Papa Françesku: Edhe homoseksualët të lejohet të kenë familje ligjërisht

Sa mos tolerues jeni. :p
njerzve su gjendet karari,i toleron te shajne,i censuron te shajne. keq shume.
Nuk eshte pune tolerance shoqe.

Nuk mund te flase ashtu kreu i kishes sepse kundershton biblen. Homoseksualiteti denohet ne fene e krishtere atehere si ka mundesi qe numri 1 ne bote i katolicizmit thote keto traplliqe?!

Bibla per te krishteret eshte njesoj si Kurani per muslimanet.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
bo boo si flsini. shume keq
Papa thjesht po tregon toleranc ndaj shijeve intime te cdo kuj.
Papii modern . ahahahahhahaha
 

Endrra

VIP
Nuk eshte pune tolerance shoqe.

Nuk mund te flase ashtu kreu i kishes sepse kundershton biblen. Homoseksualiteti denohet ne fene e krishtere atehere ei ka mundesi qe numri 1 ne bote i katolicizmit thote keto traplliqe?!
Po mundohet papa te mbaje homosesksualet, e keshtu po nxjerr dhe ata hetero qe kane ngel nga kisha .. une e para do dal dhe sdo i paguaj as ato taxa qe i paguaj qe 25 vjet per kishen 🤣
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Po mundohet papa te mbaje homosesksualet, e keshtu po nxjerr dhe ata hetero qe kane ngel nga kisha .. une e para do dal dhe sdo i paguaj as ato taxa qe i paguaj qe 25 vjet per kishen 🤣
Papa shikon te ardhmen, dhe e ardhmja nuk jane Heteroseksualet. ahahahhahaha
kshu qe lirisht mund dalesh nga avllia e kishes ti, ahahhahahahaa
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Lereni @NeVertiti rehat se qenka nhumor sot 10/10 :emoji_stuck_out_tongue_closed_eyes:
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Lereni @NeVertiti rehat se qenka nhumor sot 10/10 :emoji_stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ne humor jam shumicen e kohes. :p
Fakt eshte qe mua PApa dhe kisha e vatikanit ku gjendet qendra e fese katolike,gjithnje me ka pelqyer se si dekadave te fundit merr disa lloj reformash per te perkrahur besimtaret e saj dhe mbi te gjitha per tu gjendur afer rinise.
Tani kjo qe ka thene Papa t`jeni sigurte qe ka kordinatat e ti.Budalla nuk eshte, e kjo eshte e sigurte.
E sigurisht as ne sensin kaq te rende sa na duket ne se ka thene jo.
Por imakti i pare i kesaj deklarate dihet qe keshtu do jete .
Dalengadale do saktesoj iden e ti PApa.
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
bo boo si flsini. shume keq
Papa thjesht po tregon toleranc ndaj shijeve intime te cdo kuj.
Papii modern . ahahahahhahaha
Po ca moderrn o Dashni .
ca edukate do i japin atij fmie. Kush Eshte maja , kush baja ?
ihaaa .:p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Po ca moderrn o Dashni .
ca edukate do i japin atij fmie. Kush Eshte maja , kush baja ?
ihaaa .:p
O dashni,ligji do kaloje per miratimin e tyre.
kshu qe me lejen apo pa lejen e Papes, procedurat laike nuk njohin ato fetare.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Dhe kshu kadal kadal vjen dhe fundi i botes .😌
pa merak,keto jane gjera te parrezikshme,per fundin e botes.
Me ne kane qene qe nga krijimin i njeriut.
Tjera gjera rrezikojne jeten njerzore.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
pa merak,keto jane gjera te parrezikshme,per fundin e botes.
Me ne kane qene qe nga krijimin i njeriut.
Tjera gjera rrezikojne jeten njerzore.
Por smund te thuash qe sben pjese ne ato qe e prishin boten
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Por smund te thuash qe sben pjese ne ato qe e prishin boten
pse kur i benin neper tunelet e kohes se erret e prishen?!
mua ajo qe me shqeteosn pak,eshte adoptimi i femijes.
Por ne fund te fundit,a`nuk eshte me mire nje femije te rritet nga dy homo,se sa rrugve duke lypur,apo ne nje familje ku keqtrajtohet?!
Nejse jane tema te thella per disktuim keto.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
pse kur i benin neper tunelet e kohes se erret e prishen?!
mua ajo qe me shqeteosn pak,eshte adoptimi i femijes.
Por ne fund te fundit,a`nuk eshte me mire nje femije te rritet nga dy homo,se sa rrugve duke lypur,apo ne nje familje ku keqtrajtohet?!
Nejse jane tema te thella per disktuim keto.
Atehere ishin me pak ntunele tani jane shtuar si kepurdhat :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Atehere ishin me pak ntunele tani jane shtuar si kepurdhat :p
ahh,tjeter kjo,jemi vec ne fillim. :)
showbizi qe u behet ne mendia,ne spektakle.je homo je ne mode.
Ato qe mbjellim,korrim.
E kete se ka mbjell Papa por shoqeria jone ne tersi.
 

BeniT

Donatorë
Akoma me fete merreni ju ? keni pune me te rendesishme me u marr , edhe pak po ju vijne votimet ne Shqiperi merruni me to, lol
Papa ka thene qe te beheni ju gay apo qe te pranohet kush eshte ?
po nqs Papa nuk i pranon mos valle do te zhduken ? perderisa nuk ju bezdisin mos harxhoni kohe me to.
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
pse kur i benin neper tunelet e kohes se erret e prishen?!
mua ajo qe me shqeteosn pak,eshte adoptimi i femijes.
Por ne fund te fundit,a`nuk eshte me mire nje femije te rritet nga dy homo,se sa rrugve duke lypur,apo ne nje familje ku keqtrajtohet?!
Nejse jane tema te thella per disktuim keto.
Po per adoptimin dhe edukimin e kam fjalen . Nje mashkull sado qe ka shije femre nuk mund te jet kurre nje nene per femijen.
Kemi par plot meshkuj te ndare qe i rrisin femjet vetem pra vête burre e vête grua .
femia ka nevoj per ngrohtesi nene.
Mire i vogel se skupton po imagjino kur te rritet ?
Nuk e di un jam kunder ktyre gjerave . Jo kunder lidhjes/ndjenjes non me ne frega niente Po adoptimit Po .
 

Endrra

VIP
pse kur i benin neper tunelet e kohes se erret e prishen?!
mua ajo qe me shqeteosn pak,eshte adoptimi i femijes.
Por ne fund te fundit,a`nuk eshte me mire nje femije te rritet nga dy homo,se sa rrugve duke lypur,apo ne nje familje ku keqtrajtohet?!
Nejse jane tema te thella per disktuim keto.
Po pra .. te lindin femije te jashtligjshem dhe te mos ndihmohen familje ne nevoj .. se shumicen e rasteve dhuna vjen nga nga veshtirsite ekonomike ... dhe patjeter do gjindet nje cift homo per te shpetuar femijet ne nevoje 😊
E voila .. era e re i ngre ne Piedestal homot me pare dhe karriere te perkryer .
 

Endrra

VIP
Akoma me fete merreni ju ? keni pune me te rendesishme me u marr , edhe pak po ju vijne votimet ne Shqiperi merruni me to, lol
Papa ka thene qe te beheni ju gay

Akoma me fete merreni ju ? keni pune me te rendesishme me u marr , edhe pak po ju vijne votimet ne Shqiperi merruni me to, lol
Papa ka thene qe te beheni ju gay apo qe te pranohet kush eshte ?
po nqs Papa nuk i pranon mos valle do te zhduken ? perderisa nuk ju bezdisin mos harxhoni kohe me to.
90% e anetareve ketu nuk jetojne ne Al apo USA .. keshtu he per he .. Rama ik dhe Trump do fitoj 😊
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Po pra .. te lindin femije te jashtligjshem dhe te mos ndihmohen familje ne nevoj .. se shumicen e rasteve dhuna vjen nga nga veshtirsite ekonomike ... dhe patjeter do gjindet nje cift homo per te shpetuar femijet ne nevoje 😊
E voila .. era e re i ngre ne Piedestal homot me pare dhe karriere te perkryer .
Mban mend kur vendosem me adopté ne ? 😂
Ka lezet !😍
Jo dy bura 🤦‍♀️
 

BeniT

Donatorë
90% e anetareve ketu nuk jetojne ne Al apo USA .. keshtu he per he .. Rama ik dhe Trump do fitoj 😊
Te dy dreqi i marrte lol
kjo teme mund te shkoj gjate e gjere nqs flasim sic duhet dhe jo me urrejtje ndaj nje individi apo grupi , ne shume vende te botes te drejtat e njeriut jane themelore ,
ti mund ti urresh sa te duash por nuk fiton gje , pervec qe te besh veten tende te keqe , se i urrren ti dhe i ofendon, ata nuk ndyshohen ,
ne shume vende te botes edhe mund ti shash , ofendosh etj , edhe munmd te kete vende ne bote denim me vdekje, por ka edhe vende te botes qe as nuk guxon tu thuash nje fjale , ne keto raste nuk ka faj as Papa , Krishti , Bibla , Muhameti , Kurani , Torah etj . gay dhe lesbike ka pas edhe para 2000 vitesh , une nuk jam pro ketyre martesave , por gjithsesi kur nuk me prishin pune mua , te bejne ca te dojne ,
 

Endrra

VIP
Te dy dreqi i marrte lol
kjo teme mund te shkoj gjate e gjere nqs flasim sic duhet dhe jo me urrejtje ndaj nje individi apo grupi , ne shume vende te botes te drejtat e njeriut jane themelore ,
ti mund ti urresh sa te duash por nuk fiton gje , pervec qe te besh veten tende te keqe , se i urrren ti dhe i ofendon, ata nuk ndyshohen ,
ne shume vende te botes edhe mund ti shash , ofendosh etj , edhe munmd te kete vende ne bote denim me vdekje, por ka edhe vende te botes qe as nuk guxon tu thuash nje fjale , ne keto raste nuk ka faj as Papa , Krishti , Bibla , Muhameti , Kurani , Torah etj . gay dhe lesbike ka pas edhe para 2000 vitesh , une nuk jam pro ketyre martesave , por gjithsesi kur nuk me prishin pune mua , te bejne ca te dojne ,
E kush i schau apo ofendoj? .. une jam kunder adoptimeve dhe e drejta ime themelore eshte te shpreh mendimin e lire timin.
Tani pse mendoj llogjikisht dhe bije ne kundershtim me New era .. nuk eshte ndonje gje e re .. ... historija veç perseritet 😊
 

BeniT

Donatorë
E kush i schau apo ofendoj? .. une jam kunder adoptimeve dhe e drejta ime themelore eshte te shpreh mendimin e lire timin.
Tani pse mendoj llogjikisht dhe bije ne kundershtim me New era .. nuk eshte ndonje gje e re .. ... historija veç perseritet 😊
Nuk po e personalizoja , kur thashe "shan dhe ofendon" i thashe ne pergjithesi ,
 
Top