do veja buze detit e do lozja me kalamajt...
Sdo rija me njerzit e dashur, sepse sdo me pelqente ti shikoja te gjithe duke me pare me keqardhje qe po iki...
:)
Carpe diem!
 

dangerous

* * *
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Nje x do merzitesha pastaj...êshtë e shkruar.

Do thirrja avokatin per testamentin tim.

Do thirrja kryerdoktorin e spitalit qe n.shkruaj per dhurimin e organeve

Do thirrja priftin

Do beja analizal e sides ( mqs jom ne spital )

Do thirrja ke banka të me sjell ca leka

Do shkoja te blija ca miell

Do shkoja te farmacija per ca aspirina blu

Pastaj direkt e te shtepija me drita te kuqe të punoja deri
sa te me dilte shpirti ,pa doreza se i bana analizat ke spitali . Qef ooo qef ?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Nqs doktori do t`iu thoshte...

Do kisha hy ne forum tere diten e me u pershendet permallshem :zzz:
 
Top