Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

pope.jpg

Kush tha që nuk ka liri të medias në Turqi?

Kur bëhet fjalë për të sulmuar Papën, liria është e madhe, shkruan gazeta Bild.

Pasi Papa deklaroi se vrasjet e armenëve nga Perandoria Osmane 100 vjet më parë ishin “i pari genocid në Europë”, një e përditshme thotë se Papa është një papagall.

Gazeta pro-qeveritare turke Takvim shkruan se Papa ka bashkëpunuar me lobin armen dhe ka përsëritur gënjeshtrat e tyre si një papagall.

Gjithashtu e përditshmja tjetër qeveritare, Star, shkruan se Papa duhet të shohë problemet e tij.
mapo
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

Si spaska fol Papja per genocidin qe i kan ba shqiptarve tash 100 vjet.
 
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

O Quk!

Mos ndoshta duhet te flasim e te denojme cdo lloj gjenocidi ndaj kujtdoqofte?E meqe ketu behet fjale per gjenocidin ndaj armeneve mundesisht te komentojme ne lidhje me kete?
Ca lidhje ka gjenocidi ndaj shqiptareve me ate ndaj armeneve?
Apo ti thua po nuk e quajti njeri gjenocidin ndaj shqiptareve te mos e quajme as ate ndaj armeneve?
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nese eshte keshtu po, ke plotesisht te drejte ti! :p
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

Nuk e paskan fyer se papagalli eshte alamet zogu !

Une do ta quaja dordolec .
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

ahahahaha,dhe ?!
Papagall paqesor,fetar,lexon biblen citon,pra figuativisht papagall i bie,jo papa por tgjithe dishepujt e fes :p
Tash tjeter qe kata e kan then papagall genocidi :p
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

Ja fut kot Papa. Armenet ishin kokeforte, nuk donin t'i nenshtroheshin turkut si shqiptaret.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

Erdogan i thote Papes: "Mos e perserit here tjeter kete gabim" Mbi genocidit turk ndaj armeneve. Nuk ishte nje genocid...!

ar1_zps8oxapgup.jpg

ar18_zpsdthkxgf4.jpg

ar20_zpsecuxiyx8.jpg
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

ar3_zpsczhevx4v.jpg

ar19_zps2wnxzm4r.jpg

ar10_zpsbdxea8hm.jpg
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

ar17_zpsrauejz2k.jpg

ar16_zpsmdmg3cos.jpg

ar15_zpstxovb8bv.jpg
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

ar2_zpss7z93v9v.jpg

ar14_zpsazzmkpuu.jpg

ar13_zpss79xkktg.jpg
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

ar12_zpshcn2bp5u.jpg

ar11_zpsmllkxdck.jpg

ar9_zpsceqfmuir.jpg
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

ar6_zpsdxsfevi8.jpg

ar8_zpsyaokeobc.jpg


ar4_zps8dehpzwn.jpg

ar5_zpsb4qx3rnb.jpg
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

Dua me shume foto-porn me masakra kundra njerezimit !
Me shume !
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Papën e fyejnë në Turqi, e quajnë papagall

Keta "njerzit e paqes", vellezrit e ndonjetit, ju ka munguar pak te bejne te njejten gje edhe tek shqiptaret..

armen2_zpswdguegow.png
 
Top