Nuk na duhen njerëzit që vetëm e lajnë gojën. ? Kush është mbështetja jote e vërtetë? A kemi dikë të tillë?

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Nuk na duhen njerëzit që vetëm e lajnë gojën.
Kush është mbështetja jote e vërtetë? A kemi dikë të tillë?
138773387_250793033084956_2551692663344429300_o.jpg


Ky Poeti ka filluar hap ca diskutime te kendshme andej ne FB.
ajt te diskutojme dhe ketu sebashku.
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Shyqyr Zotit kam. Si nga mbeshtetja morale dhe ajo fizike.
Allahu kur mos me lent pa to.
E para eshte Nena ime.
Pastaj vllezerit dhe motra.
Por do e vecoja vllain e madh, qe per mua ka rrezikuar shume e shume here dhe ka bere plooot sakrifica, pervec keshillave ose momentet te bukura qe mi ka fal.
❤️❤️❤️❤️
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Kam 2 shoqet e mia e ngushta dhe te tjera verdall neper bote por sidoqofte ato e din qe nuk i kerkoj ndihme per asgje...
Jan mesuar.
E din qe nuk pranoj dhe nuk degjoj asnje keshill apo kritik, sepse e mire apo e keqe, e sakt apo e gabuar, do ta coj deri ne fund.
Ato presin presin dhe kur shofin qe "zhdukem", me nxjerrin me zor nga shpia dhe mbeshtetin cdo budallik apo cmenduri timen te momentit.
Dhe qeshin... qeshin te dyja me shpirt ?
Mes tyre do fusja dhe personin qe me ka blere fustanin e pare goth dhe qe me rizgjoi kur isha gati.
 

Mogli

Be good or be good at it
Shyqyr Zotit kam. Si nga mbeshtetja morale dhe ajo fizike.
Allahu kur mos me lent pa to.
E para eshte Nena ime.
Pastaj vllezerit dhe motra.
Por do e vecoja vllain e madh, qe per mua ka rrezikuar shume e shume here dhe ka bere plooot sakrifica, pervec keshillave ose momentet te bukura qe mi ka fal.
❤️❤️❤️❤️
Meqe paske vellezer harroje ste du ma se zdu tkem brinje te thyme ????
 

Mogli

Be good or be good at it
I vetmi qe te kupton eshte psikologu (1 qe ka vite experience dhe e do profesionin e vet) ....kushdo tjeter te jep krahasime ose vec fjale sic e thote dhe autorja me lart....njeriu ska nevoje per fjale se fjalet i dijme vete...ka nevoje per dike qe i jep force qe i jep ndjesi pozitive qe dhe po u rrezu i thot mke mu ktu do te te ngrej une
 

NGU

Wild child full of grace
Kam.
Ja qe ne njerezit nk jemi aq te keqinje, dime edhe te mbeshtesim njeri-tjetrin :d
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Me pelqejn shkrimet e Albatrosit..i ka direkte ?vetem kte zonja Z mbetet enigm.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Zoti nuk diskutohet se e kemi shtyll kryesore.
Por jeta na hedhe ne brigje te ndryshme dhe te panjohura..Andaj na duhen dhe njerz per mbeshtetj cdo here.
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Po mire i ka thene, pse nuk mendon pozitivisht?!
Te mendosh pozitivisht eshte gjysma e punes.
Gjysma tjeter? Ehhhh, ul kurrizin, fut mendjen ne pune dhe zgjidhe se askush nuk ta heq barren me fjale.

Nese e them ne personale, kam nje shprehje qe me pelqen shume.
Nuk kerkoj "lemoshe", me hidh ne mes te xhungles dhe do di te mbijetoj.
Forca duhet te jete e brendeshme.
Motivimi, Familja dhe shoqeria.
 
Top