Oda e Bejteve

Mogli

Be good or be good at it
Pam aty e ram pam pa pa
U rriten çupat u bene gra.
Lum per na e lum per na
Si kto vajzat tona s'ka.

Ne minder gjyshi Rashit
Dredh dahonin i merzit.
Rriti vajzen me sforcime
E merr dhendri pa mundime.
Pa mundime mos thuj ti se lekt sa harxhon nga fejesa deri mujin e mjatit duuen 10vjet mi nxjerr
 

Mogli

Be good or be good at it
Te trashegohesh lool
Ndisha gja une martese sbaj jo per gja po pertoj me nejt 7-8 ne lokal me pa 1 tuf budallejsh tu kercy gjasme per gzimin kur ne momentin qe i ke qu ftesen te shajne nanen se ka shku50mi leke cifti i te ftumve haaha
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
O ti @kitrra 123
Po qish ike dhe me le
Me le mua dhe kete Ode
Ngeli Oda si pa zot
Ske faj ti por e ka plaka
T'kerkon lule dhe zambaka
Me ka ik edhe kajsia
Nuk duket hiç as ky @WxP -ja
As @Xhelozi bejtexhiu
Ketej nga Oda nuk vjen mavriu
Qe kur me ka ik edhe çobani
Zeno zeza ngeli te stani
Prit e prit per ndonje azgan
Bashke me te te tund fustan
Qe te pi e te bejtoj
Dhe me bejte mos te pushoj
Por sic duket asnje nuk po vje
Ngeli Zeno si kallogre
Qe ju marrt lum e perrua
Se me lat te vetme mua ?
Cke o zeno qe bertet
Ke nevoj per pak shërbet
Mos na rri duke u ankuar
Qesh te pakten moj e uruar
Jena mbledh per qejf e gzim
Noj raki do ta pim ?
Ulu ne nje qoshe
Mos me rri si kodoshe
Thirre ene shoqnin
Ti bim dhe çiftelis ...
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Cke o zeno qe bertet
Ke nevoj per pak shërbet
Mos na rri duke u ankuar
Qesh te pakten moj e uruar
Jena mbledh per qejf e gzim
Noj raki do ta pim ?
Ulu ne nje qoshe
Mos me rri si kodoshe
Thirre ene shoqnin
Ti bim dhe çiftelis ...
Po shiqir o Xhelo djali
Qe ne Ode me erdhe sot
1 minut se rash nga kali
Kam nevoj per 1 got
Po nga humbe avullove
Ne kete Ode shume mungove
Kam bejtuar e vetmuar
Me dolli neper duar
Pi e pi e karar s'gjeta
Ne kete Ode vetem u treta
Po tani qe erdhe ti
Bashke do ngrem nje dolli
Hajde ulu pran me mu
Se sherbet nuk ka ketu
Vec raki edhe vere
Qe ne koke te na bjere
Vec kujdes me avash
Sa te behesh dollibash ?
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
Po shiqir o Xhelo djali
Qe ne Ode me erdhe sot
1 minut se rash nga kali
Kam nevoj per 1 got
Po nga humbe avullove
Ne kete Ode shume mungove
Kam bejtuar e vetmuar
Me dolli neper duar
Pi e pi e karar s'gjeta
Ne kete Ode vetem u treta
Po tani qe erdhe ti
Bashke do ngrem nje dolli
Hajde ulu pran me mu
Se sherbet nuk ka ketu
Vec raki edhe vere
Qe ne koke te na bjere
Vec kujdes me avash
Sa te behesh dollibash ?
Shiqir befsh oj ti cuc
Kalit ti moj ju tut (tremb)
Se desh re kryekeput
Qenke hutu si nje hut
Vetmija t'paska keput ?

Paske nis me vajtu
Xhelo djali paska harru
Me bebshen me bejtu

Ta ngrejm at dolli
Kapedan musteqe zi
Mbushe goten derisa t'derdhet
Ja dhe @Marla fort po mprehet ?
Ta provoj me ne verën ?
Thirre boçon t'vij dhe ai
Muhabeti rakin t'na e pij
Se nuk shkon ky muhabet
Pa ngrejt dolli per krejt ?

P.s kisha 1 vit pa bejtu ??
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Shiqir befsh oj ti cuc
Kalit ti moj ju tut (tremb)
Se desh re kryekeput
Qenke hutu si nje hut
Vetmija t'paska keput ?

Paske nis me vajtu
Xhelo djali paska harru
Me bebshen me bejtu

Ta ngrejm at dolli
Kapedan musteqe zi
Mbushe goten derisa t'derdhet
Ja dhe @Marla fort po mprehet ?
Ta provoj me ne verën ?
Thirre boçon t'vij dhe ai
Muhabeti rakin t'na e pij
Se nuk shkon ky muhabet
Pa ngrejt dolli per krejt ?

P.s kisha 1 vit pa bejtu ??
Miremengjes o kapedan
Sa bukur bejten ma ban
O Xheloz te keqen o
Oden më mos e harro
Kur te mblidhemi kete here
Bashke me bocon do pi vere
Merr dhe ti dashuroren
Ate @Marla lule boren
Se kur pi se mban dot pijen
Perfundon me komshijen ?
Dhe hataja sec te gjen
Me ketu ti nuk vjen
S'ke faj ti por ajo komshija
Me vrap perfiton mavria
Sa te sheh ashtu tap
Fustanin heq pa merak
E ty mendja te fluturon
Me vrap shkrihesh si akullore
Ah mo Xhelo qe skupton
Do te nxij ajo lule bore

Ps: Xhelo ma bej hallall se me kish zn gjumi mbreme ????
 

Frank

Mysybet Anëtar. :D
Iku dita erdhi nata
Nicku humbi si spata
Bishti ktu koka atje
Une rri e vajtoj perdhe

Krijon shpirti pak qetesi
Kur Niki vjen ne shpi
Dhomat mbushen me gezim
Shpirti merr nje si çlirim.

Mos mungo se do bej hatane
Mos ma mbaj koken menjane
Ti e di qe kjo dashuri
s'ka tjeter emer veçse "une e ti".
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Iku dita erdhi nata
Nicku humbi si spata
Bishti ktu koka atje
Une rri e vajtoj perdhe

Krijon shpirti pak qetesi
Kur Niki vjen ne shpi
Dhomat mbushen me gezim
Shpirti merr nje si çlirim.

Mos mungo se do bej hatane
Mos ma mbaj koken menjane
Ti e di qe kjo dashuri
s'ka tjeter emer veçse "une e ti".
@Nicktjeter une them te vish ,te vesh nje bomb tani ahahahahahahahahahhahaha
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Iku dita erdhi nata
Nicku humbi si spata
Bishti ktu koka atje
Une rri e vajtoj perdhe

Krijon shpirti pak qetesi
Kur Niki vjen ne shpi
Dhomat mbushen me gezim
Shpirti merr nje si çlirim.

Mos mungo se do bej hatane
Mos ma mbaj koken menjane
Ti e di qe kjo dashuri
s'ka tjeter emer veçse "une e ti".
@MaYaDa @NeVertiti pse qeshni, kjo bejte meriton zemer, xhelozeeee ??
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Un jam e sigurte po ti sdi a je
Nuk ma the kurre se ca dreqin ke
Me mu don me loz , Po sdi te qellosh
i jep i jep e Po mendime bosh
A thu po merr noj trofe
ditet Kalojne e un pres te ndryshosh

To be continue

Anonim ju lutem .
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Prezantojn ,jam Helena
Vajz e re n’ga Tepelena
Kam rrit shtatin ktu ne mal
Ditë e natë duke u la n’kanal
Kur dal n’toke jam si Helen
Kur hi n’uje dukem siren
Mu me thojn e bukra e dheut
Vajza e mungume e Shaqo beut
Vesh e ly e pispillos
N’uj tan diten si brretkoc
Bel e posht vesh hukubet
Bel e siper porsi mret
Bishtin t’bukur si t’pallonit
Jam ma e bukra e kti prronit
Kam rrit shtratin neper rrjell
Nuk kam beth me hi ma thell
Pasha zoten kam ra n’hall
Nuk po gjej burr ktu n’kanal
Kan maru burrat e shkret
Me marr malet nji me gjet
Edhe nji qe u sillte knej parit
Kishte ken nji zog gamarit
S’kishte zemer as sy me m’pa
Kishte menen veç ner gra
Me than drejten pa fol rrena
Jam ma e bukur se Mejremja
Ju baj be dy syt e ballit
Jam ma e bukra e kanalit
FB_IMG_1611926564982.jpg
 
Top