Oda e Bejteve

Xhelozi

Staf në FV.AL
Kush je Ti ah çje ti vetem un e di
Kto Kohe , kto dite , kto jave , kte muaj
Nuk kam pat nevoj tme thote kush Te dua
Ama kisha dike qe me mori ne gjirin e tij
Me pyet a Je mire ? A fjete mire ?
Si u ngryse ? Si u gdhive ?

Miredita , Naten e mire .
Gjume te embel ...si po i kalon kto dite me dhimbje ?

Un duke i then po dal nuk dua Te stresoj me problèmet e mia
Ai duke me then do jem ktu me ty per Te ndare dhimbje e gezime...

Për ca ishte pyetja ? Per ca konkluzione fole ??
Se di vertet komplet e harrova .
Di qe dike te jetes virtuale pjese te relitetit tim e bera. ?

Me ty nuk dua te jem çift javor ,as mujor, as vjetor..
dua vetem te eci me ty dore per dore qe nga koha qe jemi njohur .

Ndaj kte divorcin Ti loqka jeme harroje .
??

P.s xhan xhan o kafsha me e eger ne pyll ❤
Se kush qenkam nuk e di
Pres pergjigje nga ti ?
U cudita kur lexova
Vie paska ik me lujt me lodra ???

Bejtja do rimin
E jo me bo tregim ?
Jena bo me qajt halle
Tu kendu e tu hedh valle
Un kepuc e ti sandale ??

Ngelem çift javor
Nga janari ne qershor
Erdhen ditet e veres
Dil te pragu deres
Un kostum e ti fustan
Do t'marr per bajram ????
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Se kush qenkam nuk e di
Pres pergjigje nga ti ?
U cudita kur lexova
Vie paska ik me lujt me lodra ???

Bejtja do rimin
E jo me bo tregim ?
Jena bo me qajt halle
Tu kendu e tu hedh valle
Un kepuc e ti sandale ??

Ngelem çift javor
Nga janari ne qershor
Erdhen ditet e veres
Dil te pragu deres
Un kostum e ti fustan
Do t'marr per bajram ????

XIXa XIXa xixellonje
Syt mi verbove me ke rime
Ne fakt dhe un rimova
Ça mendoj per ty dedikova
Dhe se ca je ti e din
Mos duhet ta thèm per miqesi/ shoqeri?
Ok @Xhelozi ti per mua je Anavie
Kuptimin besoj se e di .??
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
XIXa XIXa xixellonje
Syt mi verbove me ke rime
Ne fakt dhe un rimova
Ça mendoj per ty dedikova
Dhe se ca je ti e din
Mos duhet ta thèm per miqesi/ shoqeri?
Ok @Xhelozi ti per mua je Anavie
Kuptimin besoj se e di .??
Ja di shum mir
Nje ana nje vie
Bashkimi tyre prej mrekullie
Thuji si t dush ksaj miqsie
Zemra jote nxjerr fjal dashnije ??
 

Tip

Antarë i Respektuar
Si termet mu tun krevati
Thash se mzuni posht pallati
Me brek neper kom u ngrejta
Faqja bardh e komt e shpejta

Fluturova sikur era
Me tre hapsh dola te dera
Tu majt breket me ushkur
Mu perplas surrati n’mur

Mu mor frym mu tha goja
Kisha kalu n’paranoja
Per icik sa sm’shpetoj spirra
Por me von menjes i thirra

Veshet mbylla me tampon
Tu e gdhi me sy n’tavon
Se komshija Myzejeni
Po gerrhet si buri trreni
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Ja di shum mir
një ana një vie
Bashkimi tyre prej mrekullie
Thuji si t dush ksaj miqsie
Zemra jote nxjerr fjal dashnije ??

ok taman me detaje
Zemra ime nuk ka me dritare
I kam mbyll ne heshtje pa zhurme
Rendesi ka qe u kuptum ?
Mjesi e Pacim se kam shume pune .?
??
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
ok taman me detaje
Zemra ime nuk ka me dritare
I kam mbyll ne heshtje pa zhurme
Rendesi ka qe u kuptum ?
Mjesi e Pacim se kam shume pune .?
??
Nese ska dritare dmth
Qe hyjn krejt
Lene veq aneksin se aty m'ze krejt?
S'kishte keqkutpim e as hamendesim
Hypi trenit se do gjejsh shpetim ????????
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Nese ska dritare dmth
Qe hyjn krejt
Lene veq aneksin se aty m'ze krejt?
S'kishte keqkutpim e as hamendesim
Hypi trenit se do gjejsh shpetim ????????

Si the Ti An-avie
Ahengu apo bejtja fillon tani ?
Ja ca mu kujtua
Nderkohe qe bejten fillova te shkroja

Mu kujtua qe :
Nuk Bohet pizia me nerva
Cdo gje buron nga brenda
Po se i Zoti ne shume gjera e dija
Po jo mjeshter dhe nga pizia
Dhuro dashni dhe jo merzi
Kot e ke emrin xhelozi

Tani a do bejte apo poezi ????
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Si the Ti An-avie
Ahengu apo bejtja fillon tani ?
Ja ca mu kujtua
Nderkohe qe bejten fillova te shkroja

Mu kujtua qe :
Nuk Bohet pizia me nerva
Cdo gje buron nga brenda
Po se i Zoti ne shume gjera e dija
Po jo mjeshter dhe nga pizia
Dhuro dashni dhe jo merzi
Kot e ke emrin xhelozi

Tani a do bejte apo poezi ????
Pa xhelozi ska dashni
Ka knaqsi ene merzi
Bejm si t dush ti
Po ksaj rradhe pizi ?
Nuk jam poet po kur flas me ty
Fjalet mdalin vet ?????
 

Lauri

Anunnak
@Ivy jam bërë edhe unë kurjoz vertetë, nga e humbi talentin e bejteve hila
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Mbremani o bejtexhij
A keni kalu mire ?
Keni knu a kerrcy
Kjo teme duhet mu gjalleru

@Bebw ma lini te qete se shume ma keni akuzu
Dashni ( me Bocon )pa dashni
Ajo ksaj teme i jep gjalleri.
Hajde zemra ja marrim bejtes
Bashke me lulen @Daisy
kot nuk jemi 3 trupa nje shpirt
Qe njera tjetren e ujisim cdo dite .

kta tjeret Gjumi l ka zan
Sikur nje varg me sjell te tan
Turp te keni Qe prej jush
Kjo teme myk ka zen ..:p
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Opa njehere ,dale pak
Kush nga ju,ujitjen ka hak?
Zorren kush ua ka zgjat
Qe u rritkeni tak e tak

@AnaVie talent shfaqe
Ishe fsheh ne cilen faqe?
Shkruaj sot e beja fora
Meqe shoqen ke nga Vlora

Por nji gje mos e harro
Lajkat vetes mos Ja bo
Se ketu ka milet
Dhe te flas ka lezet
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Do kaloj pas ores 00:00 tek qo teme ??
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
O Ivy o kajsi
Me bejtet s'kam terezi
Kjo dashnia me ka zën
Dhe pa mend me ka lën?
Ja ti thur nja dy tre rreshta
Tani qe jam veshur dhe me te leshta
Une qe thua ti Zeno mavria
Kam frike te dal nga shtepia
Me eshte qepur nje hamshor
Nate e dite pushken ne dore
Sa me shikon neper forum
Merr maqinen vuum vuum vuum (se di qish ben maqina po me rim qishtu e bera ??)

O ti @AnaVie e para dashnie
Ja u duka ketu ne Ode
Merr Xhelon edhe Ivyn
Bashke te pijm ndonje got
Te kendojm e te bejtojm
Dhe me rimat te rimojm


Ps: sa te vij frymezimi tamam lol ??
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
@Ivy jam bërë edhe unë kurjoz vertetë, nga e humbi talentin e bejteve hila
Te raft pika more ushtar
puth behesh kaq kurioz
Do i them tezes te vij te te marr
E te te nxij ,te bej bloz ?
Mos ti nxjerr ✂️keto te uruara
E ti pres ato te bekuara(emocionet ?)
Se jam mbesa e tezes time
Te kap ty te bej therrime ???

Ps: Lauri hugs ??
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Ja ku erdha mor derzi
O ti shoku @Xhelozi
Humba une ne keto ane
Se asnjeri bejten s'ma mban
Me ka humbur dhe çobani
Nuk ma mban te dal nga stani
Pa @kitrra 123 mua kjo ode
Me duket boshe dhe e kot
Po ku je mor gjufurak
Hajde veri Odes flak
Genjeje plaken o xhan
Hajde tek Hila o plak shejtan
Hajde fshehur dhe me ngadal
Se nga plaka zemra me ndal
Sigurohu ta lësh ne gjume
Se ndrishe na mbyti ne lume
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Opa njehere ,dale pak
Kush nga ju,ujitjen ka hak?
Zorren kush ua ka zgjat
Qe u rritkeni tak e tak

@AnaVie talent shfaqe
Ishe fsheh ne cilen faqe?
Shkruaj sot e beja fora
Meqe shoqen ke nga Vlora

Por nji gje mos e harro
Lajkat vetes mos Ja bo
Se ketu ka milet
Dhe te flas ka lezet

hello @Ivy si je ti ?
si kalove ne shqiperi ?
Uroj mire te kesh arrit ne shpi
Duku bejten te ma kthesh
me fal qe po te pergjigjem me vones
Kujtova se te isha pergjigj
Po me paska ik
Haj me mire vone se hic .

talent nuk kam te duket ty
ktu hyj dy vargje me rimu
Nuk jam e lapsit dhe penes
Nuk jam e djallzive edhe rrenes
Jam kjo qe sheh
Dhe fjalen lajka
Anavie nuk e njeh

po kam dy mike nga vlora
Nuk kemi nevoj per tna ujit e vadit
Na ka bashku zoti tre trupa ne nje shpirt ❤️
kte tema e @Senseo @Lilo dhe @Daisy e konfirmojm cdo dite .


ca te thot me Anavie ty
Ktu do jesh e ke me na pa vet me ato sy
Ti Hajde hidh vargje te lexoj
Te Na ujitesh me ujin e bekuar mos harro
Ktu dhe temen e amores Lilo nuk e bojkoto.

te uroj cdo te mire
Près te lexoj me deshire .:)
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
O ti @kitrra 123
Po qish ike dhe me le
Me le mua dhe kete Ode
Ngeli Oda si pa zot
Ske faj ti por e ka plaka
T'kerkon lule dhe zambaka
Me ka ik edhe kajsia
Nuk duket hiç as ky @WxP -ja
As @Xhelozi bejtexhiu
Ketej nga Oda nuk vjen mavriu
Qe kur me ka ik edhe çobani
Zeno zeza ngeli te stani
Prit e prit per ndonje azgan
Bashke me te te tund fustan
Qe te pi e te bejtoj
Dhe me bejte mos te pushoj
Por sic duket asnje nuk po vje
Ngeli Zeno si kallogre
Qe ju marrt lum e perrua
Se me lat te vetme mua ?
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Pam aty e ram pam pa pa
U rriten çupat u bene gra.
Lum per na e lum per na
Si kto vajzat tona s'ka.

Ne minder gjyshi Rashit
Dredh dahonin i merzit.
Rriti vajzen me sforcime
E merr dhendri pa mundime.
 
Top