Oda e Bejteve

kitrra 123

plak gjufurrak
E cka te beje une i ngrati
E merzitshme kjo pune plaki
Dangadal te lshon takati
N'kup t'qiellit t'rritet maraki
Syri shkret veq lakmon
Ama zemra se perballon
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Qy dy vjet neper forume
Po menoj qe sqe e shkrume
Fort m'ke rrejt je tall me mu
Per ty jam tu fol oj @NGU

25 vjec thoshe une jam
Infermiere e bukur nam
Mendjen krejt ti sec ma hoqe
Me foto fake forte me knoqe

Ke stacioni mle tu prit
Mes Tetoves mle si shit
Pa lviz hic gati 5 ore
Banania my vyshk ne dore

Mbas shume muajsh ktu u shfaqe
Vec tu qesh fort ti u knaqe
E ne fund me the or trim
S'quhem Elsa por Blerim lol
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
@Hilarious shume here ma ke permend
Qe dy vargje tvi ti gdhend
Por une xhan smbaj mire drejtimin
Edhe rruges humb mendimin

Jo qe koha me ka vjedh muzen
Dhe per dreq ma thau buzen
Ku mka ik ky frymezim
Tbetohem per shpirtin tim

Ah moj cupe sa tkam zili
Loz e qesh si nje femi
Hidh e prit fjalet ne loje
Here me germa here me goje

P.s po e gjetet frymezimin tim,ma nisni ne inbox😝
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
@Hilarious shume here ma ke permend
Qe dy vargje tvi ti gdhend
Por une xhan smbaj mire drejtimin
Edhe rruges humb mendimin

Jo qe koha me ka vjedh muzen
Dhe per dreq ma thau buzen
Ku mka ik ky frymezim
Tbetohem per shpirtin tim

Ah moj cupe sa tkam zili
Loz e qesh si nje femi
Hidh e prit fjalet ne loje
Here me germa here me goje

P.s po e gjetet frymezimin tim,ma nisni ne inbox😝
o kajsi e embla ti
me keto bejtet je dashuri
zemra seç mu lumturua
si femij u gezua
ca te them une e zeza
me ne fund fitilin ndeza
bashke sot do bejtojm
deri ne fund te mos mbarojm
ja te vijn te mblidhet oda
me dolli te ngrihet gota
nuk e vrasim mendjen fare
pijm raki rrushi ,kocimare 😝🤣
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Erdhi @Hilarious
Hyri n valle
Me kto bejte vendin kalle
Nganjeher ska frymzim
Koka filon ti nxjerr tym
Del n foto me ballkon
Gjith nga posht i vezhgon 😆

Mezi po i gjej kto fjal
Se nga mendja mu mka dal
Te rimoj ca fjal
Noj got raki muzik me çifteli
Nisja sot sa nuk kam pi 😆
 
  • Haha
Reactions: NGU
Erdhi @Hilarious
Hyri n valle
Me kto bejte vendin kalle
Nganjeher ska frymzim
Koka filon ti nxjerr tym
Del n foto me ballkon
Gjith nga posht i vezhgon 😆

Mezi po i gjej kto fjal
Se nga mendja mu mka dal
Te rimoj ca fjal
Noj got raki muzik me çifteli
Nisja sot sa nuk kam pi 😆
Do nis nje bejte te tipit

O xheloz ku ke qen?
ngu ku e ke len
ik merre e martoje
ose vrite pushkatoje lol
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Ode moj e bekuar
me fal qe te kam harruar
a degjuat a derbardh
qe ne ode s' me keni ardh
ejani shpejt o medet
Zenua do tundet termet
@L0v3rM4n more çoban
hajd ne ode iso mbam
merr me vete ate plakun
@kitrra 123 gjufurrakun
te pijm vere edhe raki
te bejme qejf e dashuri 😝
me dolli do te bejtoj
tundu çoban se m s'duroj
kujdes nga labja ime
se na vret na ben therrime
kur te vish ketu ne ode
merr dhe lulen se eshte ftoht
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Hila, Hila ku je mbet
Ku je fsheh e ku je tret
Oda shkret moj pa pastru
Marimanga paska vu
Bredharake ti m'je ba
Do me vu lagjen n'bela
Poshte e larte si atki
Cunat pas si hamshor t'Zi
Ska mbet plaku per dashni
Pos me pi naj gote raki
Hajt te pime noj gote raki
Se ke plakun merakli
Ngrohe soben beje zjarr
Se jasht po bene acar
Po bje bore e u merdhina
Nga reuma me dhemb shpina
 
A moj zeno
te zu rehati
na merove qeshi fshati
labja jote per tu mjele
s'di te bej nje pjate gjelle
e çe dua ate pelen
ben si dhia kur e mjelen
a moj zeno te vença hunë
kjo na qenka goxha punë
si nuk zenka gje me dore
do ti varim nje kembore
se ajo nuk merrka vesh
pse ma bere kocen peshqesh?
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Hila, Hila ku je mbet
Ku je fsheh e ku je tret
Oda shkret moj pa pastru
Marimanga paska vu
Bredharake ti m'je ba
Do me vu lagjen n'bela
Poshte e larte si atki
Cunat pas si hamshor t'Zi
Ska mbet plaku per dashni
Pos me pi naj gote raki
Hajt te pime noj gote raki
Se ke plakun merakli
Ngrohe soben beje zjarr
Se jasht po bene acar
Po bje bore e u merdhina
Nga reuma me dhemb shpina
A degjove more plak
soben e kam ndezur flak
bej pak vend mor i uruar
Plaka te paska meruar
nat e dit me te punon
dhe me Hilan vec bejton
merre goten ngri dolli
nxehu cik ti plak qejfli
vec pran meje mos rri shume pran
se fillon e me ben hatan 😝
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Kisha koh pa hy ktu
Ne ket ode me bejtu
Ste he @Hilarious t rrish rehat
Esht Si minë me sahat 😆
Dhe kjo @Vajza Pa permisim
Esht semur e ber teslim
Se @Dorina i tregoj
Te njeten fjal kena perdor 😆
Dite e re me new entry
Erdhi @Free`dahhh edhe @Dejv i
U shtuan polemika
Neper gjyqe hyri frika 😆
Se @L0v3rM4n ka burrni
Ligjin ja bojka @Daisy n'shpi
Dhe kjo @Vie me lezet
Mundet t mbroj shoqen e vet
I del @LeVoyageur tu bo flirte 🤪
Trembet burri per divorcime 🤪😆
Dhe kjo @NGU krejt nqetsi
Kushedi Ku ka ra n dashni 🤪
Humben @Darius ene @Ledia
Ndoshta kan ren brenda 😆
Dhe @Hera si avokate
Me nje fjal te pret si patate 😆
Se kupton se nga te vjen
Qetesia arme e fsheht


P.s pak shaka e kaq per sot sa t frymzohem per pjesen tjeter neser 😆🤪
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
A moj zeno
te zu rehati
na merove qeshi fshati
labja jote per tu mjele
s'di te bej nje pjate gjelle
e çe dua ate pelen
ben si dhia kur e mjelen
a moj zeno te vença hunë
kjo na qenka goxha punë
si nuk zenka gje me dore
do ti varim nje kembore
se ajo nuk merrka vesh
pse ma bere kocen peshqesh?
Laben une e kam te mire
koce seksi ,embelsire
pse ma shan mor i uruar
me mjalt te mban i bekuar
merr goten mos bej ze
me laben sot do te le
se do pish e behesh spat
e nxjerr bishen ne krevat 😝😂
vetem keshtu ti ske uri
po ke qejf per laben ti
Sa here qe te rrish pa ngren
pija ty te ben tamam😝😂
 

kitrra 123

plak gjufurrak
@Hilarious ty t'rente pika
Je ma e mira nder k'to çika
Je ma e mira ne mahalle
Pleq e t'rinje te vijne verdall
Te vijne pas e t'kan zili
Thon kjo Hila eshte qershi
Eshte si pjeshke e si rrush
Sikur Hila s'eshte kerkush
Sa here gota ti mi mbush
Shpirti im behet si prush
Sa here afer me ofron
Krejt reumen ma largon
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Kisha koh pa hy ktu
Ne ket ode me bejtu
Ste he @Hilarious t rrish rehat
Esht Si minë me sahat 😆
Dhe kjo @Vajza Pa permisim
Esht semur e ber teslim
Se @Dorina i tregoj
Te njeten fjal kena perdor 😆
Dite e re me new entry
Erdhi @Free`dahhh edhe @Dejv i
U shtuan polemika
Neper gjyqe hyri frika 😆
Se @L0v3rM4n ka burrni
Ligjin ja bojka @Daisy n'shpi
Dhe kjo @Vie me lezet
Mundet t mbroj shoqen e vet
I del @LeVoyageur tu bo flirte 🤪
Trembet burri per divorcime 🤪😆
Dhe kjo @NGU krejt nqetsi
Kushedi Ku ka ra n dashni 🤪
Humben @Darius ene @Ledia
Ndoshta kan ren brenda 😆
Dhe @Hera si avokate
Me nje fjal te pret si patate 😆
Se kupton se nga te vjen
Qetesia arme e fsheht


P.s pak shaka e kaq per sot sa t frymzohem per pjesen tjeter neser 😆🤪
Ah xheloz more djale
me bejten ta bej hallall
me nderove a derman
ison bukur ti ma mban
je i mire ore melun
me kocet do me hapesh pune
te rent flama a derzi
edhe ti qenke qejfli😝
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Ah xheloz more djale
me bejten ta bej hallall
me nderove a derman
ison bukur ti ma mban
je i mire ore melun
me kocet do me hapesh pune
te rent flama a derzi
edhe ti qenke qejfli😝
Ato kocet nuk e di qa jan
Percaktoje se bere hatene
Pa me thuaj ti
Nga dola un kaq qejfli 🤷‍♂️😆
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
@Hilarious ty t'rente pika
Je ma e mira nder k'to çika
Je ma e mira ne mahalle
Pleq e t'rinje te vijne verdall
Te vijne pas e t'kan zili
Thon kjo Hila eshte qershi
Eshte si pjeshke e si rrush
Sikur Hila s'eshte kerkush
Sa here gota ti mi mbush
Shpirti im behet si prush
Sa here afer me ofron
Krejt reumen ma largon
hajd tek Hila more plak
me kete bejte mora flak
se mos vjen plaka lanet
na kap dhe na mbyt ne det
kam shume frik nga ajo xhan
Kur nxehet te ben hatan
ty ta nxjerr inatin ne shtrat
mua me ben rrush te that
po cte them une ty lanet
pa ty Hila ngel e shkret
me ke hyr ti shume ne zemer
mos shiko ti tjeter femer
se do behem porsi plaka
ste leshoj po te kapa 😝😝
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Ato kocet nuk e di qa jan
Percaktoje se bere hatene
Pa me thuaj ti
Nga dola un kaq qejfli 🤷‍♂️😆
bej shaka mor i bekuar
une ty te kam djale te çmuar
qejfli ti nuk eshte se je
por pjeshket dobsi e ti i ke
ndaj e thash une more xhan
me turperove qe gjetsh belan 😝
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
bej shaka mor i bekuar
une ty te kam djale te çmuar
qejfli ti nuk eshte se je
por pjeshket dobsi e ti i ke
ndaj e thash une more xhan
me turperove qe gjetsh belan 😝
Nuk thash gje pet tu turpru
Je femer me shum tru
Bejm shaka edhe ne
Renci ka t'ket ktu hare 😁
 

kitrra 123

plak gjufurrak
@Hilarious moj lanete
Ne kete nate ku na gjete
Ty te ardhte hakut dajaku
Do me plasesh nga meraku
Ke mbjell shprese ti te plaku
Tym i vjelle edhe oxhaku
Mos e beje t'madhe kte pune
Se na spiunojne me perdhun
I qojne fjale plakes ne vesh
Vje na bene t'dyve pershesh
Na pret sakice na masakron
As spitali sna pranon
Dal ngdal une do beje plan
E e ndreq punen taman
Ta bind plaken me shku n'pushime
Ta kem thate kasollen time
Atehere marre dhe pensionin
Te dera shpise ta sjelle pajtonin
Hyp ne te ti si princesh
Vjen te plaku si peshqesh
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
@Hilarious moj lanete
Ne kete nate ku na gjete
Ty te ardhte hakut dajaku
Do me plasesh nga meraku
Ke mbjell shprese ti te plaku
Tym i vjelle edhe oxhaku
Mos e beje t'madhe kte pune
Se na spiunojne me perdhun
I qojne fjale plakes ne vesh
Vje na bene t'dyve pershesh
Na pret sakice na masakron
As spitali sna pranon
Dal ngdal une do beje plan
E e ndreq punen taman
Ta bind plaken me shku n'pushime
Ta kem thate kasollen time
Atehere marre dhe pensionin
Te dera shpise ta sjelle pajtonin
Hyp ne te ti si princesh
Vjen te plaku si peshqesh
Plak o plak ti je dashni
me bejte te kam qejfli
je i mire or i uruar
por plaka me ka friksuar
ste vij dot une ne kasoll
jam veshur una ca si holl
aq do ti pastaj lanet
bejton e me ben termet
thua se je plak o plak
po kur dehesh merr shume flak
djeg perpara cfare te gjesh
do na ler plaka pa lesh(floke) 😝😂
ne dilem sec me ke fut
merre plaken urt e but 😂😂😝
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Plak o plak ti je dashni
me bejte te kam qejfli
je i mire or i uruar
por plaka me ka friksuar
ste vij dot une ne kasoll
jam veshur una ca si holl
aq do ti pastaj lanet
bejton e me ben termet
thua se je plak o plak
po kur dehesh merr shume flak
djeg perpara cfare te gjesh
do na ler plaka pa lesh(floke) 😝😂
ne dilem sec me ke fut
merre plaken urt e but 😂😂😝

@Hilarious o shpirt katile
Pse me plakun ti luan hile
Pike te dobet i ke gjete
Une per ty jam tu trete
N'koke kalamajve te betohem
Kur t'shof ty trubullohem
Kur t'shof ty bie n'sevda
M'hidhet menja plaken me nda
Me nda plaken me cka ka
T'vi n'qytet une me qera
Te rrojme bashk moj lanet
Ta bejme qejfin salltanet
Dore per dore n'mbremje dalim
Cunat e ri te marrin malin
T'marrin malin t'na ken zili
Shifni Hilen me plak zotni
Shifni Hilen si eshte tranu
Plak gjufurrakun ka rinu
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
@Hilarious o shpirt katile
Pse me plakun ti luan hile
Pike te dobet i ke gjete
Une per ty jam tu trete
N'koke kalamajve te betohem
Kur t'shof ty trubullohem
Kur t'shof ty bie n'sevda
M'hidhet menja plaken me nda
Me nda plaken me cka ka
T'vi n'qytet une me qera
Te rrojme bashk moj lanet
Ta bejme qejfin salltanet
Dore per dore n'mbremje dalim
Cunat e ri te marrin malin
T'marrin malin t'na ken zili
Shifni Hilen me plak zotni
Shifni Hilen si eshte tranu
Plak gjufurrakun ka rinu
o ti plak zemren ma more
me kto fjale me turbullove
ca ti bej plakes lanet
se na vret na mbyt ne det
ah ta dish cfare me ke bere
po meroj nje fshat te tere
sa here qe po vij ne ode
qejfi ma ka te pijm nje gote
po ti plak fillon zakoni
e ke mendjen te timoni
me vë para me raki
te me dehesh mor qejfli
plaka sec na ka ber me hije
jemi ndare fije fije
do bejtojm te dy tok
se na ben plaka bllokë😝
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
O @WxP more derman
Zeno te pret ty ne stan
prit e prit e ti nuk vjen
zemren copa sec ma then
ku ke humb o i uruar
ketu më hiç nuk ke bejtuar
hajde ti me vrap ne ode
me vrap po ta mbush kete got
mos me ler te pres shume
se me vone me ke ne gjume
malli sec me dogji xhan
kam heq bluze dhe fustan 😂
kam plot dite qe te pres
po ti s'vjen ndaj fle si thes😝😂
 
  • Dashuri
Reactions: WxP

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Moj @Hilarious kryelarte
Nuk do fjale por do shpate
Bjeru xhan,ci mban me mjalte
Lihesh menjane,ti shtatlarte?!
Kush merr vesh nga dashuria
Ku di dhia ceshte tagjia
Dhe cudi tash me ka bere
Po tdegjon nje Vlore e tere
Fol e fol tu harxhu zani
Eshte shurdhu @WxP kapedani
 

WxP

Hidrauliku
Nuk ka cast qe ste mendoj
Puna sme len te dashuroj
Koha shume shpejt me kaloj
Kto dy jav letrave po ja kushtoj
Halli madh me ka gjet
Per nje viz me iken 2 vjet jet
He mo zeno ca te boj
Syt e bukur dashuroj
Ktu te rri e te perqafoj
Posht te gusha tet kafshoj :p

Sqekam mire per rima sot :p
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Nuk ka cast qe ste mendoj
Puna sme len te dashuroj
Koha shume shpejt me kaloj
Kto dy jav letrave po ja kushtoj
Halli madh me ka gjet
Per nje viz me iken 2 vjet jet
He mo zeno ca te boj
Syt e bukur dashuroj
Ktu te rri e te perqafoj
Posht te gusha tet kafshoj :p

Sqekam mire per rima sot :p
me keto rima me gezove
sa dashni qe me dhurove
zemren shpirtin ma ke mar
une dhe ti te pa ndarë
dhe pse larg gjithmone jemi prane
nuk ka gje qe ne na ndan
bejtet per ty sdo i ndal
edhe pse nuk ka nevoj per fjale
a degjove o @WxP
mendjen sec ma more ti😂🤗
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Moj @Hilarious kryelarte
Nuk do fjale por do shpate
Bjeru xhan,ci mban me mjalte
Lihesh menjane,ti shtatlarte?!
Kush merr vesh nga dashuria
Ku di dhia ceshte tagjia
Dhe cudi tash me ka bere
Po tdegjon nje Vlore e tere
Fol e fol tu harxhu zani
Eshte shurdhu @WxP kapedani
o kajsi e embla ti
me mungove dashuri
sa mire qe erdhe ne ode
ja ta mbush me vrap nje got
le te flasim e bejtojm
bejtet lumë te burojn
mos mungo me ne ode
se pa ty duket kot 😍
 

kitrra 123

plak gjufurrak
@Hilarious o cna gjeti
Na zu ndaras i 14-ti
Si sbashkuam kete dashni
Na shkoje jeta ne vetmi
Une ketej e ti matan
Gojekqinjet si na ndan
Jete e mot qofshin mallku
Si sna lan me u bashku :lol:lol:lol:
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
@Hilarious o cna gjeti
Na zu ndaras i 14-ti
Si sbashkuam kete dashni
Na shkoje jeta ne vetmi
Une ketej e ti matan
Gojekqinjet si na ndan
Jete e mot qofshin mallku
Si sna lan me u bashku :lol:lol:lol:
Plak mor plak gjufurrak
sot krevatit vëri flak
e ke fest mor i uruar
plaka mezi ka duruar
nga do e çosh sot shejtan
mere coje lart ne stan
zbukuroje me qiri
beni qejf dhe dashuri 😂😂
pik ne zemer me ka mbet
qe me ty nuk jam une vet
po keshtu ka qën e shkruar
ti me plaken perqafuar 😂
me kujdes ate kallash
se me duket do e hash 😂
 
Top