Papa Françesku: Edhe homoseksualët të lejohet të kenë familje ligjërisht

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Dhe vdekja eshte pjese e rrethit te jetes. Pra natyra nuk gabon .
Natyra gabon por edhe nuk gabon. Ose e ka nje afat
Nje qenie me te meta vdes.
Nje qenie qe vazhdon te ndryshoj per me mire, nje qenie qe pershtatet vazhdon te mbijetoj
 

Endrra

VIP
Natyra gabon por edhe nuk gabon. Ose e ka nje afat
Nje qenie me te meta vdes.
Nje qenie qe vazhdon te ndryshoj per me mire, nje qenie qe pershtatet vazhdon te mbijetoj
Ti e quan gabim .. ne natyre nuk egziston si koncept .. egziston koncepti i gjenit me te mire .. kaq.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Quaje si te duash .. mutacion.. por prap eshte me i forti .. me i zhdervjellti apo ai qe pershtatet
Natyra ndryshon
Me i dobeti mbijeton
Me i forti vdes
Me i forti mbijeton
Me i dobeti vdes

Jo cdo gje eshte konstante ne natyre.
 

Endrra

VIP
Ate po them pra .. ne pershtatjen e ndryshushmerise.. aty eshte dhe aftesia apo pershkrimi si me i forti .
Jo me cu 5 ton nen sjetull o ti burri i huj 😂
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Si mos t'a citosh hoxhën e forumit. 🤔
Nuk ka logjikë në besim. Përndryshe, të përdorësh logjikën në çfarë lexon nuk do besoje.
Si nuk gabon zoti ? Biblikisht të flasim... Çfarë është përmbytja universale, në brezin e 7 pas Adamit..? Zoti u pendua që krijoj njeriun, krijesën e tij përfekte, dhe vendosi t'a zhdukë.
Zoti që falimenton që në zanafillë.,🤔

Nuk mësoj mend Zoti që krijoj mamuthin dhe dinozaurët dhe pastaj i zhduku.
Njeriun neanderthal pas 200_ 300 mijë vitesh krijesë i zhduku edhe këta.
Zanafilla 6:6
"6_Dhe Zoti u pendua që kishte krijuar njeriun mbi tokë dhe u brengos për këtë në zemër të vet."

"7_Kështu Zoti tha: "Unë do të shfaros nga faqja e dheut njeriun që kam krijuar, duke filluar nga njeriu deri te kafshët, te rrëshqanorët, te zogjtë e qiellit, sepse pendohem që i kam krijuar".

Opss...I doli huq e rraca humane, shumë më shpejt se gjysëm majmunët neanderthal..🙈🙈

@Arfenilla Zoti krijoi natyrën o natyra është Zot?
Në të dy rastet jepi rrugë shpjegimit të mbi 1000 specie homoseksuale, nga insektet shpendëve e mammiferët ..🤔

Si natyra apo Zoti, e të dy sëbashku, gabojnë. Ose të pranojmë që edhe gabimet janë përfeksion
. 🤷

PS. Të përdorësh logjikën kur lexon librat e shenjët, të hapet mëndja. Të hapet një horizont që thua; ç'janë këto pallavra tregon kleri me teologjinë a tyre
.
@Lauri
je per librin e genis ti 🤣
Flm se me bere te qesh ne ket mengjes,dhe te heqe shum dilema🤦‍♀😝
 
Top