Partia e Erdoganit: Turqia duhet te behet Republike Islamike

Abisi

offline✌
Republikë Islamike. Këtë e tha pak ditë më parë*kryeparlamentari turk por është përsëritur sërish nga anëtarë të tjerë të partisë turke AKP.
Pak ditë më parë kreu i parlamentit turk Ismail Kahraman deklaroi se “nuk na duhet laiciteti, të kthehemi në Republikë fetare pasi shumica e banorëve në Turqi janë myslimanë”.


Ky ka qenë një objektiv i hershëm i partisë së drejtuar nga Erdogan dhe tashmë është kthyer në objektiv fiks.*Që kur u bënë zgjedhjet e parakohshme në nëntorin e shkuar, Erdogan kishte këtë synim.
Ai doli më i fuqishëm se kurrë nga zgjedhjet dhe ka mundësinë të ndryshojë kushtetutën në çdo moment.*Nuk do të ishte një befasi ndryshimi i kushtetutës pasi Erdogan e ka paralajmëruar shpesh një gjë të tillë.

(m.k/BalkanWeb)
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Partia e Erdoganit: Turqia duhet te behet Republike Islamike

Po kujt i behet vone se cben ai me vendin e tij. Me shqetesojne palacot e forumit qe brohorasin pro Turqise.

hajduti
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Partia e Erdoganit: Turqia duhet te behet Republike Islamike

Ska pse te shqetesoj asgje Hajduti: Kur diqka nuk ju intereson, nuk keni as pse te postoni ne forum mbi ata as te lexoni rreth tyre... Thjesht e ben ignore dhe ste intereson, qe person apo qe vend...

Ah po harrova... Juve iu pelqen Greqia, serbia, ndoshta dhe Italia... Turkia ska shije per ju.
 
Top