Paraqitja e Shqiperise!

Quku

Marakli Krapit

MasteR

I'm offline
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

2016-06-19t182501z-2061835954-lr1ec6j1f5dg5-rtrmadp-3-soccer-euro-rom-alb_1466365316-2029994.JPG


Per mua kjo :p
 

ricky_ch

******
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Për tu kualifikuar këto janë rezultatet e mundshme teorike sipas grupeve:


Grupi B
Grupi B.jpg

Angli - Sllovakia 3:0
Rusia - Velsi 0:0, ose fitore për Velsin

Grupi C
Grupi C.jpg

Irlanda Veriore - Gjermania 0:4
Ukraina - Polonia 0:0 ose fitore Polonia

Grupi D
Grupi D.jpg

Kroacia - Spanja - nuk luan rol rezultati

اekia - Turqia 0:0 ose fotore minimale 1:0 për Turqinë

Grupi E
GrupiE.jpg

Italia - Irlanda 0:0 ose fitore Italia
Suedia - Belgjia 0:0 ose fitore Belgjia

Grupi F
Grupi F.jpg

Islanda - Austria 1:0 ose 0:3
Hungaria - Portugalia 1:0
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Shpresat tek grupi D dhe E i kam.
 
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Nuk kam prit gola ne kete ndeshje Angli-Sllovaki . Shpresojme qe Gjermanet te na ndimojne neser .
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
V.I.P
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

50-50 ne keto momente... sa shume na ka renduar ai gol i 90´ nga Franca!
Duke analizuar Gjermanin dhe Polonin eshte mundesi e madhe qe te fitojn,por urohet qe me golead dhe mos te na nxjerrin probleme pasi te dy ekipet luftojn per vendin e 1°. Belgjika gjithashtu pritet fitore me shume probabilitet. Ndeshja qe na rrezikon me se shumti eshte Cekia me Turqine! Po shoh barazimin por dhe nje ndeshje shume e rrezikshme pasi Cekia surprizoi me ate 2:2 ndaj Kroacise qe eshte skuader qe po ta marresh individualisht eshte kombetare Yllash Futbolli.

Fati na ndihmoft! Qe te shkoj dhe une te ndjek 1 ndeshje ne France.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

50-50 ne keto momente... sa shume na ka renduar ai gol i 90´ nga Franca!
Duke analizuar Gjermanin dhe Polonin eshte mundesi e madhe qe te fitojn,por urohet qe me golead dhe mos te na nxjerrin probleme pasi te dy ekipet luftojn per vendin e 1°. Belgjika gjithashtu pritet fitore me shume probabilitet. Ndeshja qe na rrezikon me se shumti eshte Cekia me Turqine! Po shoh barazimin por dhe nje ndeshje shume e rrezikshme pasi Cekia surprizoi me ate 2:2 ndaj Kroacise qe eshte skuader qe po ta marresh individualisht eshte kombetare Yllash Futbolli.

Fati na ndihmoft! Qe te shkoj dhe une te ndjek 1 ndeshje ne France.Edhe ne hallin tend kemi te shkosh ti ne France :p.
Aman mee se perdite po lutemi inshallah po kalojme, por ja te shohim! Une s'jam tifoze por kur shoh c'emer te mire fitoi Shqiperia po Fluturoj nga gezimi!
 

ricky_ch

******
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Edhe prej gjermanëve nuk doli asgjë..., shpresat vazhdojnë!
Të shohim sonte Turqinë ........
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Po më duket se akoma ka shqiptar që mendojnë që përfaqësueset tjera luajnë për ne. Duhet të i rikujtojmë vetës se secila luan për vete, ashtu si Gjermania sot.
 

ricky_ch

******
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Po më duket se akoma ka shqiptar që mendojnë që përfaqësueset tjera luajnë për ne. Duhet të i rikujtojmë vetës se secila luan për vete, ashtu si Gjermania sot.

Sigurisht, të tjerët u kënaqën, e ne erdhëm në këtë jetë!
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Cze 0-1 Tur
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Nuk po presim vetem ne.

Per momentin vetem Sllovakia e ka siguruar vendin e trete.

Njejt siq po presim ne keto ekipet qe po luajne tashme prinsin prej ekipeve tjera. Garant kane enderru qe Romania me barazu rezultatin sepse tashme do e kishin me shlire :gat:
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Mjafton 1 gol Turqi...mos e mundoni veten kaq shume! :p
 

ricky_ch

******
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Këta turqit si duket s'marrin vesh, njeriu i thot 1 gol, ata japin 2.

Pra, gjithëçka mbetet për mrekullinë e të nesërmes.

Sidoqftë, edhe nëse nuk shkojmë, shumë flm Kombëtares për prezentimin
krenar EURO 2016[/B, shpresojmë sukseset nuk do të mungojnë
në të ardhmen.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Plot surpriza ky Evropian...kujt mund t'ja priste mendja qe Turqit mund te benin 2 gola dhe qe Kroacia do rrihte Spanjen! Pra kurre si dihet, ka mundesi qe edhe Hungaria ta rrahi Portugaline! Ishalla o zot!
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Nesër na duhet të shpresojmë edhe më shumë se sa tani. Të besojmë më shumë se deri më sot. Më sa duket edhe Turqia luajti për vete dhe na kaloi.

Sllovakia 4 pikë (shkoi tutje)
Irlanda e Veriut 3 pikë (shkoi tutje)
Turqia 3 pikë, gol dallim -2, 2 gola të shënuar, 4 të pranuar
Shqipëria 3 pikë, gol dallim -2 1 gol të shënuar, 2 të pranuar.

Nesër luajnë:

Itali- Republikë e Irlandës ( Italia e ka siguruar kalimin tutje, nëse fiton luan kundër Spanjës në rundin tjetër, Irlanda ka 1 pikë, i duhet të fitoj me 1 gol dallim të na kaloj). Varianti që na mban në lojë, fitore ose barazim i Italisë.
Suedi-Belgjikë( Belgjikës i duhet fitorja, në variantin më të mirë edhe barazimi. Suedia me fitore 4:0 e largon Belgjikën nga kampionati dhe na qon neve tutje, çdo rezultat tjetër nga këto as që na kryen punë neve)

Grupi F ndërkohë është grup i çmendur ku secili mund të kalkuloj por asnjëri nuk e ka të sigurt as kualifikimin e as largimin.

Hungaria duhet të e mposht ose të barazoj me Portugalinë, në ndërkohë Portugalia me barazim mund të kaloj në pozitën e dytë ose të tretë, me fitore në të parën ose të dytën, varësisht nga skuadrat tjera.
Islanda duhet të e mposht ose të barazoj me Austrinë, varësisht nga rezultati i ndeshjes Hungari-Portugali. Në anën tjetër Austria duhet të fitoj më patjetër nëse dëshiron të kualifikohet.

Nesër do të shkrihet çdo gjë në fushë dhe jashtë saj, përveç këtyre 8 skuadrave që presin të marrin një biletë, pritjes i është shtuar dhe Turqia e Shqipëria, por më pak gjasa.

Zoti qoftë me ne
 
Redaktimi i fundit:

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Ja cfare do te thote nje gol i shenuar:

Turqia: Goldallimi -2; 2 gola ka dhene dhe 4 ka marre; 3 pike
Shqiperi:Goldallimi -2; 1 gola ka dhene dhe 3 ka marre; 3 pike

Pra me Turqine kemi pike te barabarta, goldallim te barabart bile Turqia ka marre nje gol me shume se ne (ajo 4 e ne 3) por dhenja e golave i jep perparesi sepse ajo ka shenuar 2 gola e ne 1 :vape::vape:
 

Fly

Larguar
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Ja cfare do te thote nje gol i shenuar:

Turqia: Goldallimi -2; 2 gola ka dhene dhe 4 ka marre; 3 pike
Shqiperi:Goldallimi -2; 1 gola ka dhene dhe 3 ka marre; 3 pike

Pra me Turqine kemi pike te barabarta, goldallim te barabart bile Turqia ka marre nje gol me shume se ne (ajo 4 e ne 3) por dhenja e golave i jep perparesi sepse ajo ka shenuar 2 gola e ne 1 :vape::vape:

tani kalojme prap ne ndeshjen me francen dhe me zvicren te shajme sadikun dhe gashin :D
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Po nje mortje si hengri keta turqit dhe njehere qe duhet te benin dicka te mire se ben! lol

Sot e gjeten per te fituar xhanem!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Veq sa u lajmeru Erdugani :gat:per KUKU NEWS me skype, direkt, dhe tha; me pas kon Kosova ja kishim lshu lojen e i kishim qu perpara se jane bereqatversen do musliman e Shipnise ja kem ba per inati se nuk jane bash musliman t'hallallit :poezi:
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
V.I.P
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Per Shqiperine vendos gjithmone dikush tjeter... Edhe pas 600 vjet na fundosen "byrazerat".

Ishte kenaqesi Shqiperi,shihemi ne Boterorin Rus me kismet!
 

ricky_ch

******
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

Shumë interesant: gati se të njëtën kohë shënojnë edhe Islanda edhe Hungaria:

Hungaria - Portugalia 1:0

Islanda - Austria 1:0
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

A na ndihmojne ne keto rezultate o riki apo hic?
 

ricky_ch

******
Titulli: Paraqitja e Shqiperise!

A na ndihmojne ne keto rezultate o riki apo hic?

Sigurisht që po.


Si thojmë gjithnjë: e pabesueshme, por e mundur.
Portugalia dhe Austria duhet të humbin.

Si dhe më vonë Italia dhe Belgjia të fitojnë ose të luajnë baraz.
 
Redaktimi i fundit:
Top