Nuk prishet dashuria mes njerezve, perveç nga tre gjera

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Hellouu !

Ne fb e kishte postuar nje mik i imi kete thenje e cila mpelqeu, thash ta hapi si teme te shoh mendimet e te tjereve, a pajtoheni apo jo.

Diskutim te mbare !

Screenshot_2.png
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Nuk mund te testosh `tufen` mbare dhe pastaj te ankohesh se prishen miqesite apo dashurite.
PErfundimi; Seleksionim i rrepte.
 

Lauri

Anunnak
Hellouu !

Ne fb e kishte postuar nje mik i imi kete thenje e cila mpelqeu, thash ta hapi si teme te shoh mendimet e te tjereve, a pajtoheni apo jo.

Diskutim te mbare !

Shiko fotografinë 1781170
Fjalet i perdor te bukura ti, po nuk te perkasin.
. Ti gabosh shume.
.Ti genjen shume
. Ti ke mungese interesi...te hapesh mendjen.
Pallavra vetem per opinjon ke mjaft.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Une mendoj se genjeshtra eshte nder shkaqet kryesore. Andaj edhe shpirti lodhet dhe distancohet nga njerezit qe e kane genjyer. Kur te genjesh, dom te thote se ke gabuar. Nese vazhdon gjate kjo, humbet interesimi, pra nderlidhen me njera-tjetren. Te gjithe genjejme por disa genjeshtra shkaterrojne uren ne te cilen kemi qendruar dhe ecur se bashku per nje kohe te gjate.
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Te gjithe gabojme.
Te gjithe genjejme.
Mungesa e interesit ndodh mos sot neser. Lum ai qe gjen ekuilibrin. ?
Ti fol per vete se une as gaboj e as genjej dhe madje madje interesin per ata qe dua e kam on top ?
 

Empire

Antarë i Respektuar
nje raport midis dy personave nuk varet vetem nga njeri person , nese njera pale kryen nje veprim e ka shtyr dicka qe ta kryej , mendoje se te dy jan pergjegjes ( kush me shum kush me pak ) , sa i perket pjeses nese jan te verteta asyet e mesiperme , deri diku jan te verteta , raportet jan relative , ja prsh me @Senseo ndodh e kunderta po si bere diss , po si shfaqe mos interes , arrogance , e ta genjesh cik ateher ste ka mik :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
une them kryesore eshte mos te qenit i sinqerte 1, dhe mos qenit tolerant, apo ta pranosh tjetrin 2.

nese nuk je i sinqerte si njeri s'ja vlen dmth. je njeri jo i mire dhe 1 dite do kuptohet.
Nese je person qe do vetem mendimin tend, rri duke i thene tjetrit e ke gabim, e ndrydh, do ta ndryshosh, kjo sjell qe pala tjeter 1- te duket sikur gabon shume, 2- do te genjeje qe t'mos degjoje akuzat apo kritikat. Nga e gjithe kjo pastaj humb edhe interesemi qe ishte!

the end of story :D
 
Top