Për njerëzit inteligjent

jana80

Super Moderator
Titulli: Për njerëzit inteligjent

nese bashkojme numrat dalin ato figura ???
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Për njerëzit inteligjent

Ja ta provojme :p

I marrim qe te dy nr - 2-shat ... i pasqyrojme ne pasqyre -( perballe njera tjetres)- dhe i bashkojme bashke , del = Fish

I marrim qe te dy nr- 3-shat .... i pasqyrojme ne pasqyre -( perballe njera tjetres )- dhe i bashkojme bashke , del =8

I marrim qe te dy nr - 7-tat ... i pasqyrojme ne pasqyre -( perballe njera tjetres-) dhe i bashkojme bashke , del = trekendesh

Ps.... A quhem inteligjente ne k'te rast ? ::cool::
 
Redaktimi i fundit:

Arijona

Antar Aktiv
Titulli: Për njerëzit inteligjent

Ja ta provojme :p

I marrim qe te dy nr - 2-shat ... i pasqyrojme ne pasqyre -( perballe njera tjetres)- dhe i bashkojme bashke , del = Fish

I marrim qe te dy nr- 3-shat .... i pasqyrojme ne pasqyre -( perballe njera tjetres )- dhe i bashkojme bashke , del =8

I marrim qe te dy nr - 7-tat ... i pasqyrojme ne pasqyre -( perballe njera tjetres-) dhe i bashkojme bashke , del = trekendesh

Ps.... A quhem inteligjente ne k'te rast ? ::cool::

shumë mirë e shpjegove, brravo.
Ti e din a je apo jo sepse vetëm ti e din a e gjete vetëm apo me ndihmen e dikujt, por gjithsesi brravo
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Për njerëzit inteligjent

shumë mirë e shpjegove, brravo.
Ti e din a je apo jo sepse vetëm ti e din a e gjete vetëm apo me ndihmen e dikujt, por gjithsesi brravo

Epo edhe ti e ke mesuar diku .. Apo Jo :p

Ps .. Se luan topi , qe qenkam inteligjente , flm :p
 

Arijona

Antar Aktiv
Titulli: Për njerëzit inteligjent

Epo edhe ti e ke mesuar diku .. Apo Jo :p

Ps .. Se luan topi , qe qenkam inteligjente , flm :p

po po e kam mesuar nga te tjeret, por eshte me mire kur e meson vete,prandaj tu drejtova me at pytje, por ransi ka qe e ke msu
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Për njerëzit inteligjent

po po e kam mesuar nga te tjeret, por eshte me mire kur e meson vete,prandaj tu drejtova me at pytje, por ransi ka qe e ke msu

K'te pergjigjen se kam shpikur une ... Ashtu sikurse edhe ti se shpikur vete pyetjen .. Moj Arijona, per ta mesuar vete e kam mesuar ... Me pak fjale e kam mbajtur vemendje ne mesim :)
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Për njerëzit inteligjent

Kjo eshte tek librat e klases se III si pyetje :)
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Për njerëzit inteligjent

Po ku di une ,ne Gjuhen Shqipe, Leximi Letrar dhe Dituria e Natyres nuk merren me kshu gjerash :D Ndoshta e thote edhe tema ku eshte bere pyetja :drumepre:
 
Top