OKB: Liria e shprehjes duhet të përdoret në një mënyrë që respekton të gjitha besimet fetare

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
OKB bëjnë thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet Moratinos: – ‘Shembujt në rritje të tensionit dhe intolerancës të shkaktuar nga botimi i karikaturave satirike që përshkruajnë Profetin Muhamed, të cilat janë poshtëruese dhe shumë të dëmshme për myslimanët, janë thellësisht alarmante’ transmeton Kosova Post.

OKB.jpg


Miguel Angel Moratinos, Përfaqësuesi i Lartë i Aleancës së Qytetërimeve të Kombeve të Bashkuara, bëri thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet dhe promovimin e një kulture vëllazërie dhe paqeje, duke deklaruar se fyerja e feve dhe simboleve të shenjta fetare provokojnë urrejtje dhe dhunë, duke shkaktuar polarizim dhe thyerje në shoqëri.

Moratinos tha në një deklaratë me shkrim se ai ishte “thellësisht i shqetësuar për tensionin në rritje dhe intolerancën e shkaktuar nga botimi i karikaturave të tij satirike që përshkruajnë Profetin Muhamed, të cilat janë poshtëruese dhe shumë të dëmshme për muslimanët”.


Duke theksuar se karikaturat provokuese provokojnë akte dhune kundër civilëve të pafajshëm për shkak të fesë, besimeve ose etnisë së tyre, Moratinos deklaroi se fyerja e feve dhe simboleve të shenjta fetare provokoi urrejtje dhe dhunë, duke shkaktuar polarizim dhe këputje në shoqëri.

Moratinos bëri thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet dhe për të promovuar një kulturë vëllazërie dhe paqeje.

Moratinos tha se “liria e shprehjes duhet të përdoret në një mënyrë që respekton të gjitha besimet fetare dhe doktrinat fetare”, Moratinos theksoi që aktet e dhunës nuk duhet të shoqërohen me asnjë fe, kombësi, civilizim ose grup etnik./KosovaPost/

 

upgrade

[BlackOut]
Staf në FV.AL
Do ishte e mira qe mos te hallakatemi duke hapur tema te reja mbi kete çeshtje. Mendim🙂
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Une gezohem me tema te tilla o Marla, sepse sapo doli ne skene haptasi edhe nje anti-shqiptare, nje person qe nuk ndihet e ofenduar as nuk i interesojne as masakrat e serbeve ne Kosove. Pra, shyqyr qe u kuptua ngjyra e vertete.
 

Marla

InVinum Veritas
Do ishte e mira qe mos te hallakatemi duke hapur tema te reja mbi kete çeshtje. Mendim🙂
Nuk eshte hallakatje, eshte qendrimi i organizates se kombeve te bashkuara mbi ceshtjen ne fjale qe i ve kapak idiotsirave te makron. Nese sju bindet OKB, Franca do perballet me sanksione te ashpra te konventave te OKB per paqen.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Une gezohem me tema te tilla o Marla, sepse sapo doli ne skene haptasi edhe nje anti-shqiptare, nje person qe nuk ndihet e ofenduar as nuk i interesojne as masakrat e serbeve ne Kosove. Pra, shyqyr qe u kuptua ngjyra e vertete.
Eh idiotlleqet qe lexon ne internet, baraz me \te marret e kafeneve Shqiptare.
 

ilia spiro

Anëtar i ri
OKB bëjnë thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet Moratinos: – ‘Shembujt në rritje të tensionit dhe intolerancës të shkaktuar nga botimi i karikaturave satirike që përshkruajnë Profetin Muhamed, të cilat janë poshtëruese dhe shumë të dëmshme për myslimanët, janë thellësisht alarmante’ transmeton Kosova Post.

Shiko fotografinë 1762945


Miguel Angel Moratinos, Përfaqësuesi i Lartë i Aleancës së Qytetërimeve të Kombeve të Bashkuara, bëri thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet dhe promovimin e një kulture vëllazërie dhe paqeje, duke deklaruar se fyerja e feve dhe simboleve të shenjta fetare provokojnë urrejtje dhe dhunë, duke shkaktuar polarizim dhe thyerje në shoqëri.

Moratinos tha në një deklaratë me shkrim se ai ishte “thellësisht i shqetësuar për tensionin në rritje dhe intolerancën e shkaktuar nga botimi i karikaturave të tij satirike që përshkruajnë Profetin Muhamed, të cilat janë poshtëruese dhe shumë të dëmshme për muslimanët”.


Duke theksuar se karikaturat provokuese provokojnë akte dhune kundër civilëve të pafajshëm për shkak të fesë, besimeve ose etnisë së tyre, Moratinos deklaroi se fyerja e feve dhe simboleve të shenjta fetare provokoi urrejtje dhe dhunë, duke shkaktuar polarizim dhe këputje në shoqëri.

Moratinos bëri thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet dhe për të promovuar një kulturë vëllazërie dhe paqeje.

Moratinos tha se “liria e shprehjes duhet të përdoret në një mënyrë që respekton të gjitha besimet fetare dhe doktrinat fetare”, Moratinos theksoi që aktet e dhunës nuk duhet të shoqërohen me asnjë fe, kombësi, civilizim ose grup etnik./KosovaPost/

Jam kurioz nese ka votuar Uganda​

OKB bëjnë thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet Moratinos: – ‘Shembujt në rritje të tensionit dhe intolerancës të shkaktuar nga botimi i karikaturave satirike që përshkruajnë Profetin Muhamed, të cilat janë poshtëruese dhe shumë të dëmshme për myslimanët, janë thellësisht alarmante’ transmeton Kosova Post.

Shiko fotografinë 1762945


Miguel Angel Moratinos, Përfaqësuesi i Lartë i Aleancës së Qytetërimeve të Kombeve të Bashkuara, bëri thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet dhe promovimin e një kulture vëllazërie dhe paqeje, duke deklaruar se fyerja e feve dhe simboleve të shenjta fetare provokojnë urrejtje dhe dhunë, duke shkaktuar polarizim dhe thyerje në shoqëri.

Moratinos tha në një deklaratë me shkrim se ai ishte “thellësisht i shqetësuar për tensionin në rritje dhe intolerancën e shkaktuar nga botimi i karikaturave të tij satirike që përshkruajnë Profetin Muhamed, të cilat janë poshtëruese dhe shumë të dëmshme për muslimanët”.


Duke theksuar se karikaturat provokuese provokojnë akte dhune kundër civilëve të pafajshëm për shkak të fesë, besimeve ose etnisë së tyre, Moratinos deklaroi se fyerja e feve dhe simboleve të shenjta fetare provokoi urrejtje dhe dhunë, duke shkaktuar polarizim dhe këputje në shoqëri.

Moratinos bëri thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet dhe për të promovuar një kulturë vëllazërie dhe paqeje.

Moratinos tha se “liria e shprehjes duhet të përdoret në një mënyrë që respekton të gjitha besimet fetare dhe doktrinat fetare”, Moratinos theksoi që aktet e dhunës nuk duhet të shoqërohen me asnjë fe, kombësi, civilizim ose grup etnik./KosovaPost/

Jam kurioz nese ka votuar uganda per kete vendim. Rendesi ka si do te votoje BE. ky "vendim" justifikon terrorizmin

 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Nuk eshte hallakatje, eshte qendrimi i organizates se kombeve te bashkuara mbi ceshtjen ne fjale qe i ve kapak idiotsirave te makron. Nese sju bindet OKB, Franca do perballet me sanksionet e ashpra te konventave te OKB per paqen.
Ti veret e mendon kete?


Seshte Shqiperia Franca :p
 

Endrra

VIP
Une gezohem me tema te tilla o Marla, sepse sapo doli ne skene haptasi edhe nje anti-shqiptare, nje person qe nuk ndihet e ofenduar as nuk i interesojne as masakrat e serbeve ne Kosove. Pra, shyqyr qe u kuptua ngjyra e vertete.
Ja pikerisht tipike e ketij .. hedh gurin e fsheh doren .. antishqiptar thote lol
 

upgrade

[BlackOut]
Staf në FV.AL
Nuk eshte hallakatje, eshte qendrimi i organizates se kombeve te bashkuara mbi ceshtjen ne fjale qe i ve kapak idiotsirave te makron. Nese sju bindet OKB, Franca do perballet me sanksione te ashpra te konventave te OKB per paqen.
Dakort, kapaku i vendoset atje ku gjithçka lindi. Gjithsesi, kush po e pyet me OKB 🤨
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ja pokerisht tipike e ketij .. hedh gurin e fsheh doren .. abtishqiptar thote lol

Ah, tpaske djegur mfalni. Ske nevoje per maska, hiqe masken lirisht.
 

Endrra

VIP
Ah, tpaske djegur mfalni. Ske nevoje per maska, hiqe masken lirisht.
Ca maske perdor une .. ke po mbroj ketu .. turqit .. serbet apo greket .. por mos mu kunderve mua pse ske pergjigje per pyetjen ..
Pse populli shqiptar harron ci ka ber turku 500 vjet dhe llogjikisht kam frik se do harroje ci ka ber dhe serbi ?
Ps: une jam lindur e rritur ne Shqiperi sdi as serbisht .
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ca maske perdor une .. ke po mbroj ketu .. turqit .. serbet apo greket .. por mos mu kunderve mua pse ske pergjigje per pyetjen ..
Pse populli shqiptar harron ci ka ber turku 500 vjet dhe llogjikisht kam frik se do harroje ci ka ber dhe serbi ?
Ps: une jam lindur e rritur ne Shqiperi sdi as serbisht .

Pergjigju pyetjeve te mia andej, se meriton asnje pergjigje per aq kohe sa luan vallen.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Ca maske perdor une .. ke po mbroj ketu .. turqit .. serbet apo greket .. por mos mu kunderve mua pse ske pergjigje per pyetjen ..
Pse populli shqiptar harron ci ka ber turku 500 vjet dhe llogjikisht kam frik se do harroje ci ka ber dhe serbi ?
Ps: une jam lindur e rritur ne Shqiperi sdi as serbisht .
Keta per ti ik ujkut shkojne me plote qejf te cakalli :D :D


Bashke me rrotat qe drejtojen politken tone, Duan minishengen me Serbin. :rolleyes:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Normal sidomos kur lexoj ty .. me ben shume per te qeshur .. edhe pse sme beson ti

Ne fakt, po qeshesh me masakrat e serbeve ne Kosove dhe karikaturat e tyre.
 

Endrra

VIP
Ne fakt, po qeshesh me masakrat e serbeve ne Kosove dhe karikaturat e tyre.
Ate e thua ti ..dhe ne nje vend europian , per shpifje denohesh.
Ndersa mua ske ku me prek as moralisht e as personalisht .
Mos u viktimizo kot se je goxha burre ke dhe detyra te edukosh njerez lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ate e thua ti ..dhe ne nje vend europian , per shpifje denohesh.
Ndersa mua ske ku me prek as moralisht e as personalisht .
Mos u viktimizo kot se je goxha burre ke dhe detyra te edukosh njerez lol

Nuk kam nevoje te te prek as moralisht as personalisht, sepse u shfaqe vet si je ne te vertet, pra u kuptua kush je.
 

Endrra

VIP
Nuk kam nevoje te te prek as moralisht as personalisht, sepse u shfaqe vet si je ne te vertet, pra u kuptua kush je.
Uroj mos te mendosh keshtu dhe per njerezit qe te vijne ne xhami .. se ti duhet te perhapesh paqen jo te vesh stigma lol
Pa kush jam une e di Zoti qe me fali 😊
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cfare ka njeriu ne zemer e shpreh me vepra, ne kete rast ti. Mire qe u demaskove.
 

Marla

InVinum Veritas
Jam kurioz nese ka votuar uganda per kete vendim. Rendesi ka si do te votoje BE. ky "vendim" justifikon terrorizmin
O Ilia ska votim sepse eshte prenoncim per shtyp, ku tregon ca qendrimi mban OKB per problemin ne fjale.
 
Top