• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pandoro me krem maskarpone

Me kishte vajt mendja per nje embelsire pasi bakllava nuk kisha
kshu qe para 1 ore bera kete embelsiren,shum e leht dhe e shpejt
cfare duhet per ta gatuar? pak oreks dhe shume dashuri:p1 pandoro------ si kjo ketu
5 kokrra veze
500 gr maskarpone
60 gr sheqer1.Ndajme te verdhen e vezeve nga e bardha
2.Rrahim te bardhen e vezes deri sa te behet nje mase
3.Tek te verdhat hedhim sheqerin dhe fillojme ta rrahim deri sa te behet nje mase kremoze e shkrire
4.Bashkojme tek te verdhat dhe maskarponen duke e rrahur lehte deri sa te behet nje mase kremoze
5.Fillojme te bashkojme te bardhen me te verdhen dhe i trazojme me nje luge shum leht rreth 4 here,


Presim pandoren ne feta rreth 2cm dhe fillojm e mbushim me krem sipas deshires
une ne foto e bera shpejt e shpejt,se kisha neps:p si dekorim mund ti hidhni copa cokollatash te grire
arra,ose sheqer te ngjyrosur
 
Redaktimi i fundit:

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Pandoro me krem maskarpone

Do ishte me mire krem tiramisu mendoj se mascarpone.
 
Titulli: Pandoro me krem maskarpone

Po ashtu eshte mer Quk,:)
 
Titulli: Pandoro me krem maskarpone

Sot e kena pushim te marten e hapim lol
 
Top