Pa ëmbëlsira

Arfenilla

Themelues i Forumit
Studimet kanë vërtetuar se kur një person kalon shpejt në një dietë të ashpër, herët a vonë heq dorë dhe fillon të hajë së tepërmi.
Duke pirë vetëm ujë për shkak të dëshirës për të ngrënë, bën që ai person të dorëzohet. Kjo do të thotë që një kafshatë e vogël e ndonjë ëmbëlsire nuk do të bëj ndonjë dëm të madh deri në kohën kur do t’ia dilni ta kontrolloni veten dhe të hani me të vërtetë pak.
f.0729134612366_m.jpg

Ekspertët pohojnë se ushqimi i ëmbël është një pjesë shumë e rëndësishme në mënyrën e shëndoshë dhe të ekuilibruar të të ushqyerit. Zgjidhni ëmbëlsira të cilat kanë deri në 200 kalori dhe që kanë përbërës të shëndoshë.

Sheqeri me ngjyrë kafe ose fruktoza janë më të shëndetshëm sesa sheqeri i bardhë, por teprimi i njërit apo tjetrit do të ketë ndikim negativ në humbje e peshës. /Telegrafi/
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Pe: Pa ëmbëlsira

me hiq cdo gje por mos me hiq embelsirat
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Pa ëmbëlsira

Po une qe si ha fare?Ca rreziku kam LOL
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pa ëmbëlsira

Po po nk hengre embelsira te bie niveli i shqerit..:p :p Se ku rrihet pa embelsira, se di..:D
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Pe: Pa ëmbëlsira

Gloom ,,,sje normale ti ,ket e kam vene re ka kohe :qeshje:

Po pse te bej une si ben bota,rendesi ka te bej dicka ndryshe nga bota LOL...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Pa ëmbëlsira

Pa embelsira edhe rihet, ama pa krip... sikur s'ka shije asgje!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Pa ëmbëlsira

Po asnjeri nuk e tepron me embelsira sepse ato vete te ndalojn se ngreni, un per vete i konsumoj sidomos cokolladat milka cdo dite dhe kurr nuk shtoj peshe.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Pa ëmbëlsira


Jo jo nuk rrihet fare pa embelsira ne asnje kohe...por edhe pastrimin e dhembeve duhet gjithsesi menjeher...
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Pa ëmbëlsira

Pa embelsira edhe rihet, ama pa krip... sikur s'ka shije asgje!


Ja per embelsira me ke mua rastin konkret...Embelsirat as dicka qe permban sheqer se ha fare,as tortat,as kafene me sheqer,as cajin,as akulloren,as cokollata...Ama trupi nuk e ndjen te nevojshme,pasi merr sheqerin nga gjerat e natyres...Per mua ne shtepi sheqer sdo u blinte kurr,por as kripen nuk eshte se e konsumoj shume,por me karar sa per shije..
 

Sky

Gємiйi Cойsтєllaтiой
Titulli: Pa ëmbëlsira

Shyqyr zotit jam rehat,...kam nevoje per kto vetem 4-5 dit ne muaj :D
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Pe: Titulli: Pa ëmbëlsira

Ja per embelsira me ke mua rastin konkret...Embelsirat as dicka qe permban sheqer se ha fare,as tortat,as kafene me sheqer,as cajin,as akulloren,as cokollata...Ama trupi nuk e ndjen te nevojshme,pasi merr sheqerin nga gjerat e natyres...Per mua ne shtepi sheqer sdo u blinte kurr,por as kripen nuk eshte se e konsumoj shume,por me karar sa per shije..

Ate po thoja, qe ka mundesi te jetosh dhe pa embelesira qe kane nje ton sheqer, duke e mar sheqerin nga frutat ose ushqime te tjera qe kane glucide.
Ama nje "fije" krip duhet, sepse ska shije asgje pa te.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pa ëmbëlsira

Ate po thoja, qe ka mundesi te jetosh dhe pa embelesira qe kane nje ton sheqer, duke e mar sheqerin nga frutat ose ushqime te tjera qe kane glucide.
Ama nje "fije" krip duhet, sepse ska shije asgje pa te.

Di njerez qe as kripen se perdorin...Mua me shijon kripa por shume pak ama,nuk eshte se e ha shume...
 
Top