PD prezanton programin ekonomik. Basha: 110 mijë vende të reja pune. Paga minimale 36 mijë lekë në muaj

gues-t

Barnaba
Kur PD humbi zgjedhjet ne 2013 e la qeverine me mbi 1/2 miliard euro detyrime te papaguara (borxh i fshehte). Shifer qe kur e krahason me Prodhimin e Brendshem Bruto, do te thote qe Shqiperia ne 2013 ka qene ne recesion.

Tani thone "na besoni edhe nje here se neve jemi me te afte se PS"! Si qenkan me te afte kur Berisha i la financat ne ate situate, ndersa qeveria Rama e coi gradualisht deri ne nje rritje prej 4% ne vit (para se te ndodhte termeti dhe pandemia)?

Dhe me nje paaftesi totale per debat te mirefillte ekonomik, PD ka gjetur nje strategji populiste: P.P.P.-te po shkaterrojn ekonomine! Si po e shkaterron...?! Pse nuk reflektohet ky shkaterrim ne vleresimet nga institucionet nderkombtare qe vezhgojn ecurine ekonomike?!

Ah po, thone edhe "do luftojm korrupsionin". PD-LSI do sjellin ndryshimin e madh duke luftuar korrupsionin... Vecse reformen ne drejtesi e votuan vetem se i kercenoi SHBA-ja!

Mjerim!
 
Top