Pa fjale!

Marla

Quo Vadis!
***

Pa fjale!​


...vrau gruan dhe sot lexova që kishte vrarë dhe veten !

Të mjerë fëmijët ☹
Mund ta kane heq qafe njerezit e gruas se vrare ca sben vaki.

Ne Shqiperi egziston vetegjygjesia per sa kohe besimi tek drejtesia ka vdekur me kohe. Persa i perket fenomenit ne fjale dihen arsyet qe cojne ne keto vendime kafsherore:

1. Injoranca
2. Varferia
3. Opinioni Publik
4. Sensibilizimi i shtetit mbi politikat sociale
5. Mungesa e respektimit te shtetit ligjor
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Kur ndodhin të tilla monstruozitete, shpesh themi "kafsha" me pa të drejtë. Nuk janë kafshët përgjegjëse për veprimet e një qenie njerëzore por në njefarë mënyre e gjith shoqëria...
Të tilla vrasje në Shqipëri janë bërë tejet të zakonshme.
 

Endrra

VIP
E dini cma shpif ne gjith ket histori dhe me vjen me plas ?! Me dridhet trupi nga nervat!Genjeshtra qe bejn mu.
Por ska njeri kurajo me perballu realitetin dhe te pranoj : nuk nderhyra, nuk bera gje per ta ndaluar ket masaker, i thash "he se tgjith e kemi henger ndonje shpull", "vet e zgjodhe", "ku do shkosh po e le", "femra ka fuqin ta zbusi burrin", "nuk ndahet burri per nje shpull"... etj etj etj


31 thika!
E kuptoni cdo te thone 31 carje ne trup?
Mos tme thot njeri qe ishte e pa-parashikueshme.
Po kur lexon .. he se kot se ka vrar !!!
E kupton ta rrisesh vajzen .. mundin sakrificat
. Dhe del kafsha e ta vret ?? E vret ai qe i dhuroj femije ?
E kupton qe une si nene gjith fisin e tij do e shuaja ?
Cdo mengjes do zgjohesha me mendimin ti bej keq cdo njeriu qe ka pas te bej me ate kafshe ?
Kupton qe femra ska pike vlere ne ate mentalitet.
Pastaj shajn kanunin .. po ku ka kanun qe lejon te vritet femra me fmi ne bark?
Po gjith jeten ajo familje do ishte e damkosur.
Nuk di dmth ..... ky eshte momenti qe mendoj se do behesha vrasese .
 

Ragnar

Anëtar i ri
Staf në FV.AL
Asnje gje nuk ka ardhe per nje dit, garant familja e saj ka qene ne dijoni qe gjallesa eshte duke abuzu me to deri sa paska arrit ne ket tragjedi. Tmerr.
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Po kur lexon .. he se kot se ka vrar !!!
E kupton ta rrisesh vajzen .. mundin sakrificat
. Dhe del kafsha e ta vret ?? E vret ai qe i dhuroj femije ?
E kupton qe une si nene gjith fisin e tij do e shuaja ?
Cdo mengjes do zgjohesha me mendimin ti bej keq cdo njeriu qe ka pas te bej me ate kafshe ?
Kupton qe femra ska pike vlere ne ate mentalitet.
Pastaj shajn kanunin .. po ku ka kanun qe lejon te vritet femra me fmi ne bark?
Po gjith jeten ajo familje do ishte e damkosur.
Nuk di dmth ..... ky eshte momenti qe mendoj se do behesha vrasese .
Dhe jo vetem ti e dashur Endrra

Ka dit qe behem pishman qe kam sjell femije ne nje bot ku bashkshorti vret nenen e femijeve, nena vret bashkshortin, femija vret nenen dhe babain...
Dhune dhune dhune kudo qe kthen koken.
 

gues-t

Barnaba
Mos valle eshte ber ndonje referendum per ate femren e gjore, dhe shqiptaret ishin dakort qe te vritej?! Se ngelet duke akuzuar shoqerine shqiptare per veprimin e nje psikopati!
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Mos valle eshte ber ndonje referendum per ate femren e gjore, dhe shqiptaret ishin dakort qe te vritej?! Se ngelet duke akuzuar shoqerine shqiptare per veprimin e nje psikopati!


Ti po qe e kuptove thelbin e cfare tham
 
Top