Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës globale dhe

Levina

L.E.V.I.N.A

Papa Francesku u perul para shume refugjateve të besimit Mysliman, Hindu e të Krishterë, duke u larë dhe puthur këmbët e duke i quajtur ata '' fëmijë të të njëjtit zot''.


[video=youtube;InEn8Wg-nKU]https://www.youtube.com/watch?v=InEn8Wg-nKU[/video]

Një gjest shumë i guximshëm i cili thyen barrierat e religjionit dhe përahp nje mesazh vertet të nevojshëm në keto kohë.
Gëzuar Pashkët
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Nuk eshte gjest i guximshem eshte ritual i cdo parapashke per te treguar barazin ..vellazerin..mosgjykimin.. dashurin.. per te thene qe jan ne sherbim te besimit duke ju dedikuar njerezve.
Eshte nje reflektim mbi misionin qe kryejne...
Zgjedhja e refugjateve eshte nje zgjedhje strategjike dhe nje thirrje per ne besimtaret .. pra kur papa ju puth kembet une duhet te pyes veten une kush jam mos te bej per to ate qe kam mundesi..
E vleresoj kete pape per zgjedhjet qe ka ber per vizitat qe ka ber per menyren se si po predikon dashurin per tjetrin.. per forcen qe tregon duke kundershtuar shume gjera te nisura nga vatikani dhe per thirrjet dhe fjalet e zgjedhura per te perfunduar deri ne kuben komuniste...
Paste jete te gjate dhe befte cdo veprim me dashurin e besimit !
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Po jetojme nje perjudhe te nje ndryshim radikal te shoqerise. Religjonet jane drejte fundit. Nje sistem i ri globalizimi ne te gjitha aspektet eshte tek dera.

Jezusi ju lau dhe ju puthi kembet atyre qe e ndjeken ate, ata qe pas vdekjes (toksore) se Tij do te shperndanin fjalen e mire =Vangjelin. Dhe jo kundershtarve dhe atyre qe do ta vrisnin nje dite me pas.
Sponda tjeter e Mesdheut kishte mbi 90% te krishtere ne shek '7, xhamiat jane ndertuar mbi themelet e kishave ku sot jane vetem 3%.

Sot kryetari i besimit me te madh ne Bote, kristian, i puth kembet nje myslimani. Kjo ne syrin e myslimanit eshte nenshtrim, Vatikani ju nenshtrua islamit!!!!!!
Kete e thote Allahu ne Kuran, bota do ti nenshtrohet islamit, Muhameti ju premton Romen myslimanve. Papa Francesku nuk e di ndoshta qe Allah nuk eshte Ati i Jezusit, sepse Allahu ne Kuran mohon qe ka nje femi. Allahu ne Kuran, Francesk, mohon Atin te Birin dhe Shpirtin e Shenjet.
Kjo eshte blasfemi per ty, Francesk..!! aa se harrova, ti nuk je katolik Lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Po bukur i qendis perrallat ore Laur :D Sa e ke oren e qendisjes :p ?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Mos e kruaj me Laurin se bije me prapanice per toke.
Fol mbi kendveshtrimin tend.
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Po jetojme nje perjudhe te nje ndryshim radikal te shoqerise. Religjonet jane drejte fundit. Nje sistem i ri globalizimi ne te gjitha aspektet eshte tek dera.

Jezusi ju lau dhe ju puthi kembet atyre qe e ndjeken ate, ata qe pas vdekjes (toksore) se Tij do te shperndanin fjalen e mire =Vangjelin. Dhe jo kundershtarve dhe atyre qe do ta vrisnin nje dite me pas.
Sponda tjeter e Mesdheut kishte mbi 90% te krishtere ne shek '7, xhamiat jane ndertuar mbi themelet e kishave ku sot jane vetem 3%.

Sot kryetari i besimit me te madh ne Bote, kristian, i puth kembet nje myslimani. Kjo ne syrin e myslimanit eshte nenshtrim, Vatikani ju nenshtrua islamit!!!!!!
Kete e thote Allahu ne Kuran, bota do ti nenshtrohet islamit, Muhameti ju premton Romen myslimanve. Papa Francesku nuk e di ndoshta qe Allah nuk eshte Ati i Jezusit, sepse Allahu ne Kuran mohon qe ka nje femi. Allahu ne Kuran, Francesk, mohon Atin te Birin dhe Shpirtin e Shenjet.
Kjo eshte blasfemi per ty, Francesk..!! aa se harrova, ti nuk je katolik Lol

Tani ti do debat?? ( hakmarrese une e di ti ,e kam ne gen hahaha)
 

Fiore

Anëtar i Nderuar
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo


Papa Francesku u perul para shume refugjateve të besimit Mysliman, Hindu e të Krishterë, duke u larë dhe puthur këmbët e duke i quajtur ata '' fëmijë të të njëjtit zot''.


[video=youtube;InEn8Wg-nKU]https://www.youtube.com/watch?v=InEn8Wg-nKU[/video]

Një gjest shumë i guximshëm i cili thyen barrierat e religjionit dhe përahp nje mesazh vertet të nevojshëm në keto kohë.
Gëzuar Pashkët

Ky eeshte nder personat me FISNIK qe ka pasur Vatikani ndonjeher...Kam pasur fatin te ndjek nje meshe nga ky Njer i Mrekullueshem eshte per tu 'adhuruar'...:)
 

Abisi

Larguar✌
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Une kam pasur qejf ate papen tjeter
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Po thuaj papes vec po flisni e asgjo spo beni.
E Thena ne tber esht nje det i ter.
Per fjalime din fmijet e vegjel sot :)
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Tani ti do debat?? ( hakmarrese une e di ti ,e kam ne gen hahaha)

Debati pluralist eshte i dobishem :) dallaveret acaruese!!
Ti mendon qe myslimanet e interpetojne si ti?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Gezuar Pashket!!

Te gjithe besimtarve Katolik kudo qe ndodhen!

Shendet paqe dhe lumturi per ju dhe familjet tuaja!!
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Debati pluralist eshte i dobishem :) dallaveret acaruese!!
Ti mendon qe myslimanet e interpetojne si ti?

Po le mos ta mendojne kush se mendon esht problem i tije besimet duhet te shprehin dashuri.. mirkuptim bashkjetim.. jo perqarje..
Hajde te perqafoj per ate frazen mbi debatin dyemersh e nje qortim mbi quajtjen e papes jo katolik pasi sipas kesaj llogjike qe si e marrin myslymanet ate gjest..me lind pyetja po si e marrin kur ne vleresojm papen si jo katolik ... shtepi pa te zot?! ..
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Nje tregtar mysliman ju uron pashket klienteve te tij, nje tjeter e vret se pse ben urimet jobesimtarve.
Shikoni se problemi i radikalizmit islam ne perendim, nuk eshte aq siperfaqsor sa e mendoni.

Arrest after Glasgow shopkeeper Asad Shah dies in attack - BBC News

ps. Sa per Papen kam mjaft te flas por nuk eshte vendi. Do te kap per qafe pikerisht ty ne debat. Gezuar Pashket..:)
/Te perqafoj edhe une ty..: :shok:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Mos e kruaj me Laurin se bije me prapanice per toke.
Fol mbi kendveshtrimin tend.

I fort je, ama ron sun qon :v
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Nje tregtar mysliman ju uron pashket klienteve te tij, nje tjeter e vret se pse ben urimet jobesimtarve.
Shikoni se problemi i radikalizmit islam ne perendim, nuk eshte aq siperfaqsor sa e mendoni.

Arrest after Glasgow shopkeeper Asad Shah dies in attack - BBC News

ps. Sa per Papen kam mjaft te flas por nuk eshte vendi. Do te kap per qafe pikerisht ty ne debat. Gezuar Pashket..:)
/Te perqafoj edhe une ty..: :shok:

Ajaaa ok ketu do jem... sherr pritet sherr... flm per urimin gezuar edhe ti !
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo

Lauri po flet sikur te ish musliman qe e perkthejne si e kuptojne muslimanet?
Cdo njeri do marre ate qe korr. Nese ben nje te mire sa grimca ate do e fitosh me te mire, nqs ben nje te keqe sa grimca dhe per ate Zoti do te ta jape shperblimin(denimin). Pra njeriu kushdo qofte ai, cfaredo te bej e ben per hir te Zotit, se si e marrin te tjeret eshte pune e tyra dhe s'ka pse te na shqetesoj. Kjo sa i perket pikes pare. Pra me pak fjale nje muslimani te vertete nuk i intereson kujt i nenshtrohet tjetri. E rendesishme per besimtaret(cdo fe) eshte qe tjetri te perqafoj besimin e tij, jo qe t'kete perkrahes, por sepse duan qe te gjithe t'jene te udhezuar.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Papa u përul përpara refugjatë të shumë besimeve . Ai foli kundër dhunës glo


Po ky papa pse ua puth këmbet? Ska nevojë. Le te mban veq fjalim...

Kuptohet nga respekti, po kembet askujt mos tia puth....Ps.kurr skisha puth kembet e tjerve.... blehhh


 
Top