• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Palosje pecetash

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Forme piramide

1. shtro peceten pyramid01.jpg
2. palose dyshe diagonalisht pyramid02.jpg
3. kthe peceten duke vendosur pjesen e hapur larg jush pyramid03.jpg
4. cepin e djathte puqe me majen siper pyramid04.jpg
5. riperserit piken 4 me cepin e majtepyramid05.jpg
6. kthe peceten duke lene pjesen e hapur larg jush pyramid06.jpg
7. palose ne dysh duke perputhur cepin siper me cepin poshtpyramid07.jpg
8. kthe prap peceten duke lene pjesen e hapur afer jush pyramid08.jpg
9. palose ne mes deri sa piramida te qendroj ne kembe pyramid09.jpg
10: GATI! pyramidfoldtn.jpg

Forme shigjete

1. shtro pecetenarrowfoldinginstructions01.jpg
2. palose ne mes duke lene pjesen e hapur afer jusharrowfoldinginstructions02.jpg
3. bashko cepin e djathte te larte me mesin e pecetes duke formuar nje trekendsh arrowfoldinginstructions03.jpg
4. perserit piken 3 duke perdorur cepin e majt te lartearrowfoldinginstructions04.jpg
5. palos diagonalisht cepin ne qender (te djathtin)arrowfoldinginstructions05.jpg
6. riperserit piken 5 me te majtin arrowfoldinginstructions06.jpg
7. rreshkit peceten duke perdor dy cepat deri sa te qendroj ne kembe dhe te mari formen e duhur arrowfoldinginstructions07.jpg
8:GATI! arrowfoldinginstructions.jpg
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme zog parajse


1. shtro peceten

2. palose dysh

3. palose perseri dysh

4. palose perseri dysh diagonalisht duke formuar nje trekendsh

5. ktheje trekendshin duke lene pjesen e hapur larg jush

6. palose diagonalisht duke lene cepin e djathte perpjashta (keshillohet perdorimi i nje hekuri)

7. riperserit piken 6 duke lene perjashta cepin e majt

8. palos cepat qe jan perjashta per tu rikthyer tek trekendshi (keshillohet perdorimi i nje hekuri)

9. palos trekendshin ne gjysem

10. ky zog eshte pothuajse gati per te flururuar, por se pari duhet te krijoni puplat. Duke mbajtur bazen fort, nxirr siper cepat e pecetes duke krijuar puplat e deshiruara.

11. a nuk eshte i vecant? eshte e veshtire per tu bere nese nuk keni nje hekur dhe nese perdorni peceta te ashper

12: GATI!
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme diamanti

1. shtro peceten

2. palose ne mes duke lene pjesen e hapur afer jush

3. palose perseri ne mes duke formuar nje katror

4. palos diagonalisht shtresen e larte te pecetes

5. palos diagonalisht dhe shtresen e dyt duke u ndaluar icik me perpara

6. perserit te njejten gje me shtresen e tret

7. palos dhe shtresen e fundit duke i barazuar qe te jene uniform

8. palos cepin e djathte dhe te majte per te krijuar formen e diamantit. Shtype peceten per 60 sekonda...

9. GATI!
 
  • Like
Reactions: E3

My Self

Born To Be Happy
Re: Palosje pecetash

Me pelqyen :)
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme koni

1. shtro peceten

2. palose dyshe diagonalisht

3. kthe peceten duke vendosur pjesen e hapur larg jush

4. cepin e majte puqe me majen siper

5. perserit piken 4 me cepin e djathte

6. kthe peceten duke lene pjesen e hapur larg jush

7. palos pjesen e poshtme te pecetes dhe shtype mire(keshillohet perdorimi i nje hekuri)

8. palos cepin e majte dhe te djathte nga mbrapa ne menyre te barabarte per te krijuar konin.

9. GATI!
 
Last edited by a moderator:

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Palosje pecetash

Shume te bukura Dm:)
Mire bere qe si i solle, ne tavolina festive ja vlen ti kushtosh vemenedje dhe pecetave:)
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme franceze

1. shtro peceten

2. palose dyshe diagonalisht

3. ktheje duke lene anen e gjate ne te majte

4. palos diagonalisht cepin e larte te pecetes duke lene siper vetem nje cep te vogel

5. palos diagonalisht cepin e larte ne te djathte duke krijuar formen si ne figure

6. GATI!
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Titulli: Palosje pecetash

Shume te bukura Dm:)
Mire bere qe si i solle, ne tavolina festive ja vlen ti kushtosh vemenedje dhe pecetave:)
faleminderit Sweety :)

Eshte gjeja e par qe shoh neper restorante... fiksohem dhe rri mendoj se si mund ti ken bo kaq te bukura.
Me shume peceta eshte e bukur aq me teper kam deshir te ulen per te ngrene :) (tpakten un jam e gatuar kshu )

jan detaje te vogla qe mund te bejne ndryshimin
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme kapele peshkop

1. shtro peceten

2. palose ne mes duke lene pjesen e hapur afer jush

3. bashko cepin e djathte te larte me mesin e pecetes duke formuar nje trekendsh

4. bashko cepin e majte te poshtem me mesin e pecetes

5. rrotullo peceten duke lene ekstremitetet ne te majte dhe te djathte

6. palos gjysmen e meposhtme te pecetes

7. nxirr cepin e djathte nga siper

8. me kujdes rrotullo gjysmen e majte te trekendshit dhe fut fundin e saj te trekendshi i djathte

9. kthe peceten duke lene cepat larg jush

10. palos trekendshin e djathte duke futur fundin e saj te trekendshi tjeter

11. hap kapen dhe shtyp materialin brenda ne menyre qe te behet rrethore.

12. GATI!
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme gonxhe trendafili

1. shtro peceten

2. palose dyshe diagonalisht

3. kthe peceten duke vendosur pjesen e hapur larg jush

4. cepin e djathte puqe me majen siper

5. riperserit piken 4 me cepin e majte

6. kthe peceten duke lene pjesen e hapur larg jush

7. palos fundin e pecetes (jo te gjithe por rreth 3/4 te gjysmes) si ne figure

8. kthe peceten nga ana tjeter

9. kap dy cepat (te majten dhe te djathten) dhe rrotulloi duke i afruar dhe futur njera brenda tjetres

10. ngrije dhe rregulloje (nese nuk qendron perserit pikat duke perdorur hekurin)

11. GATI!
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme kurore

1. shtro peceten

2. palose dyshe diagonalisht

3. kthe peceten duke vendosur pjesen e hapur larg jush

4. cepin e djathte puqe me majen siper

5. riperserit piken 4 me cepin e majte

6. kthe peceten duke lene pjesen e hapur larg jush

7. palos fundin e pecetes (jo te gjithe por rreth 3/4 te gjysmes) si ne figure

8. palos nje trekendsh te vogel ne pjesen e poshtme te pecetes

9. kap dy cepat (te majten dhe te djathten) dhe rrotulloi duke i afruar dhe futur njera brenda tjetres

10.ngrije dhe rregulloje duke hapur cepat ansore si te figura GATI!
 
Last edited by a moderator:

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme freskuese

1. shtro peceten

2. palose ne mes duke lene pjesen e hapur afer jush

3. palos peceten si nje fizarmonike duke lene ne fund nje pjese me te madhe te lire

4. palos peceten ne mes

5. palos diagonalisht cepat ne te djathte duke i futur posht palave te fizarmonikes

6. hape dhe rregulloje

7. GATI!
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme trendafili

1. shtro peceten

2. palos te kater cepat duke i drejtuar ne mes te pecetes

3. palos perseri te kater cepat e krijuar duke i drejtuar ne mes te pecetes. ne ket menyr krijohet nje katror

4. kthe peceten

5. palos cepat ne menyre qe te takohen ne qender te pecetes dhe vendos dicka te rende ne qender

6. duke ruajtur presionin ne qender, nxirr cepat per te krijuar petalet

7. hiq peshen

8. GATI!
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Palosje pecetash

WAW...Shum te bukura DM, e te lumshin duart qe u lodhe e i solle..:D :D
 

Endrra

VIP
Titulli: Palosje pecetash

shume te rafinuara...kete te fundit se paskam bere prove kurre ...Do ta provoj :)
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme kollare

1. shtro peceten ne menyre qe njeri prej cepave te drejtohet te ju

2. duke filluar nga maja e siperme, palos anen e djathte diagonalisht si ne figure

3. perserit piken 2 me anen e majte dhe shtroi mire

4. palos perseri anen e djathte duke filluar nga maja e siperme

5. riperserit palosjen e anes te majte duke ruajtur simetrine

6. palos pjesen e siperme diagonalisht ne te djathte ne menyre qe maja e kollares te jet pingul me pjesen e poshtme

7. kthe kollaren ne menyre qe maja te drejtohet majtas

8. mbylle majen e kollares duke e futur poshte per te krijuar nyjen.

9. GATI!


Forme kemishe

1. shtro peceten

2. palos 2 cepat e djathte diagonalisht duke i drejtuar te mesi i pecetes

3. palos dhe 2 cepat e majte diagonalisht qe te 4 cepat te puthiten ne qender te pecetes

4. palos anen e djathte ne menyre qe te mbeshtetet ne qender te pecetes

5. perserit piken 4 me anen e majte ne menyre qe te dyja te takohen te qendra e pecetes

6. kthe peceten

7. palos pjesen me te larte dhe shtype ate me hekur. do te jete jaka e kemishes

8. kthe perseri peceten

9. palos 2 cepat e siperme diagonalisht, ne menyre qe pikat te takohen ne qender ne nje kend per te formuar pjesen e perparme te kemishes

10. kap 2 cepat ne qender dhe palosi diagonalisht duke formuar menget e kemishes

11. kap fundin e pecetes dhe palose drejte jakes, duke e futur poshte ne pikat me te ulta te jakes. GATI!
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme qiriu

1. shtro peceten

2. palose dyshe diagonalisht

3. kthe peceten duke vendosur pjesen e hapur larg jush

4. palos anen e gjate rreth nje cm dhe shtyp fort mbi te

5. duke filluar nga te dyja ekstremitetet, rrotullo peceten duke formuar nje cilinder.

6. fut cepat e cilindrit ne bazen e pasme dhe ngrije ne kembe.GATI!


Forme xhepi

1. shtro peceten

2. palose dysh

3. palose dysh perseri duke formuar nje katror

4. kthe peceten ne menyre qe pjesa e hapur te jet ne te majte larg jush

5. palos ne mes diagonalisht shtresen me te larte te pecetes dhe shtype mire

6. kthe peceten ne menyre qe pjesa e hapur te gjendet ne te djathte dhe larg jush

7. palos anen e djathte si ne figure dhe shtype mire

8. palos anen e majte dhe fut pjesen e poshtme te kendi i krijuar

9. ktheje dhe fut brenda saj cfare te duash. GATI!
 
Titulli: Palosje pecetash

Interesante, do e shikoj me vemendje kete teme te mesojme :D
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme xhepi 2

1. shtro peceten

2. palose ne mes duke lene pjesen e hapur afer jush

3. palose perseri ne mes duke formuar nje katror

4. rrotullo diagonalisht shtresen e siperme te pecetes dhe ngjeshe fort qe mos te humbi formen

5. perserit piken 4 me shtresen e dyte

6. perserit piken 4 me shtresen e tret

7. kthe peceten

8. palos anen e djathte dhe ngjeshe fort

9. palos anen e majte ne te njejten menyre si ne figur

10. ktheje dhe fut brenda saj cfare te duash. GATI!


Forme xhepi 3

1. shtro peceten

2. palose ne mes duke lene pjesen e hapur afer jush

3. palose perseri ne mes duke formuar nje katror

4. ktheje duke lene pjesen e hapur siper

5. palos diagonalisht shtresen e larte te pecetes

6. palos diagonalisht shtresen e dyte

7. palos diagonalisht shtresen e tret

8. kthe peceten

9. palos te dyja anet ( te majten dhe te djathten) duke respektuar simetrine dhe formen e deshiruar si ne figure

10. ktheje dhe fut brenda saj cfare te duash. GATI!
 

Endrra

VIP
Titulli: Palosje pecetash

DM na nxore pune mi goce ...une e kam zakon kur e shtroj tavolinen kaq bukur si le miqt as ti prishin loololol
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Palosje pecetash

Forme ruli

1. shtro peceten

2. palose ne mes diagonalisht

3. kthe peceten ne menyre qe ana me e gjat te jet afer jush dhe vendos aty argjendarine

4. palos te dy cepat siper argjendarise pa krijuar rrudha

5. rrotullo argjendarine ne pecete

6. GATI!
 

DeliriumMind

Do small things with much L💜VE
Pe: Titulli: Palosje pecetash

DM na nxore pune mi goce ...une e kam zakon kur e shtroj tavolinen kaq bukur si le miqt as ti prishin loololol
hahahahaah po cfaj kam un :D un thjesht me te dhane nje ide origjinale :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Si të shtroni një tavolinë fine për të ftuarit tuaj?

Nuk me ben pershtypje ushqim cfar menyje sherbet sa me ben si sherbehet, dhe si eshte e dizajnuar tovolina,me knaqe syrin kur eshte cdo gje ok ,jam shum e percendrua cdo her ne tovolin te ushqimi jo vetem per dit festash
 
Top