Nuk do t’i shpëtoni kurrë hakmarrjes së grave që u përkasin këtyre shenjave të zoodiakut


Këto 3 tipologji grash nuk mund të superojnë asnjë ngjarje negative pa u hakmarrë dhe janë në gjendje të ushqejnë inat për gjithë jetën.


Binjakët

Gratë e Binjakëve nuk kalojnë pa zhurmë, veccanërisht nëse problemi vjen nga një lidhje dashurie. Nëse personi në krah i thyen zemrën, edhe pse do të largohet, do të shohë hakmarrje kudo, derisa t’i ketë paguar në ccdo qindarkë vuajtjet e saj. Duket dramatike, por është e vërtetë, e duan hakmarrjen dhe e ndajnë me të gjithë motivin e veprimeve të tyre.


Akrepi

Gratë e Akrepit mund të jenë më keq se Binjakët. Duke qenë se janë shenja të ujit, u pëlqen t’i përkeqësojnë gjërat. ‘Mizoria’ e tyre ka tendencë të përkeqësohet, sidomos nëse ndihen të tradhtuar nga njerëzit që kanë pranë dhe pasi kanë mbaruar planin e tyre të zi të hakmarrjes, zakonisht largohen pa lajmëruar askënd.


Bricjapi

Gratë Bricjap shtiren gjatë procesit të hakmarrjes, që zakonisht është i ngadaltë dhe i i durueshëm. Ata presin sa të zbulojnë dobësitë e tyre dhe pikërisht aty i godasin. Janë shumë kalkulativë dhe sapo përmbushin projektin e tyre dashakeqës, tentojnë të zhduken sikur asgjë ska ndodhur, edhe pse duken si psikopatë ndonjëherë. Megjithatë, pendohen dhe përpiqen t’i rikuperojnë ato që kanë humbur.

Noa.al
 

Attachments

  • 1634487521479.png
    1634487521479.png
    890 KB · Shikime: 126
Kush u ekzekutu? :p hahahahahahahahha
e0797c5aa75921be578690635e303f16.jpg
 
Hej bela. Pse me prish qetesine e te djeles or dreq :p
Maariia me thuaj dicka,pse ne shqip,nuk i shqiptojne mire keta emra te bukur!
Forikzempellll. :p
Markosss.i thone Mark hahahahahaha
Maariiia qe ka nje lozonjaritet dhe zanore mbi a-ne dhe i* te perkryer,i thone Maria. me dy a te fundusorua ahahha.
Mariaaa mendoj qe duhet te bejme dicka . :p
Tek e fundit ne do pime kafen ne Rome ose ne PAris,aty ku emerat tane personifikojne lozonjaritetit dhe feminilitetin. :p
 
Maariia me thuaj dicka,pse ne shqip,nuk i shqiptojne mire keta emra te bukur!
Forikzempellll. :p
Markosss.i thone Mark hahahahahaha
Maariiia qe ka nje lozonjaritet dhe zanore mbi a-ne dhe i* te perkryer,i thone Maria. me dy a te fundusorua ahahha.
Mariaaa mendoj qe duhet te bejme dicka . :p
Tek e fundit ne do pime kafen ne Rome ose ne PAris,aty ku emerat tane personifikojne lozonjaritetit dhe feminilitetin. :p
Paske fillu me pi icik heret sot o jete :p

Une caj mali me limon e mjalte kam. Do icik? :p
 
Maariia me thuaj dicka,pse ne shqip,nuk i shqiptojne mire keta emra te bukur!
Forikzempellll. :p
Markosss.i thone Mark hahahahahaha
Maariiia qe ka nje lozonjaritet dhe zanore mbi a-ne dhe i* te perkryer,i thone Maria. me dy a te fundusorua ahahha.
Mariaaa mendoj qe duhet te bejme dicka . :p
Tek e fundit ne do pime kafen ne Rome ose ne PAris,aty ku emerat tane personifikojne lozonjaritetit dhe feminilitetin. :p
Se ke ndjek ate dokumentarin kur gazetarja e pyet ate shqiptaren , si quhesh .. ajo : Manushaqe .. po greqisht : Maria 🤣
 
Paske fillu me pi icik heret sot o jete :p

Une caj mali me limon e mjalte kam. Do icik? :p
me kete pijen,dhe pse s`kam pi kurre ne jeten time,do filloj te pi,sepse m`duket osht veti cilsuese e mendimeve te zgjuar,si ai mendimi me siper. :p hahahahaa
 
hahahahahahhaha,oh brinjet e mia.
OSe Manoli ti kishte thene hahahahahahahahahahah
Tjetri e kishte emrin Kristo 🤣
Ose njeren qe e takova ne avion ... edhe emrin ne fb e shkruan ne greqisht..ama karriere dhe pare beri ne Shqiperi jo ne greqi ku kish lindur 🤣
 
Tjetri e kishte emrin Kristo 🤣
Ose njeren qe e takova ne avion ... edhe emrin ne fb e shkruan ne greqisht..ama karriere dhe pare beri ne Shqiperi jo ne greqi ku kish lindur 🤣
ehh,kjo eshte teme therse,eshte nje degradim i nje pjese emigruese qe ka ardhur ne Gr.
Une kur erdha ne fillim,rastesisht pas disa vitesh qe kisha ardhur ketu,mesova qe nje pjese e Shqiptarve kishin nderruar emerat.
 
ehh,kjo eshte teme therse,eshte nje degradim i nje pjese emigruese qe ka ardhur ne Gr.
Une kur erdhe ne fillim,rastesisht pas disa vitesh qe kisha ardhur ketu,mesova qe nje pjese e Shqiptarve kishin nderruar emerat.
Ne asnje vend te Europes ska ndodh kjo gje vetem aty 😏
 
Ne asnje vend te Europes ska ndodh kjo gje vetem aty 😏
E di!
Mendoj qe ka ndodhur per disa arsye.
Qe tani Pertoj ti shpjegoj me hollesi!
Por,ok mund te qendroje arsyja qe me kane dhene disa njerez qe kam pas nje konfidenc ,aq sa me pyet . -pse?
dhe pergjigja tyre ka qene' Sepse nuk na marrnin ne pune,ne fillimet! nuk na jepnin shtepi me qera,etj etj
PErsonalisht mendoj qe politikat Greke jane nacionaliste dhe asimiluese!
Por asnje kontigjent tjeter emigrantesh qe ka hyre ne Gr me sa di une s`ka nderruar emera!
Atehere pse vetem Shqiptaret!?
Cila kategori cobanesh apo jo, ka hy qe e nenvlerson veten deri ne ate pike!?
Ku identiteti,ku rrenja,ku krenaria e te qenurit jo atdhetare apo nacionaliste, por realist!?
etj etj!
Gjtihesesi!
 
Top