• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nuri Seferi ‘godet’ Luan Krasniqin: Shqiptarët se kanë zakon ta shesin shqiptarin

legjenda

Tetova
Nuri Seferi duket se është i zhgënjyer nga boksieri Luan Krasniqi

Boksieri Nuri Seferi mbrëmë humbi nga turko-gjermani, Firat Arslan në duelin për titullin Evropian WBO në peshën cruiser.

Ai duket se ka mbetur i zhgënjyer nga legjenda e boksit, Luan Krasniqi, i cili ishte në anën e Arslan dhe dëshironte fitoren e tij.

Seferi fillimisht përmes një postimi në Facebook ka thënë se, ai e mban kokën lartë, pasi nuk e ka tradhtuar idealin e as flamurin, e Luanin në anën tjetër dihet se ka mbrojtur ngjyrat e Gjermanisë.

Ai po ashtu ka postuar një skenë të filmit Nëntori i Dytë, ku tentohet arrestimi i Ismail Qemalit, pak orë para shpalljes së pavarësisë.

Në atë skenë, Qemali në një pjesë thotë: ‘Shqiptari nuk e ka zakon ta shes shqiptarin’ dhe kjo pjesë mund të jetë pikërisht për Krasniqin. /Express/
 

ricky_ch

******
Titulli: Nuri Seferi ‘godet’ Luan Krasniqin: Shqiptarët se kanë zakon ta shesin shqip

Megjithëse e konsideroj këtë Luanin një far lloj "lëpirësi" që
shfrytëzon rastet për të mbyshur xhepat e vet, prap mendoj se një
profesionist së pari lufton për të mbrojtur interesat e veta,
krijuar një karrierë individuale e jo të mbrojë "interesat e shtetit",
përveç se kurr merr pjesë në ndonje ekipë shtetërore, edhe pse ai gjatë
meçeve krenohet me të se është shqipëtar, ai prap lufton vetëm për
xhepin e vet. Pra, duhet lënë anash keto kamufllazha patriotike,
se nuk je duke mbrojtur kufinjtë e shtetit, sidomos sot, kur
atdhetarët tanë janë të shpërndarë anembanë botës dhe marrin pjesë
bile edhe për shtete të ndryshme.
 
Top