Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Nje pershendetje Speciale per gjithe GJERMANET e forumit,nje pershendetje te vecante per miun tim Bee Side
ngushellime Vlla,dite me te mira do vijne per ju :D
PS:kujdes Paulin

Qe kur miushat pershendeten vecant?LOLLOL
Kur ju thash une qe Paul ka te drejte,....sdeshet ta besonit...
Tani Spanja fituese...dhe u mbyll dhe nje Botror


PS: O Sempre....ku u zhduke?:D
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Epo te na rroje oktapodi. Kur e ka parashikimin tjeter ky??? Te shkoj te ve bast.
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Gjermania ra “viktimë” e parashikimit të ortapodit të saj Paul? Shifrat flasin qartë, ai ka gjetur 100 % të ndeshjeve të kombëtares së Loew në këtë botëror, madje shumë herë ka arritur të parashikojë edhe përfundimin e ndeshjeve shumë të vështira si ajo me Argjentinën dhe Spanjën.

Në 6 parashikimet që ka bërë, 4 herë Paul ka zgjedhur kutinë në të djathtë të tij, Gjermani-Serbi 0-1, Ganë-Gjermani 0-1, Argjentinë-Gjermani 0-4 dhe Gjermani-Spanjë 0-1. Në ndeshjen për vendin e tretë, Gjermania do luajë si skuadër mike kundër Uruguajit dhe ka shumë mundësi që “orakulli” Paul të zgjedhë sërish djathtas, cka do të thotë më shumë besim për kombëtaren gjermane.

Paul nuk është thjesht një kafshë deti, sepse tashmë ai është nën mbrojtjen speciale të kryeministrit të Spanjës, Jose Luis Zapatero. “Jam i shqetësuar për oktapodin dhe mendoj të dërgoj një skuadër për ta mbrojtur pasi ka qënë vërtet spektakolar në këtë botëror”, thekson kreu i ekzekutivit të Madridit. Zapatero është siguruar nga ministrja e Peshkimit, Elena Espinosa, e cila e ka siguruar se KE do hartojë një rezolutë që ndalon gatimin e Paul nga gjermanët.

Shqetësimet për fatin e oktapodit nga ekzekutivi spanjoll nisën që dje kur ministri i Industrisë, Miguel Sebastian tha se shpresonte që të dilte parashikimi i tij por shtoi se nëse Paul do të ishte në rrezik, ishte gati ta transferonte në Spanjë. Deri në fund të botërorit, Paul do vazhdojë të bëjë parashikimet dhe kjo do të thotë se të paktën deri të dielën në darkë ai do ta ketë vendin në akuariumin e tij dhe jo në ndonjë pjatë të shtrenjtë restoranti.
Tch
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Gjermania ra “viktimë” e parashikimit të ortapodit të saj Paul? Shifrat flasin qartë, ai ka gjetur 100 % të ndeshjeve të kombëtares së Loew në këtë botëror, madje shumë herë ka arritur të parashikojë edhe përfundimin e ndeshjeve shumë të vështira si ajo me Argjentinën dhe Spanjën.

Në 6 parashikimet që ka bërë, 4 herë Paul ka zgjedhur kutinë në të djathtë të tij, Gjermani-Serbi 0-1, Ganë-Gjermani 0-1, Argjentinë-Gjermani 0-4 dhe Gjermani-Spanjë 0-1. Në ndeshjen për vendin e tretë, Gjermania do luajë si skuadër mike kundër Uruguajit dhe ka shumë mundësi që “orakulli” Paul të zgjedhë sërish djathtas, cka do të thotë më shumë besim për kombëtaren gjermane.

Paul nuk është thjesht një kafshë deti, sepse tashmë ai është nën mbrojtjen speciale të kryeministrit të Spanjës, Jose Luis Zapatero. “Jam i shqetësuar për oktapodin dhe mendoj të dërgoj një skuadër për ta mbrojtur pasi ka qënë vërtet spektakolar në këtë botëror”, thekson kreu i ekzekutivit të Madridit. Zapatero është siguruar nga ministrja e Peshkimit, Elena Espinosa, e cila e ka siguruar se KE do hartojë një rezolutë që ndalon gatimin e Paul nga gjermanët.

Shqetësimet për fatin e oktapodit nga ekzekutivi spanjoll nisën që dje kur ministri i Industrisë, Miguel Sebastian tha se shpresonte që të dilte parashikimi i tij por shtoi se nëse Paul do të ishte në rrezik, ishte gati ta transferonte në Spanjë. Deri në fund të botërorit, Paul do vazhdojë të bëjë parashikimet dhe kjo do të thotë se të paktën deri të dielën në darkë ai do ta ketë vendin në akuariumin e tij dhe jo në ndonjë pjatë të shtrenjtë restoranti.
Tch

Nuk shtuan ate pjesen te Zapaterua qe ja fut te qeshures me te madhe....ue sa me heqin trurin keta gazetaret, qe e bejne lajmin gjendje lufte.
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Tani, gjermanët duan ta pjekin në zgarë Oktapodin


Pjesa më e madhe e gjermanëve, tani kërkojnë pjekjen publike të Oktapodit, i cili në mënyrë korrekte parashikoi fituesin e gjashtë takimeve të futbollistëve të Gjermanisë në Botërorin e futbollit në Afrikën e Jugut, përfshi edhe disfatën me Spanjën në takimin gjysmëfinal. Tani Paul është i urryer nga fansat gjemanë, të cilët janë të bindur se sjell ters dhe në web kanë nisur të kërkojnë receta për ta gatuar. Edhe argjentinasit, që sigurisht nuk e adhurojnë oktapodin pas verdiktit që i shihte të humbur ndaj gjermanëve, kanë propozuar salca amerikano-jugore për ta nxjerrë në zgarë. Për më tepër, argjentinasit kanë sajuar edhe një software falë të cilit është e mundshme të kapet në grushta një kafshë që i ngjan së tepërmi “heroit” të parashikimeve. E duke parë që vetë ujori nuk di realisht se çfarë ndodh përreth, ka qenë kryeministri spanjoll Zapatero, i cili ka ngritur zërin, për ta mbrojtur atë, edhe pasi e gjithë kjo histori parashikimesh të ketë marrë fund. Oktapodi 2-vjeçar Paul, në një akuarium gjerman, është bërë i njohur në përmasa globale, për aftësinë e tij për ta parashikuar fituesin e të gjitha ndeshjeve të Gjermanisë.
Ikub
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Lere pjekjen ti po hidhi lek spanjes se e parashikoi prape ai...edhe gjermanine te treten....hajde priten bastet per spanjen dhe gjermaninen LOL
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Kur ju thash une qe Paul eshte lab LOLLOL mendoka si une dhe evi3...
Hajde Spania.....

ps: hapsi temes ku u zhduk??? ka humbur noj bast...e se lene me te hy ne fv:p
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Kur te piqet oktapodi, te na sjellin ca ketej se nga permasat e tij mu duk marshallah... :p
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

qenka fotozhenik dreqi :p
[video=youtube;e3Fx9-yjIzg]http://www.youtube.com/watch?v=e3Fx9-yjIzg[/video]
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Kishte lindur ne Angli ky oktapodi. Anglezet nuk ia kane dashur asnjehere te miren Gjermanise LOL
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Kur te piqet oktapodi, te na sjellin ca ketej se nga permasat e tij mu duk marshallah... :p

po gjeti dhe keto dy te fundit da zhdukin nga qarkullimi se i nxorri bastoret ne deficit LOL LOL LOL LOL LOL
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Kur ju thash une qe Paul eshte lab LOLLOL mendoka si une dhe evi3...
Hajde Spania.....

ps: hapsi temes ku u zhduk??? ka humbur noj bast...e se lene me te hy ne fv:p

hahahha
thash nese heshti ky do ta zgjedh holanden, dhe ashtu ne heshtje e me ankth prita e prita, por ky mother F *** prap zgjodhi spanjen
por kete her mendoj qe beri mir, sepse edhe ne 2008 pikerisht finalen e kishte gabuar :D
eshte gjynah i madh mos te jesh tifoz me holanden dhe me besoni se ata edhe nese nuk meritojn te fitojn me lojen ne fushe spaku do te fitojn per hire te ktyre ne tribune

2s99ab8.jpg
 

Attachments

  • 2s99ab8.jpg
    2s99ab8.jpg
    15.3 KB · Shikime: 0

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Oktapodi Paul, qytetar nderi në Spanjë?

Bashkia e qytetit O Carbalino dëshiron që oktapodi të marrë titullin “qytetar nderi”
Oktapodi Paul vazhdon të përbëjë lajm. Kur pritej që molusku tetëkëmbësh të përfitonte një pension të merituar – nuk i ka mbetur më shumë se gjashtë muaj për të jetuar -, nga Spanja, dhe pikërisht nga qyteti i saj, O Carballino vjen një iniciativë e pazakontë.
38501_137687432927893_100000599106953_285841_870973_n.jpg

Bashkia e këtij lokaliteti të Galice, dëshiron që oktapodi të marrë titullin “qytetar nderi” dhe për të do të gdhendet një pllakë përkujtimore, e që do t’i dërgohet në Gjermani, duke shpresuar se ai do të jetë në Spanjë për “Festën e oktapodëve”, më 8 gusht.

Fama e tij është kaq e madhe, saqë Andres Iniesta – autori i golit të fitores së Spanjës në finalen kundër Holandës (1-0, pas shtesave) – nuk nguroi të mbante në duar një oktapod plastik gjatë festimeve të ditës së hënë, në Madrid, më qëllim që të nderonte oktapodin Paul, që parashikoi fitoren e Spanjës.

Ora Lajme
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

Bravo PAUL, Bravo Spanja... Bravo Zina ( qe ja qellove rezultatin para Paulit LOL)
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

hahahha
thash nese heshti ky do ta zgjedh holanden, dhe ashtu ne heshtje e me ankth prita e prita, por ky mother F *** prap zgjodhi spanjen
por kete her mendoj qe beri mir, sepse edhe ne 2008 pikerisht finalen e kishte gabuar :D
eshte gjynah i madh mos te jesh tifoz me holanden dhe me besoni se ata edhe nese nuk meritojn te fitojn me lojen ne fushe spaku do te fitojn per hire te ktyre ne tribune

2s99ab8.jpg
ca loje beri Hollanda... Spanja e meritonte ( vetem se e votova une LOL)
 

Attachments

  • 2s99ab8.jpg
    2s99ab8.jpg
    15.3 KB · Shikime: 0

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

ca loje beri Hollanda... Spanja e meritonte ( vetem se e votova une LOL)

ne ndeshjen mes ganes dhe uruguajit gjitha minutat beja tifo per kta te fundit, ne momentat 90 ndrrova mende thash te shkoj gana sepse me gjith shpirt e donin gjysmefinalen, u be penallti, e humbi gana dhe pastaj humbi ndeshjen.
ne gjysmefinale isha ne anen e gjermanve dhe e çova ne finale spanjen
ne finale po te isha me spanjen jam i bindur se holanda do ta fitonte botrorin por von kuptova se un isha nje oktapod i mbrapsht
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

SB gjynah qe su fut Gana,luajten me gjak e shpirt po ce do qe humbi penalltine ai gomari ne fund
pastaj po te dilte me penallti dhe qe ashtu doli Uruguai kishte me perparesi ne gjuajtje se sa Gana
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

ore Pauli te gjej dhe ca ndeshje te tjera edhe siguron jeten njerzia, lereni tifozllekun momentalisht sa eshte ky LOL LOL LOL
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Oktapodi Paul zgjedh Spanjën…

ne ndeshjen mes ganes dhe uruguajit gjitha minutat beja tifo per kta te fundit, ne momentat 90 ndrrova mende thash te shkoj gana sepse me gjith shpirt e donin gjysmefinalen, u be penallti, e humbi gana dhe pastaj humbi ndeshjen.
ne gjysmefinale isha ne anen e gjermanve dhe e çova ne finale spanjen
ne finale po te isha me spanjen jam i bindur se holanda do ta fitonte botrorin por von kuptova se un isha nje oktapod i mbrapsht

Po per Ganen me erdhi dhe mua keq...por dhe futbolli eshte si jeta...KUSH KA FAT...KA... dhe Spanja ja qe ka....
E tani bej mire dhe pranoje qe eshte hera e 2 qe parashikoj se kush do fitoj nje ndeshje....dhe ti x e 2 qe gabon! (LOL)
 
Top