• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Oriz me mish vici

Oh oh apo s'kam nje oreks tani...

Une e bej ndryshe,zakonisht mishin e bej ne copa me te vogla me salce domatesh dhe ereza,pilafi ne nje tenxhere vecmas...pastaj secili ne pjate siper pilafit shton e pak salce me mish .... :)
 

netflix

Anëtar i ri
Kur blen mishin tek mishtorja e kerkon qe mishin mos ta ndaj na koci(eshtra) sepse gjat zierjes leshon nje lenge me shije te vecant kurse memesa apo perime te thata 1.jpg
 

netflix

Anëtar i ri
Oh oh apo s'kam nje oreks tani...

Une e bej ndryshe,zakonisht mishin e bej ne copa me te vogla me salce domatesh dhe ereza,pilafi ne nje tenxhere vecmas...pastaj secili ne pjate siper pilafit shton e pak salce me mish .... :)
mesa kam ven re ti perdor shume salce domatshen ...
do ta provoj edhe kete receten e pilafit ;) do shohim ...
 
Po zakonisht perdor salce domate jo pelte por ate salcen qe eshte si konserve me domate te fresketa te prera ne copa te vogla...edhe memesa perdor

E pra mire se nje prove kujt i beri dem... mund e te pelqeje e ta gatuash ne kujtimin tim ahaha :p
 
Top