Orkidea e bukur "majmun"

Orkidea e bukur "majmun" eshte nje lule shume e ralle. Gjendet ne Ekuador dhe Ameriken e Jugut. Nje dhurate e vertet e natyres e cila ka nevoje per mbrojtje, per te mos u zhdukur. Ajo e ka mare kete emer pasi lulet e saj ngjajne shume me fytyren e nje majmuni.kuriozitete/enigma

292271_451716484839778_1500782795_n.jpg
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Orkidea e bukur "majmun"

Ueeeeeeeeeeee, vertete e mrekullueshme :)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Orkidea e bukur "majmun"

Me frikson kjo mua aspak nuk me pelqen ketu .
 
Titulli: Orkidea e bukur "majmun"

Eshte e vetmja lule qe ne femrat nuk do ta deshironim si dhurate :D do keqkuptoheshim shume :p
 
Top