Nuk u zihet besë femrave sot

brrylibroadway shqip facebook logo.jpgJam një djalë 34 vjeç nga Shkodra dhe para 8 muajsh u njoha me një 25-vjeçare po nga qyteti im.

Në bisedat e para më tha që nuk kishte patur kurrë marrëdhënie, edhe pse nuk e besova me kalimin e bisedave e nga mënyra si më rrinte larg e besova.

Dreqi e mori pse duhet të më gënjente.

Unë nuk e doja patjetër të virgjër, por tani më duket më e ulët se femra më e ulët në këtë botë.

Muaj kaluan dhe normal disa herë i kërkova që të avanconim lidhjen tonë. Ajo më thoshte që nuk jam gati, nuk jam gati.

Isha gati ta çoja në shtëpi ta fejoja, sepse në biseda më dukej vajzë me vlera.

Kur një pasdite po ikja me një shok diku me makinë, e zë këtë në një makinë me një laçian që më doli i njohur shok pas shoku që ju betohem është 53 vjeç.

Në fillim ma mohoi më tha që e kishte të njohur familjar, por qyteti është i vogël dhe doli që ishin dashnorë.

Unë e shihja të veshur mirë e ajo në fakt akoma s’ka gjetur punë, por hajt thoja ja ble familja.

Më është neveritur aq fort, sa kam marrë tërë inat të gjitha femrat.

E bukura është se pas ndarjes me mua, ajo vazhdon me atë gjyshin e saj, e nuk më kërkon fare.

A i besohet sot femrave? Pse duhet t’më mbante dhe mua nuk e kuptoj?…Skandal, çfarë zhgënjimi…
Filozofia jetes
 
Last edited by a moderator:
Nuk u zihet o vella jo, nuk kane bese femrat sot.

Komshiu im i tha gruas vet qe po shkonte ne pune, ajo vajti atje dhe nuk e gjeti.
Shkoi te zyra koleges e kapi gafil.
Ja me thoni-
I zihet bese grave?
Po te tha robi qe po iki ne pune , ne pune po shkon
 
A te pergjigjem me pyetje ,meshkujve u zihet bese?
/normal qe po mj motra ,sjane te gjithe njelloj
/ok vellai edhe femrave normal qe po se nuk jane te gjitha sardele me bot te vogel
/kenaqsi qe folem
/nderi im
????(sikur me lehtesoj ky monolog ?)
?? perlat e mijaa
 
Permbledhja qe ju i keni bere ne ato cfare shkruani me siper ka dy rruuge.
Ose ju nuk e njihni sic duhet femren ne tersine e saj,botekuptimin dhe nderthurjen e saj vepruese dhe psikollogjike.
Ose jeni djegur keq ne ndonje lidhje,dhe pastaj flisni me pergjethsime mbi gjinin e femres.
Nuk duhet harrojme asnjehere qe femra lind dhe rrit mashkullin,nisur nga kjo femra eshte ushqyesja,besnikja dhe flijimi me denjesor dhe shpirteror per mashkullin.

Tjerat jane relativitete ,si puna e tymit .
sa mire paskam folur,para dy vjetesh. :p
imagjino kte vit. qyyyy
 
Bukuria është relative.
Disa mendojnë se kanë gruan më të bukur sepse të gjithë kthehen për ta parë kur kalon.
Unë besoj se e ke pikërisht atëherë kur nuk je më ti që kthehesh për të parë të tjerat.
Il grande Bukowski ✌️
 
Top