Pema e krishtlindjeve me e kushtueshme

E3

Anëtar i Nderuar
Argjendari Ginza Tanaka ka krujuar pemen e krishtlindjeve me te kushtueshme ne bote,e gjate 2 meter e gjysme e gjitha ne flori me nje yll ne maje ( me cmim 65.000$ ) e gjitha gati 2 milion $.per ta pare duhet te vizitosh dyqanin e Tanaka Kikinzoku ne qender te Tokios ose mund te shikoni galerine e fotove.albero_075522.jpg


albero2_075535.jpg

albero3_075521.jpg

albero4_075534.jpg

Krijimi gjendet ne Tokio ne vetrinen e dyqanit te Tanaka Kikinzoku.


 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Pema e krishtlindjeve me e kushtueshme

Pfff kjo per mu as 1$ s'vlen....pike bukurie s'paska.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Pe: Pema e krishtlindjeve me e kushtueshme

Ja nje peme tj me vlere
Zurich, ne stacionin e trenave

4178979510_41102fd738.jpg
1.1292348936.swarovski-christmas-tree.jpg

20111126-125445.jpgZurich-Switzerland-train-station-Swarovski-Crystal-ornaments-5000.jpg
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Pema e krishtlindjeve me e kushtueshme

O sa te shpifuraa :S

Une preferoj ata natyralet jane teper te bukura kane edhe arome te mrie, gjithsesi mire eshte te perdoren
artificialet :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Pe: Pema e krishtlindjeve me e kushtueshme

Kjo qe vura une natyrale eshte. Gjithsesi sjam dakord qe cdo vit te priten peme, vetem per te pasur ne aromen e bredhin 20 dite.
Ose nqs ehste me domosdo bredh i vertet, mund te perdoren ato bredhat ne vazo ( me dhe), qe i ke vit per vit per zbukurim.

image.axd
 
Pe: Pema e krishtlindjeve me e kushtueshme

Imagjino te beheshin keshtu pemet e krishtlindjeve ketu ne shqiperi (me ar apo gur zwarovski) do beheshin te gjithe hajdut :p
 
Top