Oda e Bejteve

Frank

Mysybet Anëtar. :D
@MrCool o burazer
U be kohe qe je shofer
Sa ne shkup sa ne Tetove
Me raste shkon e ne Steblove

Ne Shqiperi rralle vjen
Por kur vjen e ben dyzen
Nga Struga per Tirane
Dhe perfundon ne Seman

Ja dhe @Soul qe na vezhgon
Teme pa lexu nuk i shpeton
Ben sikur s’nuk Online
Por kur do ben hatane

Thone se ka zon miqsi te re
Me Kristel e më andej
Bej ti shkruaj po s’ma mban
M’duket vetja hardhek Shkodran

@Belaa asht krejt histori tjeter
Me shiringe kerkon nje keter
Don me i ba anestezine
Qe bashke te kalojne merzine

I shkoi jeta si portier
Nxirr e prit engjej ne jete
Ne nje rast harroi kordonin
Dhe Doktori I dha bibronin.

@TiKu eshte djale stoik
Ke kafja e tij ben si garip
Msoi me ba biznes shpejt
Rriti çmimet 3 here rresht

Kaq iher se kam pune ???
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Eh c’na shohin syrat sot
me bejtexhinj tregu plot

Vijn pin ver te klubi im
bejn ca vargje pa pertim

Akuzojn se n’cmin jau ngop
por lokalin se len dot

Ec er @Frank mo baj naze
paguj paret ti ore

Ku ke pare ti more cun
N’klubin tim me bo Tajson

pi k’te goten lezetohu
kur t’vij fatura fort shtrengohu.....


Lol ?
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Ti Tik djali mos u llasto
dhe me ne mos abuzo
ti gjun rastin se je monopol
por se di se ben autogol

Ka hap Kuli biznes t'ri
po aq te rren menja ty
Emrin ja kena vu TIR
si ai lokali aty n'Astir

Biznes mallrash SHPK
e rregjistrume n'QKB
SHPK-ja fantazi
Aty kena fut edhe biletari
t'mushet mendja e kthe n'kafeteri :p
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
@NGU llapa ka marre dhene
thone qe s'kapet as me antene
vjen 1 ore, na çiftezon
dhe veten e harron

@imp4ct matrapazi elektron i lire
kerkon copyright's neper tema
hudh nje foto me kristale
dhe nje tjeter me sandalle :p

@Ai_Tipi me traktor
çaf-çuf si per dekor
Kerkon tangat e Amara
qe traktori te leroje

@TheDevil madafakaz
karkalecat na tregon
po pse kshu o "ditezi"?!
mund te kete femra me uri (neps) :p

........
 

Belaa

Antarë i Respektuar
@Iva Itu jam skam ku shkoj
Disa tema po lexoj
Duhet pa edhe ca bohet
Se armiku po terbohet

E kan mar me turfullim
A thu, i kemi mar shtepin
Hajt se shume koken se cajm
Ca na bojn nje ? do hajn

Hec nashi na bo i kafe
Boll mu more vec me llafe
Hajt ta pim te shojm filxhan
Dhe te shajm icik dynjan :p
 
I

Iva1

U moj grua cfare po thua
Cdo armiku ne kete krua
Skane cte bejne vec tefryne syte
Se ketu jane gjthe miresite

Loje e bukur,argetime
Pse jetojne me turfullime
U moren pronat a sme thua
Si i behet me hengert mua

Rrini te qeta moj vajzani
Sedrejton nje zoteri
Dhe emrin spo ja di
Ah me duket i Lezhes gjeni???
 

Belaa

Antarë i Respektuar
Jo ne mendjen shum se krisim,
E kemi flori kryefashistin.
Esht gjeni shkuar gjeniut,
Srri te strruket ne cepa si miu. :p

Edhe vet e keni pa,
Ktu me hater kush nuk mba.
Qeshni, qani, e kendoni,
Ama vec mos ofendoni. :p

Po nuk di te argetohesh,
Se ca bo me tjer ngatrrohesh.
Dhe ata ashtu jan ber,
Na can meneren derr, derr, derr. :p

Hajde nashi per qejfin ton,
Leji ca bejn, e leji ca thon.
Sdin te falin dashuri ,
Kot mbajne dhe emrin FV.AL :p

Luj mi shtrig na boj kafet,
Se vjen @Moonlight e te bertet.
Vjen dhe @Vajza me pa filxhan,
Si kemi fatin me na than.:p
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Ja 2 fjale po i qendis dhe un
Jo per gjo por ju dua shume
Kur ju shof gjithmon online
Me duket vetja sikur po bojm hamam

Dashuri jete zemer ju them
Ta dini qe majtas un kom fjet

@Iva amore e bukur si shpirt
Kur mbon selfie me coffe
Me vjen ta grij

@Senseo gjithmon sexy ne avatar
Me vjen inot qe skom toke me katunor

@Belaa ne pune me celular ne dore
Na plasin ujrat kur neper shkall pozon

Ta mbyll tani se nom po le
Se po me pret daja( @Frank ) te me shtrij perdhe ???????
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Paska plasur vargu sheshit
Si maçoku n’sahan t’persheshit
Vargu-vargut nuk i ngjan
Gocat tona bejne derman

Gocat tona, mjes e hare
Bela, Amara Por dhe Iva e “re”
Ja dhe Bekja qe lexon
Kullufit kafen, Kenzon veshtron.
????
 
I

Iva1

Ja u futa ne forum
Shoh verdalle e jam vec une
Po ku jeni o vajza djema
Mos valle u ka kap dilema?!

O @Senseo ku je ti
A u ktheve ne shtepi?
Ti @Amara_La_Negra ku ke shku
A mos valle po ben nanje dru?

@Moonlight o pene e arte
Cme rri ulur ,ngrihu larte!
@Belaa kotelja ime
Ku je moj e vogel therrime?

@Vajza moj bukuri
A ste shkruan stilolapsi
Ku humbe keshtu qe dje
Do te rrah do tbej bé

Skeni faj ju jo aspak
Se @Frank ju mban per merak
Dhe @Ai_Tipi qe ne nje vend srri
Do te te lidh do tbej magji

@Empire ku gjendesh ti
Ne Europe a ne Azi?!
Hajd @Ony komento
Vec sh serioz mos u bo!
 

Aisela

Antarë i Respektuar
Ah moj @Iva... iva ti!
Ti je goc per shtepi.
Je e mire je e bukur ah moj goc ti je si flutur!
Fluturo e fluturo...asnje mashkulli mos ju afro!
Plasja nji , dy ose tre dhe ne fund leri per dhe!
Se keta meshkujt jan kafsh kshu qe duhet me ja bo rrafsh!
Shohin me sy e plasin me zemer, se si ti skapin dot tjeter femer

Futi nje te mallkuar ose dy...te premtoj do dashurohen ata dhe me ty ??
 
Redaktimi i fundit:

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Pershenetje bejtexhi
Po e qenis edhe une nji
Se per bejte une jam bosi
Namin ka pas bo qerosi :p

Po ja nis me matrapazin
Se harroj une dot avazin
Dites mduket ja arriti
Si harem forumin ngriti

E ka mbushur plot me çika
Si me i pas zgjedh me pika
I krekosur nkrye te t'stafit
Gjeli fares nmes pilafit

Ket muj ka detyre dyfshish
Se Kuli me argjerim ish
Taksirati e ka zon
Ket muj me dyfish rracion

Duhet bo ysmeti grave
Se pastaj te lene pa tave
Si zyberi perfundon
Ke bideja per aksionKaq iher :D
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
O qeros o thashethemexhi
pse me germa ti na nxi
ti mendon se o ba nami
por kte muj s'na len Imami

Ktu ka ardh kush o per qef
se andej kane shku per lesh
nuk lan rob pa i bo ban
dhe nuk lane i rob en kam

Por ti prit se s'asht kurrgja
sa t'ndreqin Kuli i gja
ke me pa se ka m'u bo nami
do u'a nxijme siç ban katrami
?????
 
I

Iva1

Ah u pacim more djem
Dhe me mend dhe me kalem
U kendofte zemra ngahera
Tju lexojme vite te tjera.

@imp4ct impresionon
Strofat vendos si vagon
Por e fundit sme erdh mire
Me ndihmo ,mos bej sehir

Tash te gjithe jemi si miq
Ska me llafe tangerlliq
Sfut dot kemben ne vende te tjera
Se te pret Zana si me qene vjerra

Se gjithkush ka ardh si do
Nuk ndikon ai ajo
Por andej kemi shoke
Ndaj te fala beua tok
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Fola i dit me i shok tem
dhe t'iu bo noi thashethem
se kshu e do sahati
pa fjale t'huja nuk shtyhet vakti

Ish tu m'than per Zanen trime
qe nuk o ajo qe ish nder vite
madje shtoi se ka dhe ma
historia nuk asht pa gja

m'foli per nje çun lozonjar
qe ket gja e ka pazar
ben si femer me foto t'huja
t'ui qit ci** me afru çuna

Tha se Zana nuk asht ma
ka ba fmi e kohe s'ka ma
me u marr me forume e gjana
beni kujdes se ju gjen gjama.
???????
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Çe kishe ket lajm sketerr
Nga parajsa mcove nferr
Fort besojsha kuturu
Me te isha dashuru

Kisha thur endrra mor trim
E quaja my british dream
Gjithmone qe nxirrte ballkonin
Mire qe s'haja telefonin

Ke chati me te cdo nate
Tu ndrru forme si pras i gjate
Bisedat te nxehta hot
Zhytu mthoshte a di not

Di maj not c'eshte ajo fjale
Asht rrit nshkoder tan ky djale
Qe ketu shtatzon do t'lë
Mos me thencin RëTëLë.
 

Aisela

Antarë i Respektuar
Ah mor @imp4ct , impact i shkret
I mjeri ti cte ka gjet!
Nate e dit je tu mendu,
Zanen tende me e mar per gru!

Dislike ketu e dislike aty..ashtu ta mori zemren duke te hutu!
Kije mendjen ne mesim, dashnia jote eshte thjesht fiksim!

Jo more djale mos u mashtro
Prej gjoksit te zanes ti mos u huto!

Sot/tani je tu vujt....neser/pasneser ske per ta rrujt!
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Si qeros naiv qe jam
I besova e lashe nam
Doja fort me ik N'Angli
Me avion si merakli

Tparen gjujta tjeter femer
@Iva i thrrasin ne emer
Me tparen me refuzoj
Drejt gabimit ajo mcoj

I tromaksur jam tani
E sdu hic me shku N'Angli
Me ket qe lexova sot
Ketu do rri per jete e mot

Muhabeti keq ka mor
Shef per pjeshke tdel sallaror
Edhe @Mogli sot mend vuri
Do hyj nchat me b*the nga muri.
:p
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Qenka bo zullum i madh
me Zanushen si peri

Perendesha e te tereve
mes kemve kish okllai

E me vrap te gjith u turren
vjellin epshin qe kan thith

biografin me rregullu
se me Zanen jan prish

Per te grisen Playboy-in
RLT shpejt mohuan

N'piedestal te tyre skaliten
Zana ZANIN e lazdruar......
 
Redaktimi i fundit:

Tip

Antarë i Respektuar
Experienc e paharrushme kur pash i chatiste...

Xhuxhe vogel dumarruce
Me e zez se bytha fteres
Kerthizen si sum hardhuce
Kishte nxjerr posht kanatjeres

Plonci pala pala
Qe ju varte der te shala
Numri komes 47a
Kishte vesh dhe dy pllom taka

I kishte komet e shtrremta
si hardhi rrushi
Kishte dhe tek vetull
si Skender Gjinushi

I kish dhomet ngjyr florini
I mate goja er kanali
E kish hunden me samor
Dhe nofllat si patkoj kali

Tmallkoshin syt
Po ta shifshe pa gjyslyke saldatori
Ishte bukuri e frykshme
Ngjate sikur sa ish cu prej vorri

?
 
Top