• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Paçë tradicionale

Artin

Anëtar i Respektuar
PAاE f. sh.
1. gjellë. Gjellë e lëngshme, e gatuar me copa të
vogla plëndësi ose me copa të vogla mishi nga
koka a këmbët e bagëtive dhe e rregulluar me
hudhra, me uthull e me piper; një pjatë me këtë
gjellë. Paçe koke. Paçe plëndësi. Paçe
këmbësh. Hëngrën nga një paçe.
2. krahin. Bukë që gatuhet a zihet pa brumë të
thartë, bukë e ndorme.
3. krahin. Palë fiku.
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Kanë rëndësi edhe emrat e gatimeve si quhen.
Mos i bëni të gjitha fjalët si "pasuli".
 
Top