Pancake te mira dhe te shpejta.

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
2 gota miell
Gjysem gote sheqer.
1 pako vanileje
1 pako pluhur per pjekje
1 pucer kryp.
(Te thatat I perziejme menjane)

2 gota qumeshte
2 veze
2 luge gjalp ose vaj.
(Te lengshmet I perziejme menjeane)

I trazojme mire te lengshmet dhe ngadal I shtojme tek te thatat tu perzi pa ndal.

Tiganin ku do ti pjekim nuk e luejme fare me vaj,dhe e zgjedhim garuzhden me te vogel qe e kemi ne shpi.
Easy-Fluffy-Pancakes-6-500x500.jpg
 

ZHIGO

Lucky me...
2 gota miell
Gjysem gote sheqer.
1 pako vanileje
1 pako pluhur per pjekje
1 pucer kryp.
(Te thatat I perziejme menjane)

2 gota qumeshte
2 veze
2 luge gjalp ose vaj.
(Te lengshmet I perziejme menjeane)

I trazojme mire te lengshmet dhe ngadal I shtojme tek te thatat tu perzi pa ndal.

Tiganin ku do ti pjekim nuk e luejme fare me vaj,dhe e zgjedhim garuzhden me te vogel qe e kemi ne shpi.
Shiko fotografinë 1757266

Fiks, provova dhe un nje dit po lesht. Mora demek dhe form peshku qe ti jepja form bukur e bukur, se di pse me dolen si gaforre jqr 🤷🏻‍♂️😂
 

Comedy_Central

Rashe Pashe Dufllak Grashe
1 kg miell
Uji perzi e del brumi per petlla qe te te hiki truni pak gjalp djath e nje got caje e te llifsha pankeke
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Fiks, provova dhe un nje dit po lesht. Mora demek dhe form peshku qe ti jepja form bukur e bukur, se di pse me dolen si gaforre jqr 🤷🏻‍♂️😂
Ske dite ti besh plus pancaket behen ne nje temperature poshte mesatares por jo minimale, mua me behen super.
 
Redaktimi i fundit:
Top