• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Për martesë të lumtur

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Për martesë të lumtur

Për të pasur martesë të lumtur dhe të qëndrueshme, është e nevojshme që të zgjidhni gruan e cila është më mençur se ju dhe së paku pesë vite më e re. Rezultatet e një studimi kanë treguar se shanse më të mëdha për të pasur një lidhje afatgjate dhe të lumtur, kanë çiftet në rastet kur femra është më e shkolluar se mashkulli.

Nga ana tjetër, mashkulli duhet të jetë pesë ose më shumë vite më i moshuar se partnerja e tij, ndërsa është shumë me rëndësi që asnjëri nga partnerët të mos ketë qenë i martuar më herët. Telegrafi
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Për martesë të lumtur

Jam dakort qe mes nje kopje to ket nje far distance moshe, Dhe gruan se dua me shkoll jo se me kap mat per c'do gje :p Sa per Martesen jam ne rregull ishalla nuk do dashurohem me ndonje qe ka qen e martuar thuaj se qenkin keq punet pastaj :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Për martesë të lumtur

Nuk ka garanci ne k'to gjera , varet nga synimet dhe karakteret e personave, them qe kur 2 persona gjejne shpirtin binjak mes tyre, s'ka gje ti ndaje as te kete tradheti,

Sa per moshen me e madhe apo me e vogel, s'besoj qe luan ndonje rol te madh kur gjerat e tjera ecin vaj :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Për martesë të lumtur

Shume e vertete. Kur gruaja eshte me e re, me lehte arrihet gjuha e perbashket dhe mirekuptimi ndermjet ciftit.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Për martesë të lumtur

a ka problem ta gjej nje 20 vjece :p
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Për martesë të lumtur

Jam dakort qe mes nje kopje to ket nje far distance moshe, Dhe gruan se dua me shkoll jo se me kap mat per c'do gje :p Sa per Martesen jam ne rregull ishalla nuk do dashurohem me ndonje qe ka qen e martuar thuaj se qenkin keq punet pastaj :p


Pse cfare ka nje qe ka qene e martuar me pak se nje femer beqare?Madje nje femer e martuar ka eksperience me shume ne bashkejetesen ne cift,apo harrova une frikesoheni nga femrat e ''pjekura''...:)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pe: Titulli: Për martesë të lumtur

Pse cfare ka nje qe ka qene e martuar me pak se nje femer beqare?Madje nje femer e martuar ka eksperience me shume ne bashkejetesen ne cift,apo harrova une frikesoheni nga femrat e ''pjekura''...:)

Thote nje fjale e urte: "First time for everything".

Edhe ajo qe ka ekpercience, dikur ishte pa eksperience. Ndaj me mire te me mbaje ne mend mua si ekperimenti i pare i saj dhe me te, se sa t'jem ekperimenti i ku ta dije, cili me rradhe :D
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Për martesë të lumtur

Thote nje fjale e urte: "First time for everything".

Edhe ajo qe ka ekpercience, dikur ishte pa eksperience. Ndaj me mire te me mbaje ne mend mua si ekperimenti i pare i saj dhe me te, se sa t'jem ekperimenti i ku ta dije, cili me rradhe :D

Loverdjali,pse beheni paragjykues?Ku e di ti qe ndoshta ajo femra e martuar,ka patur nje fatkeqesi,i ka vdek burri,ose eshte ndare nga burri nga ushtrimi i dhunes...Pse u mbyll jeta per kete femer te martuar?Sduhet te mendoje te ece perpara e te krijoje nje jete te re?Apo jo jo le te marre nje burre te ve edhe ajo,pasi meshkujve me shume i intereson te jene te paret tek nje femer,pavaresisht cdo gjeje...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Për martesë të lumtur

Loverdjali,pse beheni paragjykues?Ku e di ti qe ndoshta ajo femra e martuar,ka patur nje fatkeqesi,i ka vdek burri,ose eshte ndare nga burri nga ushtrimi i dhunes...Pse u mbyll jeta per kete femer te martuar?Sduhet te mendoje te ece perpara e te krijoje nje jete te re?Apo jo jo le te marre nje burre te ve edhe ajo,pasi meshkujve me shume i intereson te jene te paret tek nje femer,pavaresisht cdo gjeje...

Kjo eshte krejtesisht teme tjeter. Une e pata fjalen per t'pamartuarat.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Për martesë të lumtur

Kjo eshte krejtesisht teme tjeter. Une e pata fjalen per t'pamartuarat.

Ndoshta e ke keqkuptuar postimin tim te pare qe i bera Bjondi,pasi ai tha ishalla smartohem me nje ish te martuar,ndaj i thash qe nje femer ish e martuar ka eksperience ne bashkejetesen ne cift,e ketu nuk e kisha fjalen per se..ksin,por cdo gje qe perfshin bashkejetesa...Lexoje ndoshta edhe iher postimin tim te pare...
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Për martesë të lumtur

e po ne qe jemi moshatar dhe qe jemi te dy te mencur ? :p... sa vjet e kemi afatin?
 

PinkHeart

Si 🍇.
Pe: Për martesë të lumtur

Sjam shum dakord...
Sic tha dhe Gloom, sipas meje ska rendesi nese ke qen i martuar me pare... varet se cfare ka ndodh...divorcet mund te ken 1milion motive (sic mund te jen rastet ekstreme si dhuna, mashtrimi, tradhetia ose thjesht merzitja qe justifikohet me "mosperputhje idesh")...
Per punen e moshesh jam dakord nese flitet per nje cift te ri (dmth kur ajo 18 vjece dhe mashkulli pas 20 sepse dihet qe mashkulli piqet me von)... por nese kan nga 25 vjec ose 30, ska shum rendesi.

"është e nevojshme që të zgjidhni gruan ..."
Ncuq!
Eshte gjithmon femra ajo qe zgjedh mes nje fute meshkuj.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Pe: Për martesë të lumtur

Sjam shum dakord...
Sic tha dhe Gloom, sipas meje ska rendesi nese ke qen i martuar me pare... varet se cfare ka ndodh...divorcet mund te ken 1milion motive (sic mund te jen rastet ekstreme si dhuna, mashtrimi, tradhetia ose thjesht merzitja qe justifikohet me "mosperputhje idesh")...
Per punen e moshesh jam dakord nese flitet per nje cift te ri (dmth kur ajo 18 vjece dhe mashkulli pas 20 sepse dihet qe mashkulli piqet me von)... por nese kan nga 25 vjec ose 30, ska shum rendesi.

"është e nevojshme që të zgjidhni gruan ..."
Ncuq!
Eshte gjithmon femra ajo qe zgjedh mes nje fute meshkuj.

Kete fjale nuk e kuptova DM, c'kuptim ka dhe cka me fute se s'po ma lidh fare hahhahhaa
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Titulli: Për martesë të lumtur

Thote nje fjale e urte: "First time for everything".

Edhe ajo qe ka ekpercience, dikur ishte pa eksperience. Ndaj me mire te me mbaje ne mend mua si ekperimenti i pare i saj dhe me te, se sa t'jem ekperimenti i ku ta dije, cili me rradhe :D

:D po ne mendje ty mund te ket ajo si eksperiment apo eksperience te pare, por ne endrrat e veta thote: si do ishte sikur te kisha kryer edhe nje eksperiment te dyte...se ky i pari me pelqeu mos ndoshta i dyti do me pelqej dysfish :gjuhe::gjuhe::haaa:Martes e lumtur? nje pjekuri, zgjuarsi, urtesi dhe dashuri besimi te papare duhet :D
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Për martesë të lumtur

Besim, besim dhe besim....me kete ndertohet lumturia ne martese
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Për martesë të lumtur

Për martesë të lumtur

Për të pasur martesë të lumtur dhe të qëndrueshme, është e nevojshme që të zgjidhni gruan e cila është më mençur se ju dhe së paku pesë vite më e re. Telegrafi

Ky eshte studimi me koti qe kam lexuar ndonjehere.

Une mendoje se per te patur nje martese te qendrueshme ( se lumturia eshte relative) pa patur nevoje ti hyshe zgjedhjes dhe moshes ne radhe te pare duhet te jesh personi i duhur. Kur je i duhuri eshte pikenisje e mire. Atehere bejme llafe per pritjet dhe prurjet. Pra nese jeni vet i duhuri me supozimin se keni takuar perafersisht ciftin (se identik skemi asnje) konsideroje se jane shenje se pritjet per te dalurat jane te mira. :hi:
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Pe: Për martesë të lumtur

Kete fjale nuk e kuptova DM, c'kuptim ka dhe cka me fute se s'po ma lidh fare hahhahhaa

aqe shum te beri peshtypj ajo fjal se nuk tregove distance mese teje dhe gruas tend! jemi kurjoz te dim dhe mendimin tende ketu mese diferenc mosha .
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Për martesë të lumtur

Per martes te lumtu kuptohet se rol te rendesishem luan dhe mosha,por ajo se do i mbaj te lumtur te perballojn shum sfida te jetes eshte vet gjuha dhe transparenca e perbashket mese qiftit.
 

Kila

VIP
Titulli: Për martesë të lumtur

Jam dakort per distancen ne moshe , nese ka qen i/e martuar te pakten mos te kete femije nga ato mund te dalin shuumm probleme sepse esht gjithmon i lidhur me gruan/burrin e pare . Un mendoj se te dy duhet te jen te mencem po me mire te jete mashkulli pak me shume megjithese mund te jet dhe me mire te jete femra me e zjuar se tani kan vazhdu me dal burrat nga binaret :D :p ..,,,,,,,,,Per mendimin tim MARTESA e lumtur realizohet me Dashuri , respekt , mirekuptim, besim , komunikim :)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Pe: Për martesë të lumtur

aqe shum te beri peshtypj ajo fjal se nuk tregove distance mese teje dhe gruas tend! jemi kurjoz te dim dhe mendimin tende ketu mese diferenc mosha .


Do te ta them kur te martohem....
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Për martesë të lumtur

Për martesë të lumtur

Për të pasur martesë të lumtur dhe të qëndrueshme, është e nevojshme që të zgjidhni gruan e cila është më mençur se ju dhe së paku pesë vite më e re. Rezultatet e një studimi kanë treguar se shanse më të mëdha për të pasur një lidhje afatgjate dhe të lumtur, kanë çiftet në rastet kur femra është më e shkolluar se mashkulli.

Nga ana tjetër, mashkulli duhet të jetë pesë ose më shumë vite më i moshuar se partnerja e tij, ndërsa është shumë me rëndësi që asnjëri nga partnerët të mos ketë qenë i martuar më herët. Telegrafi

Kjo qe duhet te kete te pakten 5 vite diferenc sma mbush syrin perderisa njoh shume cifte qe kane dhe me pak
dhe jane te lumtur. Fus ketu dhe prinderit e mi qe kane vec 2 vite diferenc nga njeri tjetri..
 
Top