• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ovulacioni

Titulli: Ovulacioni

Dmth evulacioni ju ben te bukur? Interesante. Beheni me e bukur per te terhequr meshkujt pikerisht ne periudhen qe mund te ngelni shtatzane. Me trego dhe dicka tjeter. Gjate periudhes se ovulacionit keni me teper deshire per **** apo jo?

ahahhahahah...besoj qe nga 2009 do ta kesh marr pergjigjen.

Por te te pergjigjem me nje <<PO>>...gjithcka ajo si eshte foruar nje femer biologjikisht e pergatit ate per te bere pasardhes :)
 

anatiran

Antarë
Titulli: Ovulacioni

pershendetje , doja t pyesja a ka rrezik te ngelesh shtatezan kur kryen marredhenje pas perfundimit te menstruacioneve?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Ovulacioni

pershendetje , doja t pyesja a ka rrezik te ngelesh shtatezan kur kryen marredhenje pas perfundimit te menstruacioneve?
Prti njehere dreqo se s'jan zgju graria akoma. Jan gjume se tan naten kan pas pune ;)

Kur te zgjohen ato ke me marre pergjigje kshu te sakt me dite, me ore e me minuta se kur mundesh me hanger e kur mundesh me ba shlire per 7 pale qejfe :eek:le:

Me sa marre vesh une nga kjo pune ti e paske hanger. Qoj fjale cunit dhe tregoje e na beni nje dasem se tane dynjaja po martohen ;)
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Ovulacioni

iiiii sa te keqinj jeni ju cunat, njeriu ka hall juve talleni ketu :p

pershendetje , doja t pyesja a ka rrezik te ngelesh shtatezan kur kryen marredhenje pas perfundimit te menstruacioneve?
Sa per pyetjen jo vetem pas perfundimit te menstruacioneve por edhe gjate menstruacioneve eshte vertetuar se ka gjasa te ngelesh shtatezane.

Nese brengosesh se mund te jesh shtatzane dhe ke me pak se 72 ore qe nga se.ksi i pambrojtur, ka nje gje te rendesishme qe mund te besh menjehere: perdor Kontracepsion Emergjent (nuk jam e sigurt, por mund te kete edhe per me shume se 72 ore).

Heren tjeter bej me teper kujdes dhe perdor kontraceptive se nje shtatezani e padeshiruar sjell nje femije te paplanifikuar, aborte dhe plote probleme te tjera.
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ovulacioni

Ana,ti akuzon ate tjetrin qe eshte fillestar nderkohe qe ti je me poshte se niveli tij
informohuni o njerez para se te beni dashuri
nese ska pas derdhje brenda ne organin gjenital,mos u shqeteso me,fillo merr fryme kollaj tani
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ovulacioni

Me fal per pyetjen rreth cfare moshe je ti qe qenke kaq e shqetesuar?
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ovulacioni

Keni bere edukate ****uale ne shkolle ju a jo?
Apo mendjen per te len oret e mesimit e per te shkuar ne PUB
per me shume ekspert mund te kontaktosh me nje gjinekolog/e,se ti as vete sje e sigurte me cka ndodhur,jo me te te japin tjeret shpjegime duke thjeshte te lexuar....
Te kan sqaruar e me larte qe po ska pas derdhje brenda vagines ska beb.
Meq ti qenke pa experience,ky tjt paska pas experience speciale qe te paska len ty me trauma,kur kishe frike mos kryeje marredhenie per ti bere qejfin apo per tu ndjere me e madhe...
Njs lexoni njerez,informohuni,dreqi ta haje,ca sgjen tani
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Vendndodhja
SHQIPERIA ETNIKE
Titulli: Ovulacioni

Kondomi jo i sigurte, derdhja mbrenda nuk don te thote te jete voluminoze, sepse mjafton nje pike te kaloj...dhe kete nje kondom jo i sigurte dhe mund ta lejoje...prandaj me mire bej nje kontrolle qe te vertetohesh....ky eshte mendimi im.
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Ovulacioni

Por nuk qe i pambrojtur sepse u perdor condomi + nuk pati derdhje brenda trupit
Epo atehere nuk ke perse te shqetesohesh... eshte normale ajo nese te vonohen, ka raste kur te vine 1 jave para e ka raste 1 jave prapa...

Dhe nuk e ke patjeter t'u pergjigjesh pyetjeve te djemve, per me teper shko konsultohu me gjinekologun ose lexo me teper ne internet mund te marresh pergjigjet e gjithckaje qe te intereson...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Vendndodhja
SHQIPERIA ETNIKE
Titulli: Ovulacioni

Sweetie, nuk u besohet gjithenje paisjeve mbrojtese, sepse ka ne treg dhe te kualitetiti te dobet qe nuk sigurojne maredhenie te sigurte. Kontrollen mjekesore sygjerova dhe une, ne menyre qe goca te eliminoj shqetesimin...
 

anatiran

Antarë
Titulli: Ovulacioni

Faleminderit vajza , do pres deri sa t mbushet java e nqs kam te njejtin shqetesim vonese do kosultohem me mjeken
 
Top