PD prezanton programin ekonomik. Basha: 110 mijë vende të reja pune. Paga minimale 36 mijë lekë në muaj

Une e lexova pike e presje programin e pd, me shume vemendje, me perqendrim maksimal, pastaj pas nje debati te gjate konstruktiv me @Moonlight (me hodhi per nje çast shikimin e saj) vendosa te thyej bojkotin dhe te votoj per PS
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
mos e vrit menjen se Gjuzin e kam rob shpie , ia gradoj kur te me vij rruges tjeter lool
Thuj cte dush, por ai pallosh groshe i ka majt me byrek e dhalle Monen e Liken e madherishem...

Votoni Bashen, e Ramen o popull, nuk mjaftuan 30 *******
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Thuj cte dush, por ai pallosh groshe i ka majt me byrek e dhalle Monen e Liken e madherishem...

Votoni Bashen, e Ramen o popull, nuk mjaftuan 30
avash cik o noku se qeke bo me nevra lool
bualla bualla po tokat i morem ne prej atij :p
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
no no keta te dy derri eger si dhe

.. moj breshke .. se te ardh dita

ja kshu lool
Mo mire breshka se e mer shtrut dhimbje pa fun 😝 vecse ka ngatrru objektiv ka vite që na e msho ne lool
 

ilia spiro

Anëtar i ri
E kush flet, ky qe ne kohen e tij u shperdoruan (ose grabiten) 230 milion euro nga rruga e kombit. Nje shifer e tille eshte papare dhe ky eshte fakt i pamohueshem qe e mbylli prokuroria, per ceshtje procedurale. Ky bashe te shkoj me mire ne hollande nga ka ardhur, se nuk eshte per pune. Dhe nga ky presin te varferit t`i shpetoje si dhe studentet??? Kesaj i thone vari ujkut melcite ne qafe. Si kryetar bashkie 2011-2015 u tall me qytetaret duke u premtuar metro!!!!!! Kush e beson eshte thjesht nje tifoz i semure militant.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Une ua beje pagat nje milion. Vec me jepni parate ju une ua rris sa te doni. lool
 

ilia spiro

Anëtar i ri
“Ne angazhohemi ta zhdukim varfërinë ekstreme. Nuk do të ketë më familje shqiptare që do të vuajnë për bukën e gojës, ujë dhe drita. Kjo plagë e tmerrshme është zmadhuar dhe dhëmbë sot më shumë se kurrë më parë. Nuk do të kemi më ministra që shumëfishojnë pasuritë si në administratën e Ramës, por do të punojmë fortë për të zhdukur mjerimin, varfërinë ekstreme në familjet shqiptare, dhe hapi i parë do të jetë dyfishimi i ndihmës ekonomike për të gjitha familjet në nevojë. Për të gjitha familjet në nevojë, shumë prej të cilave sot janë jashtë skemës së ndihmës ekonomike. Me zbatimin e programit tonë varfëria në tërësi do të ulet brenda mandatit tonë të parë me 50% ndërsa të gjithë treguesit e varfërisë do të përmirësohen me masat tona konkrete dhe të prekshme”, tha Basha.
E pame sa e zhduket, 2005-2013, asistenca mezi kapte 3000 leke te reja ne muaj. Mos more. Prandaj nuk cate koken dhe i keni lene qytetaret e Tiranes pa uje te rrjedhshem per tere keto vite. Vetem keto kohe te fundit ka filluar te flitet nga Veliaj, megjithese kjo kerkon shume fonde. Dyfishimin e ndihmes ekonomike e ka bere Rama, i nderuar, 6,000 leke edhe kjo pak eshte po ti dhe partia jote, s`ke care koken. Do ulesh varferine ti qe shperdorove 250 milion euro te rruges se kombit. O Zot, na ruaj nga ky njeri.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Te gjitha ndryshuan keto 30 vjet,teknologjia, komunikimi,tek ne si bardhe e zi TV si me ngjyra, te njejtat fytyra ne parlament,mire ky po njerezit ku i shpie mushka te votojne te njejtat fytyra per 30 vjet.
Nuk u lodhem hic, popull pa fantazi
 

ilia spiro

Anëtar i ri
PD ul taksat e shton shpenzimet, po kush i ha keto, ku do t`i gjeje paret, apo do hape fabrike prodhim paresh. Keto gjera tashmei kuptojne edhe fshataret e zonave te thella. Nuk eshte budalla populli sic e mendon Basha. Bile po emancipohet c`do dite e me shume, dhe se ha me sapunin per djathe.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Pershendetje te dashur shqipetare (nuk e di a jeni te gjithe lool pak shaka!)...

Mua nuk ma mbush syne asnje ne politiken shqipetare per fat te keq sepse, nuk justifikohen 31 vjet, te fundit ne Europe, kur Rumania, Bullgaria, Kroacia dhe Sllovenia ndodhen ne Bashkimin Europian ndersa Shqiperia akoma bene fjale per pagen minimale kur vende te rajonit flasin per paga maksimale...
Por me nje kendveshtrim gjeostrategjik, do te thoshja se Partia Demokratike do t'i fitoje zgjedhjet (nese duam te jemi ne nje hap me Ameriken tek e cila ka fituar Partia Demokratike)...
Pastaj, nese duam te tallemi me veten atehere le mos te fitoje Partia Demokratike dhe jemi ne rregull!
Jo se Lulezim Basha eshte me i mire nga Edi Rama apo anasjelltas, por e perseris, vetem nga pikepamja gjeostrategjike Partia Demokratike duhet t'i fitoje zgjedhjet...
Personalisht do votoja Vetevendosjen vetem se Albin Kurti vizitoi me 2 mars Beselidhjen e Lezhes, por me sa shoh nuk do ta keme mundesine sepse jetoj ne mergim...
Shqiperise i mungojne me mijera kilometra rruge dhe hekurudhe, asnje nuk flet per ato...
Shqiperise i mungojne me miliona shqipetare, te cilet i ka ne mergim dhe askush nuk flet per ata...
Shqiperise i mungojne edhe miqte e vertete, ja ku jepet rasti qe Demokratikja qe fitoi ne Amerike te fitoje edhe ne Shqiperi...
Une isha ai qe thashe para kater vitesh se Edi Rama do fitoje (per "inat" te Sali Berishes), une po them edhe sote se Partia Demokratike do fitoje...

Nese ju lashe ndonje paqartesi, te me thoni...
 
Top