• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Parfumet shkaktojnë sterilitet?

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Parfumet shkaktojnë sterilitet?Shkencëtarët kanë paralajmëruar se përdorimi i parfumeve ose kremrave për trup me aromë gjatë shtatzënisë, mund të shkaktojë probleme me pjellorinë ose madje edhe kancer te fëmija i palindur.Studimi i zhvilluar te minjtë ka treguar se substancat kimike të pranishme në preparatet kozmetike, dëmtojnë organet reproduktive të tyre në fazën e pjellorisë për një afat kohor prej tetë deri dymbëdhjetë javë.

Autorët e këtij studimi thonë se veprimi i dëmshëm i parfumeve dhe kremrave aromatikë mund të shkaktojnë sterilitet te nëna ndërkohë që te fetusi (fëmija i palindur) të zhvillohet kancer i testiseve.Telegrafi
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
kancer testikular....nga testikulat[bejne pjes nga organi gjenital mashkullor...] se di si i thone shqip...nese do te sjell foto...
 
ncncncnncncncncn
sdi njeriu shkrete ca te perdori me
kjo keq ajo keq
prit noj dite kur te thone qe edhe shampoja eshte e demshme
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
edhe ajo e demshe eshte se ka kimikale....ca nuk eshte natyrale seshte e mir...
 
edhe ajo e demshe eshte se ka kimikale....ca nuk eshte natyrale seshte e mir...jemi mesu ne shqipetaret me mallra te skaduara po he
thuaj po na erdhi ndonje gje e hajrit si do ja bejme se kemi frike mos na ben keq :D
 
Top