• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Paralajmërimi i mjekëve: Kujdes kur bëni hedhje në det

Hera

Βιβλίο φάγος
Paralajmërimi i mjekëve: Kujdes kur bëni hedhje në det

Pushuesit duhet të jenë të vetëdijshëm për rreziqet e zhytjes në ujë të cekët dhe rreziqet që paraqesin parqet ujore, sipas një mjeku kirurg.

“Një moment i çmendurisë” mund të çojë në dëmtime të mëdha dhe paralizë, të cilat shpesh nuk kanë kthim mbrapa, thotë Evan Davies, nga Spitali Universitar i Southamptonit.

Kohët e fundit, ai bëri një studim mbi një pacient i cili kishte pësuar dëmtime të shumta në pjesën e shpinës, duke u zhytur në shkëmbinj të fshehur në Kroaci. Një tjetër burrë lëvizi rruazat e qafës në një rrëshqitëse uji në Spanjë.
Davies, një kirurg konsulent kurrizor, u bëri thirrje njerëzve që shkojnë me pushime të kujdesen për rreziqet e mundshme, sepse “jeta mund të ndërrojë kahje në çast”.
“Mesazhi im do të ishte të kujtojmë se paralajmërimet shëndetësore nuk do të jenë të larta në axhendën e shumë atraksioneve dhe destinacioneve të pushimeve dhe, në shumë vende, rregulloret dhe monitorimi mund të ndryshojnë shumë”, tha ai, duke paralajmëruar për kujdes të shtuar.
 

Passion

Banned
Se kisha verejt qe kisha fobi hedhjet nga lartesite kohet e fundit(aty ku me pare kjo gje s'ekzistonte,tashme pa e kuptuar kisha frike lartesite). :(
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
O te keqen e trupit te kesaj ne foto. ahahahaha
si ngjale qenka. :p
@Passion ,po te kesha ate foto afer,sbesoj qe ke frike nga hedhja... ahahahhaha
 

Passion

Banned
O te keqen e trupit te kesaj ne foto. ahahahaha
si ngjale qenka. :p
@Passion ,po te kesha ate foto afer,sbesoj qe ke frike nga hedhja... ahahahhaha
Ti e sheh si nje filozofi ndryshe nudizmin me ato c'ke shkruar. :pS'me thote gje (e vogel ne vite). ;)
------------------------------------------------------------------

Po iki te tema e fotove

Si ndjehem erotikisht :p
 
Top