Palester me "poetin" .

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Palester me "poetin" .

Ky per funksion, shoku Marles lool

 

LoSsT

VIP
Titulli: Palester me "poetin" .

Loverman te sugjeroj 4 ushtrime per abdominalet (per vete keto bej) :

Mes programit qe solli lovm dhe ketyre qe i sugjerove ti duhet te kete nje program ndermjetes, ndryshe me te njejtat ritme me eficence te plote e dogje, Lol
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Palester me "poetin" .

Mes programit qe solli lovm dhe ketyre qe i sugjerove ti duhet te kete nje program ndermjetes, ndryshe me te njejtat ritme me eficence te plote e dogje, Lol

Losst-o per abdominalet sugjerimet vlejne, gjithmone nese i zbaton sipas seancave dhe perseritjeve, te programi lovermanit jepen abdominalet 3x12, ne fakt minimalisht abdominalet me peshe trupi jepen 3x20 kur ben split (jo perdite) . Pra duhen trajtuar si gjith muskujt e tjere, une nuk po i them te shtoj edhe keto qe i tregova, pasi jane ushtrimet me te veshtira te abdominaleve por te alternoje, zevendesoje e nderroje sa te mundet pasi monotonia te le ne vend.

Ty te duhet ndo1 program ping-pongu ? A ti them Marles lool ?
 

LoSsT

VIP
Titulli: Palester me "poetin" .

Losst-o per abdominalet sugjerimet vlejne, gjithmone nese i zbaton sipas seancave dhe perseritjeve, te programi lovermanit jepen abdominalet 3x12, ne fakt minimalisht abdominalet me peshe trupi jepen 3x20 kur ben split (jo perdite) . Pra duhen trajtuar si gjith muskujt e tjere, une nuk po i them te shtoj edhe keto qe i tregova, pasi jane ushtrimet me te veshtira te abdominaleve por te alternoje, zevendesoje e nderroje sa te mundet pasi monotonia te le ne vend.

Ty te duhet ndo1 program ping-pongu ? A ti them Marles lool ?

Thuj te gatuj nei veze tamom e ka se nga ping pongu smer vesh besoj, Lol
 
Titulli: Palester me "poetin" .

Poeto kjo skeda eshte vetem per ne dimer
Per te krijuar massa
Nga qeshori do marr tjeter per definicjon
Une per momentim po e zbatoj dhe jam i knaqur
Preferoj qe te vete nje dite po, nje jo
Cdo dite nuk keshillohet
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Palester me "poetin" .

...Cdo dite nuk keshillohet

Po pse nuk keshillohet ? Nese ti ushqehesh me norme sipas aktivitetit fizik, nese ti ushtrohesh me objektiva dhe rigorozitet ska asnje problem! Madje perkundrazi, profesionistet bejne program split ditor ( dy here ne dite), jo bodybuilding , fitnes & regular size, kerkoje cik kete Greg Plitt,
Official Web Site of Actor / Model Greg Plitt

Gjithsesi aktiviteti fizik eshte individual dhe shume personal, ajo qe te ben efekt ty sdo te thot te me bej dhe mu, edhe anasjelltas.
 
Titulli: Palester me "poetin" .

O Poeto keta tipat Marrin shum steroide, si persh
duke marre ato djegin komplet dhjamin dhe,kan stil tjeter stervitje
te besh natural,nuk eshte e lehte te shofesh shum rezultate
duhen te pakten 2 vjet e ca

Per dhjamin e adom, me kan keshillu kete 'l-carnitina= integrator''
ben efekt ,,por jo ndonje mbrekulli
tani jane ne mode keta tipat slim me muskuj te leht jo shum i frym:sport:lol:pesh::pesh:


---((Probolan 50)) kape icik kte :)
benefits_box3.jpg
 
Redaktimi i fundit:

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Palester me "poetin" .

O Poeto keta tipat Marrin shum steroide, si persh
duke marre ato djegin komplet dhjamin dhe,kan stil tjeter stervitje
te besh natural,nuk eshte e lehte te shofesh shum rezultate
duhen te pakten 2 vjet e ca

Per dhjamin e adom, me kan keshillu kete 'l-carnitina= integrator''
ben efekt ,,por jo ndonje mbrekulli
tani jane ne mode keta tipat slim me muskuj te leht jo shum i frym:sport:lol:pesh::pesh:


---((Probolan 50)) kape icik kte :)
benefits_box3.jpg

Ti e di mendimin tim per suplementet... E kemi konsumu 1here, l-carnitina seshte steroid , eshte baze proteinike, meret me pluhur ose koker por jo hormon, kombinohet me glutamin , vaj peshku dhe omega 3-6-9, jane suplemente te cilat stimulojne muskujt per m shume sforcim, ndersa hormonet kane te tjera efekte , krijojne anomali artificiale ne sistemin hormonal, duke mashtruar sistemin muskular me informacion te reme. Per te mos ti perserit efekt anesore ne sistemin e riprodhimit dhe ne hipertensionin arterial, predispozit per djabet etj.

Me e rendesishme eshte se kta tipat e hormoneve jan si t frym me pompe dhe rezistenca zero... Ju del llapa ne pist vrapimi. Dhe po e lane palestren behen si mafishe te shfryme.

Greg Plitt esht bio plako...! Tani shfrytezohet nga bota e marktingut. Ben stervitje ne. 5 te mengjesit e 5 t pasdites, pagu jet per ket pune.

Sa % je me body fat (Yndyrnat) ti lovermano ?
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Palester me "poetin" .

Se kam matur fare,por indyrnat i mbaj larg
tani jam 74 kg, ne periudh masse,por do te them kur te jem per definicion:)

Ps:jam si nr 2 ne foto, por me mire akoma:)
 
Redaktimi i fundit:

Kila

VIP
Titulli: Palester me "poetin" .

O Poeto keta tipat Marrin shum steroide, si persh
duke marre ato djegin komplet dhjamin dhe,kan stil tjeter stervitje
te besh natural,nuk eshte e lehte te shofesh shum rezultate
duhen te pakten 2 vjet e ca

Per dhjamin e adom, me kan keshillu kete 'l-carnitina= integrator''
ben efekt ,,por jo ndonje mbrekulli
tani jane ne mode keta tipat slim me muskuj te leht jo shum i frym:sport:lol:pesh::pesh:


---((Probolan 50)) kape icik kte :)
benefits_box3.jpg

po ti je kshu ca do me bo me shumm pahh,,, ca njerez nuk kenaqen kurre ..
un tani thjesh dua te heqi nja 5 kg se kan filluar te me thon perseri bufee.. lol
 
Titulli: Palester me "poetin" .

Duhet me arrit ne definicjon Kila tek Nr 3:)

ps; fillo bej vrap cdo mengjes:)
 

Marla

Themelues i Forumit
Titulli: Palester me "poetin" .

Ping pongu ben mire per abs-et. Vezet me mire hahen te zime jo te skuqme/sgerlaqme :p

Kto kohe jam fiskuar me SQUATS meqe vera eshte ke dera lol


Poeto si mund te heqim acidin laktik pas palestres?
 
Redaktimi i fundit:

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Palester me "poetin" .

ej juve te palestruarit pa na coni ndonje foto te pas tyre (adominale, muskuj e te tjerat :D)..se keshtu me skeda e llafe na keputet...duam rezultatet tani lol :gjuhe:
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Palester me "poetin" .

Belle do i postoj ne gusht:p
Ti e di qe mua ne forum me akuzuan per lakuriqsi lol
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Palester me "poetin" .

Belle do i postoj ne gusht :p
Ti e di qe mua ne forum me akuzuan per lakuriqsi lol

:D po forumi ka foto lakurieqesie e avatar nudo plot...apo njerzit e vertet si perballon dot lakuriq siduket :p

le te te akuzojn...thjesht dhe popullorce..tu be vone ty :D

tani perderisa keni ven ketu ca tabela e pretendoni se i ndiqni..duam pervec teoris edhe praktikisht rezultatet neve...si i thone... shiko, beso :p
 
Titulli: Palester me "poetin" .:D po forumi ka foto lakurieqesie e avatar nudo plot...apo njerzit e vertet si perballon dot lakuriq siduket :p

le te te akuzojn...thjesht dhe popullorce..tu be vone ty :D

tani perderisa keni ven ketu ca tabela e pretendoni se i ndiqni..duam pervec teoris edhe praktikisht rezultatet neve...si i thone... shiko, beso :p

Belle se pertoj me u zhvesh lol plus qe do me qujn mendjemadh,e lloj lloj :p

528v.jpg
 
Titulli: Palester me "poetin" .

Ashtu i humbet kilet me shume Kila, Ja pyet Endrren se ajo te keshillon rreth vrapit
e ke pa ca fiziku ka kriju nga vrapi? me ra dek n'tok lol
 

Endrra

VIP
Titulli: Palester me "poetin" .

Belle se pertoj me u zhvesh lol plus qe do me qujn mendjemadh,e lloj lloj :p

528v.jpg

Me kte shet mend ti lol
Kam pare me te bukur :p


Ps: Kila jo moj mos nigjo manin ti, une jam gjith diten ne kembe dhe vrapin e bej si balance me punen qe bej!
As se bej per figure e as per peshe, thjeshte kam koken e lire pas vrapit :)
 
Titulli: Palester me "poetin" .

Shiko se sjam xhvesh tamam se po pres Vapen me gushtin O Enderr lol
 
Titulli: Palester me "poetin" .

Ik se me ty nuk flas me,ti lale ti fik edhe ato 2 endrra qe kam lol
 
Titulli: Palester me "poetin" .

Ketu mke xan keq lol,keto frutat ma prishen mendjen lol nga eshte me origjin?
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Palester me "poetin" .

Poeto si mund te heqim acidin laktik pas palestres?

A.Laktik prodhohet nga muskujt si rezultat i punes se tyre, kur sforcohen prodhohet me shume a.Laktik.
Ideja eshte qe mos te lejosh muskujt te shkojne ne cekuiliber aciditeti. Si arrihet kjo? Duke bere palester rregullisht me program te ndertuar ne saj te kapacitetit dhe objektivit qe ke.

Zgjidhja tjeter eshte ti japesh muskujve sasine e nevojshme te karbohidrateve pas palestres. 1 milkshake ose 1 perzierje kakako proteinike me laktoza mren( pra e mer laktozen artificialisht)
 

Marla

Themelues i Forumit
Titulli: Palester me "poetin" .

A.Laktik prodhohet nga muskujt si rezultat i punes se tyre, kur sforcohen prodhohet me shume a.Laktik.
Ideja eshte qe mos te lejosh muskujt te shkojne ne cekuiliber aciditeti. Si arrihet kjo? Duke bere palester rregullisht me program te ndertuar ne saj te kapacitetit dhe objektivit qe ke.

Zgjidhja tjeter eshte ti japesh muskujve sasine e nevojshme te karbohidrateve pas palestres. 1 milkshake ose 1 perzierje kakako proteinike me laktoza mren( pra e mer laktozen artificialisht)

Poeto pervec ketyre qe permende behen ushtrimet stretching ose 1 dush me uje te nxehte duke ju bere masazh muskujve
 
Top