Nuk u zihet besë femrave sot

brrylibroadway shqip facebook logo.jpgJam një djalë 34 vjeç nga Shkodra dhe para 8 muajsh u njoha me një 25-vjeçare po nga qyteti im.

Në bisedat e para më tha që nuk kishte patur kurrë marrëdhënie, edhe pse nuk e besova me kalimin e bisedave e nga mënyra si më rrinte larg e besova.

Dreqi e mori pse duhet të më gënjente.

Unë nuk e doja patjetër të virgjër, por tani më duket më e ulët se femra më e ulët në këtë botë.

Muaj kaluan dhe normal disa herë i kërkova që të avanconim lidhjen tonë. Ajo më thoshte që nuk jam gati, nuk jam gati.

Isha gati ta çoja në shtëpi ta fejoja, sepse në biseda më dukej vajzë me vlera.

Kur një pasdite po ikja me një shok diku me makinë, e zë këtë në një makinë me një laçian që më doli i njohur shok pas shoku që ju betohem është 53 vjeç.

Në fillim ma mohoi më tha që e kishte të njohur familjar, por qyteti është i vogël dhe doli që ishin dashnorë.

Unë e shihja të veshur mirë e ajo në fakt akoma s’ka gjetur punë, por hajt thoja ja ble familja.

Më është neveritur aq fort, sa kam marrë tërë inat të gjitha femrat.

E bukura është se pas ndarjes me mua, ajo vazhdon me atë gjyshin e saj, e nuk më kërkon fare.

A i besohet sot femrave? Pse duhet t’më mbante dhe mua nuk e kuptoj?…Skandal, çfarë zhgënjimi…
Filozofia jetes
 
Last edited by a moderator:
Pse mi ça ka bukovski ? Fix e ka then qe burrat kurr nuk knaqen sado ta ken te mire ate ne krah ajo qe kalon i duk me e mira .
Akuzojn dhe per tradhti.
 
Pse mi ça ka bukovski ? Fix e ka then qe burrat kurr nuk knaqen sado ta ken te mire ate ne krah ajo qe kalon i duk me e mira .
Akuzojn dhe per tradhti.
Ti referohesh bukowskit qe femren e shihte si objekt kenaqesie...bohhh
Lexo femrat dhe kupto llojin e bukowskit, mos u nis vetem nga fakti qe ishte shkrimtar i madh...ne fund nje cope pijaneci qe
 
Ti referohesh bukowskit qe femren e shihte si objekt kenaqesie...bohhh
Lexo femrat dhe kupto llojin e bukowskit, mos u nis vetem nga fakti qe ishte shkrimtar i madh...ne fund nje cope pijaneci qe
Mua me pelqejne shkrimet e tij me duket shume realist. Sa per pijanec ka dhe artise qe Kan vdekur se drogohen Po ngelin artista.

dhe ajo thenie qe solla tregon pikerisht ça ndodh sot. Do thuash tradhtojne me nje femer ? Pa diskutim ne nje tradhti duhet te jen patjeter dy persona.
 
Ne si zeme bese vetes jo me te na zene bese
Sepse besa nuk zihet
Besa eshte marotonomakia qe se arriti kurre finishin
 
Top