Papa Françesku: Edhe homoseksualët të lejohet të kenë familje ligjërisht

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cfare bejne me jeten e tyre private apo brenda 4 mureve askush spo e diskuton. Problemi eshte se po kerkojne cdohere te drejta te reja dhe jane futur kudo.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Derisa nuk e provojm ne lekuren ton,nuk mund ta dimi ndjenjen e ati se ka dike ne familje homo..
ktu thuhet se me mir se adaptoin nje femij nje cift homo..po si do te ndihet ai femi neser kur te rritet ne shoqeri?ajo munges e ati femiu nuk do ja plotsoi kurr nje burr se mundohet te jet nen per ate femij..merr nje cift homo ne shpi mbaje 1vite pastaj ajde diskutu ktu.
te flasim drejt edhe nese rrim shtrembur..se njerz te degjeneruar ashte specia e tyre.
 

Lauri

Anunnak
Me trego nese ne nje dhome me 2 gay, si do tshtohet njerezimi flm
Edhe se ky nuk i lexon postet e mia duhet cituar patjetër.
Po Yahweh (Allahu) si e krijoj Adamin 🤔?? dy meshkuj ishin edhe ata !! Biles edhe femra Eva doli nga mashkulli 🤷

Tema: Papa Françesku po bëhet Xheloz ndaj islamit sepse janë nja 10 vjet më të avancuar në të drejtat e homosexualëve.
Në Francë myslimanët homo kanë edhe xhami të përbashkët.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Edhe se ky nuk i lexon postet e mia duhet cituar patjetër.
Po Yahweh (Allahu) si e krijoj Adamin 🤔?? dy meshkuj ishin edhe ata !! Biles edhe femra Eva doli nga mashkulli 🤷

Tema: Papa Françesku po bëhet Xheloz ndaj islamit sepse janë nja 10 vjet më të avancuar në të drejtat e homosexualëve.
Në Francë myslimanët homo kanë edhe xhami të përbashkët.
Ate postim qe ke cituar ti te keput nga llogjika ol
 

JordanBelfort11

Do you think i tell people things?!
Une nuk mendoj se kane ndonje gje te keqe martesat gay, fundja eshte thjesht nje “formalizim” i kesaj marredhenie se si e tha e si nuk e tha Papa ato te njejten gje do bejne.. Duam apo nuk duam ne ata do integrohen cdo dite e me shume ne shoqeri...
Ps: Eshte me e neveritshme dhe e paimagjinueshme martesa ndermjet kusherinjeve te pare sesa martesat gay,sipas mendimit tim.. 😉
 

Lauri

Anunnak
Ps: Eshte me e neveritshme dhe e paimagjinueshme martesa ndermjet kusherinjeve te pare sesa martesat gay,sipas mendimit tim.. 😉
Mos fol më për një javë :)
Gay me prapanicën e vet le të bëjë ç'të dojë.
Do lejoja martesat e gay, dhe do ndaloja rreptësisht martesat e vajzave që në mestruacionet e para.
Ky është krim dhe problem, Jo martesat e gay ..
PS. Të shtoj edhe diçka. Të paren e lejon feja, martesat e fëmijëve, të dytën e ndalon. 🙈🤷
 
Redaktimi i fundit:

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Lol nje pyetje nga fundi i salles , po keta homoseksualet kush i krijoj? Mos me thoni djalli lol
Dhe pyetja tjeter , nese zoti do ju fal ndonje femij te till si do reagonit? Do e vrisnit apo si?
Faleminderit kush pergjigjet
Ps: kam ardhur e frymezuar per debat 😂😂😂😂
 

Endrra

VIP
@Bambi .. shiko nje çik ktu tani se sa me doli ne shteg dhe ja pergjigja .. ta kam then dhe sot .. qe jane te shkare si pedofilet thjesht keta lejohen kaq 🤣

 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Mos fol më për një javë :)
Gay me prapanicën e vet le të bëjë ç'të dojë.
Do lejoja martesat e gay, dhe do ndaloja rreptësisht martesat e vajzave që në mestruacionet e para.
Ky është krim dhe problem, Jo martesat e gay ..
PS. Të shtoj edhe diçka. Të paren e lejon feja, martesat e fëmijëve, të dytën e ndalon. 🙈🤷
Cila fe e lejon martesen me femij?
ju pe perkrahni nje degjenerim ..
Mos fol me inat..se nuk e ke provu nje ndenje till ase ne familje se dot ishe turperu deri ne vdekje.
 

Endrra

VIP
Hahaha kjo Shqipja te ishte burre,i kishte fut nje te rrahur atij gayt.Ca skene ne tv tona😂😂😂
Hera e pare qe e simpatizoj.. kete Tean sa qef kam ta rraf vete .. gjith hipokrizi.
Ai buri lejohet te flase peshtirsi e Shqipes i mbyllet goja se flet dicka reale
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Lol nje pyetje nga fundi i salles , po keta homoseksualet kush i krijoj? Mos me thoni djalli lol
Dhe pyetja tjeter , nese zoti do ju fal ndonje femij te till si do reagonit? Do e vrisnit apo si?
Faleminderit kush pergjigjet
Ps: kam ardhur e frymezuar per debat 😂😂😂😂

Nese ti si besimtare, e cilesdo fe qofte, nuk eshte me rendesi (nga fete monoteiste kuptohet), mendon se Zoti i krijoi te tille?
Te them lirisht se nuk qenke besimtare fare. Sepse besimtari i krishtere, musliman apo cifut, beson se Zoti eshte i Pagabueshem. Te gabosh eshte cilesi e krijeses, e kurrsesi e Krijuesit. Te besosh se Zoti paska "gabuar" apo "deshtuar" ne krijimtarine e tij, do t'thote se ky "zot" qenka i gabueshem, gje qe bie ne kundershtim me mesimet fetare te feve monoteiste. Pastaj eshte jashte logjikes se shendoshe. Ky Zot qe i ndalon martesat e tilla, t'i denoje ne anen tjeter.

Une cuditem, ne vend se t'i sherojme nga kjo veper degjeneruese, e poshter, e felliqur, etj etj, ne i inkurajojme dhe i mbeshtesim.


Une njoh ne jeten reale me plot pergjegjesi ua them, njerez qe kane qene Gay dhe nuk jane me.

Po sot ndryshe qameti nuk vjen. Kur nje e keqe nuk luftohet, cfare pret mire ne te ardhmen !?
 

BeniT

Donatorë
Cfare bejne me jeten e tyre private apo brenda 4 mureve askush spo e diskuton. Problemi eshte se po kerkojne cdohere te drejta te reja dhe jane futur kudo.

Nese ti si besimtare, e cilesdo fe qofte, nuk eshte me rendesi (nga fete monoteiste kuptohet), mendon se Zoti i krijoi te tille?
Te them lirisht se nuk qenke besimtare fare. Sepse besimtari i krishtere, musliman apo cifut, beson se Zoti eshte i Pagabueshem. Te gabosh eshte cilesi e krijeses, e kurrsesi e Krijuesit. Te besosh se Zoti paska "gabuar" apo "deshtuar" ne krijimtarine e tij, do t'thote se ky "zot" qenka i gabueshem, gje qe bie ne kundershtim me mesimet fetare te feve monoteiste. Pastaj eshte jashte logjikes se shendoshe. Ky Zot qe i ndalon martesat e tilla, t'i denoje ne anen tjeter.

Une cuditem, ne vend se t'i sherojme nga kjo veper degjeneruese, e poshter, e felliqur, etj etj, ne i inkurajojme dhe i mbeshtesim.


Une njoh ne jeten reale me plot pergjegjesi ua them, njerez qe kane qene Gay dhe nuk jane me.

Po sot ndryshe qameti nuk vjen. Kur nje e keqe nuk luftohet, cfare pret mire ne te ardhmen !?
Po nuk eshte grip ajo pune mor burre lol , nuk vjen dhe ik me ilace .
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Po nuk eshte grip ajo pune mor burre lol , nuk vjen dhe ik me ilace .

Por eshte e sherueshme, si mendon?
Apo e pasherueshme? Ka argumente qe nuk sherohet?
 
Top