Pasaporta Digitale.

dangerous

* * * *
Screenshot_20210730-010726_Chrome.jpg

Pasaporta Digitale një lehtësim për lëvizje brenda dhe jashtë shtetit.
Përveç kësaj rekomandohet të keni me vete dhe vërtetimin origjinal nqs lëvizni apo fluturoni.

Po ju a jeni të pajisur me një pasaportë apo librezë vaksinimi e çfarë mendoni ?
 

Summertime

Antarë i Respektuar
Jam shume kundra. Kush do te vaksinohet shume mire, kush nuk do le te mos vaksionohet. Supozohet qe vaksina i mbron te vaksinuarit ne rast ekspozimi ndaj virusit, keshtu qe i pavaksinuari nuk duhet te beje problem.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Po nuk te ben njeri me zor te kesh pasaporte virtuale jo, sdo pasaporte, bej tampone ne cdo pike kufitare ku hyn e del, vonesa, kosto, nese nuk te prish pune e ke vete ne dore.
Jo vetem kaq.
Por nga shtatori e me pas,sdo mundesh te hysh ne asnje sherbim publik pa treguar testin qe se ke virusin.
Pak nga pak as ne supermarket.
Nese kane leke,kohe per te bere nga nje test ne 72 ore,atehere te mos e bejne vaksinen.
Shteti sdo rrezikoj projektin shendetsore mbi te cilin kane investuar qimet e kokes dhe humbur po aq nga pandemia.
Vetem se nje % qytetaresh jane skeptik ndaj perfundimit shekencore mjeksor.
Dhe deri ne nje fare pike eshte e kuptushme presioni qe ushtron sktuktura e mbrojtjes se shendetit publik.
 

DeliriumMind

All I need is Pink 🍨
Me erdhi dje
Screenshot_20210730-093138_Adobe Acrobat.jpg


Ne itali je i detyruar ta kesh pas dates 6 gusht... per kudo qe do te shkosh.

Thene kjo, skuptoj pse skan heq akoma tamponin (70 ore me para) dhe karantinen 10 dit te detyruar pas kthimit nga shqiperia per personat qe e kan certifikaten. Idjotsi... komplet idjotsi...
Un kam bezdi te humb koh dhe prandaj kontaktova qendren ktu me e ber me para vaksinen sepse e kisha nje parandjenje... nga data 22 gusht te dozes te pare, tani i kam te dyja.
 

Lindii

Antarë i Respektuar
Jemi ne rregull bere vaksinat dhe certifikatat i kemi , tamponat nuk bej me?‍♂️Nuk bej udhetime me avion , udhetimet vetem me 4 rrotat ???....
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Jam shume kundra. Kush do te vaksinohet shume mire, kush nuk do le te mos vaksionohet. Supozohet qe vaksina i mbron te vaksinuarit ne rast ekspozimi ndaj virusit, keshtu qe i pavaksinuari nuk duhet te beje problem.
Absolutisht qe perbejne problem
Mjekesia ska demokraci.Nese sduan veten te na kursejne ne te pakten
 
Top