Nuk u helmua, shqiptari që humbi jetën në qelitë greke është…

Hera

Banned
[h=1]Nuk u helmua, shqiptari që humbi jetën në qelitë greke është…[/h]
burg-770x433-1-600x337.jpg

Bandiol Tusha është shqiptari i cili u gjet i pajetë në qelinë e tij në burgun e Korydallos-it në kryeqytetin grek, Athinë, më 28 janar 2019.

Sot, mjekët ligjorë kanë konfirmuar se vdekja e tij nuk erdhi nga helmimi siç u pretendua, por ai u vra ose u mbyt me jastëk ose litar.

Shqiptari po vuante dënimin në burgun famëkeq të Greqisë për veprën penale të trafikut të drogës.

Ministria e Drejtësisë në Greqi nuk e konfirmon faktin se shqiptari i dënuar ka qenë përdorues droge, duke ngritur dyshime të mëdha për shkaqet dhe motivet e vdekjes së tij.
 
Top