Nuk u zihet besë femrave sot

brrylibroadway shqip facebook logo.jpgJam një djalë 34 vjeç nga Shkodra dhe para 8 muajsh u njoha me një 25-vjeçare po nga qyteti im.

Në bisedat e para më tha që nuk kishte patur kurrë marrëdhënie, edhe pse nuk e besova me kalimin e bisedave e nga mënyra si më rrinte larg e besova.

Dreqi e mori pse duhet të më gënjente.

Unë nuk e doja patjetër të virgjër, por tani më duket më e ulët se femra më e ulët në këtë botë.

Muaj kaluan dhe normal disa herë i kërkova që të avanconim lidhjen tonë. Ajo më thoshte që nuk jam gati, nuk jam gati.

Isha gati ta çoja në shtëpi ta fejoja, sepse në biseda më dukej vajzë me vlera.

Kur një pasdite po ikja me një shok diku me makinë, e zë këtë në një makinë me një laçian që më doli i njohur shok pas shoku që ju betohem është 53 vjeç.

Në fillim ma mohoi më tha që e kishte të njohur familjar, por qyteti është i vogël dhe doli që ishin dashnorë.

Unë e shihja të veshur mirë e ajo në fakt akoma s’ka gjetur punë, por hajt thoja ja ble familja.

Më është neveritur aq fort, sa kam marrë tërë inat të gjitha femrat.

E bukura është se pas ndarjes me mua, ajo vazhdon me atë gjyshin e saj, e nuk më kërkon fare.

A i besohet sot femrave? Pse duhet t’më mbante dhe mua nuk e kuptoj?…Skandal, çfarë zhgënjimi…
Filozofia jetes
 
Last edited by a moderator:
Mashkulli mund te jet luan ose ujk,por femra esht dhelper.
Femra gjithmon esht në gjendje te te manipuloj,te te qetsoj kur mashkulli acarohet e I zbulon genjeshtrat.
Skan faj meshkujt, disa femra e meritojn ti mbysesh.
Ne asnje menyr... askush ska te drejte te perdori dhune tek tjetri. Sepse ne vend te civilizohemi po kthehemi ne monstra.
Ajo e paska refuzuar kushedi se sa her dhe ky po ankohet pse preferon nje 50vjecar... nuk e ka genjyer, thjesht ska hap goj per jeten e saj sentimentale.
Kjo historia e plakushit mund te jet e vertet por edhe e sajuar nga inati refuzimit sepse me te tille kemi pasur te bejme te pakten nje her ne jet.
 
Fundja nuk janë femrat ato që paragjykojnë!

Sa për faj, të dy palët janë të barabartë. Këtu shihet një dashuri e njëanshme dhe dihet pastaj kush kënd e akuzon.
 
Mashkulli mund te jet luan ose ujk,por femra esht dhelper.
Femra gjithmon esht në gjendje te te manipuloj,te te qetsoj kur mashkulli acarohet e I zbulon genjeshtrat.
Skan faj meshkujt, disa femra e meritojn ti mbysesh.
Bravo, e vetmja femer qe mori guximin dhe e tha :p
 
Napoleoni, i dëshpëruar si hapësi i temës, ka thënë: Më fal nënë, por edhe ti je grua!

Kërkoj ndjesë për postimim lartë, sepse në vend të hapësit të temës do duhej të ishte protagonisti i temës.
Shëndet e paqë ?
 
Top