Parfumi qe te dobeson

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
1343739181-perfumi_qe_te_dobeson.jpg
Nga dieta të ndryshme, në produkte të tjera kozmetike, janë të shumtë produktet që pretendojnë se mund të shkaktojnë humbje të rëndësishme në peshë. Së fundmi, këtyre produkteve u është shtuar për befasinë e të gjithëve edhe një parfum, i zhvilluar nga kompania franceze Robertet. I quajtur “Prends-moi” (më merrni), parfumi në fjalë pretendon se ka veti të shumta, midis të cilave edhe ajo e relaksimit apo humbjes së peshës.

Sipas prodhuesve, parfumi në fjalë është në gjendje që të kombinojë aromaterapinë me neurokozmetikën, duke krijuar mbi lëkurë një ndjesi të vazhdueshme freskie.

Njëkohësisht, formula e përbërë nga përbëres si kafeina, karnitina dhe spirulina, është në gjendje që të aktivizojë dy përbërës që kanë një rol direkt në shpërbërjen e yndyrrnave, rrjedhimisht edhe dhjamrave të depozituar në trup.

Në një studim të kryer mbi një grup vullnetaresh të moshave 18-70 vjeçare, 75% e tyre dëshmuan se pas përdorimit të parfumit, patën një reduktim në oreks, ndërsa 73% dëshmuan një ndienjë të vazhdueshme kënaqësie në lëkurë./Shqiperia

(ps: menyra me e mire per tu dobesuar eshte nje djete me ushqim te shendetcem + sport. Te gjitha dietat mbrekulli qe heqin kg per 1 jave/muaj, kur ndalohen, rifillon ngritja ne peshe. Keshtu qe eshte me e rendesishme ti impononi vetes nje stil jete te shendetcem, ta ndiqni tere jeten, se sa te beni dieta drastike qe nuk kane rezultate afatgjate).
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Parfumi qe te dobeson

Kesaj i thone dieta ne xhep. E paramendoje se sa parfume do kene gocat tash ne cantat e tyre: Nje per djerse, nje per dobesime, nje per arome, nje per .....:kohe:
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Parfumi qe te dobeson

Kaq arome te mire do kete sa qe te pret oreksin :p
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Parfumi qe te dobeson

Hahahha, tani ca ka ngel? Vec lapsi i syve qe te ndryshon ngjyren e syve :p :p
Se buzekuq qe te fryn buzet e parfumm qe te dobeson po degjojm..:D
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Parfumi qe te dobeson

kafeina, karnitina dhe spirulina, mjafton te lexosh emrin e te ik oreksi lolol
sidomos kjo e fundit :p
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Parfumi qe te dobeson

Marrezira me brire...Pervec fjaleve te mira pasi komercializem eshte cdo gje,do doja te dija efektet anesore cilat jane??...
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Parfumi qe te dobeson

Po normale qe do dobesohen njerezit sa i bejn leket ste ben gje tjeter LOL.
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Parfumi qe te dobeson

Do i dembelizoni njerezit keshtu :p. Ska si aktiviteti fizik :D
 

VIP

V.I.P
Titulli: Parfumi qe te dobeson

:p Qenka mir per njerezit qe pertojn tbejn aktivitet fizik
 
Top