PER TY(dedikim dashurise)

gocqejfi

Anëtar i ri
Po e hap kete teme per te shkruar disa poezi dhe per ti lexuar ju anetaret.

Papritur rreshkiten lotet kur ne syte e tu ndarjen lexova
ti u fshehe vrap tek shoket,Me fal;-me the por gabova.
S'e kuptoj ndarja si te erdhi kur per ty isha gjithshka ne jete,
befas e heshtur,u largova duke te te dhene ty te drejte.
Dikur isha jotja sot dike tjeter do me shume
dhe kete zemer te permalluar e vrisje qellimisht pafund.
Ti qeshje pas kraheve te mi
une ecja rruges me nxitim duke qare per fatin tim te zi.

---------- Post added at 13:41 ---------- Previous post was at 13:38 ----------

Nese ndihesh vetem dhe ke nevoje per nje perqafim,
dil jashte dhe thirr emrin tim.
Nese une jam larg e nuk vij dot
te dergoj shpirtin tim qe te do fort.

---------- Post added at 13:47 ---------- Previous post was at 13:41 ----------

Vuaj per djalin qe e dua
vuaj sepse e di qe s'eshte me mua.
Vuaj dhe fatin se kuptoj,
vuaj sepse e dashuroj.
Vuaj se rruget tona po ndahen
vuaj dhe lotet s'me thahen.
Vuaj kur mendoj per jeten time
vuaj kur mund ta kem vetem ne enderrime.
Vuaj kur mendoj per jeten,
vuaj sepse e di te verteten.
Vuaj sa here e mendoj,
vuaj se shume e deshiroj.
Vuaj dhe mallkoj veten
me keto vuajtje s'kam c'e dua jeten.

---------- Post added at 13:50 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

Te dua ne heshtjen e nje nate ne fshehtesi,
te dua nen driten e nje ylli plot magji.
Te dua ne vuajtjen e nje zemre plot dashuri,
te dua ne dhimbjen e nje shpirti te djegur e te berehi.
Te dua ne dritherimat e nje trupi qe ka nevoje per ty
te desha e te dua deri ne perjetesi.

---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:50 ----------

Nese s'te shpreh dot sesa te dashuroj,
fajin e ka natyra qe s'i dha natyres goj.
Nese s'te them dot se zemra per ty vuan,
fajin e ka zoti qe beri djem qe me vajza luan.
Nese s'te them se per ty jetoj,
fajin e kam une qe s'ta tregoj.

---------- Post added at 14:02 ---------- Previous post was at 13:57 ----------

Un e pranoj qe ty shum te dua
po ti valle c'ndjen per mua?
Un per ty gjithshka do te veproja
edhe ne qiell do te jetoja.
Po,ti per mua c'do te veproje
a do te ishe i gatshem te me ledhatoje?
Un per ty shiun per ty do te ndaloja
un per ty boten do te shkaterroja.
Un per ty gjarprin do te ledhatoja,
un per ty vdekjen do te sfidoja.
E nje deshire Zotit do ti kerkoja,
sa te jetoj,prane teje te qendroja.

---------- Post added at 14:04 ---------- Previous post was at 14:02 ----------

Ne dore mora penen
e nisa te shkruaj.
Ndermend me vjen nje emer
qe me ben te vuaj.

---------- Post added at 14:10 ---------- Previous post was at 14:04 ----------

Naten rri zgjuar e fle ne mengjes
carcafin e henes e perdor si mbules.
Kjo nate qenka e erret e s'ka me fuqi,
vec puthjet e tua jane drita njeri.

---------- Post added at 14:12 ---------- Previous post was at 14:10 ----------

Zemra jote qielli i enderrave te mia,
nga buzet e tua marrin jete buzet e mia.
Nga gjaku yt ndizet gjaku im,
per fjalen te dua rron e vdes ky shpirti im.

---------- Post added at 14:15 ---------- Previous post was at 14:12 ----------

Te njoha papritur ne kete jete mizore,
te njoha papritur o qenie hyjnore.
Por,akoma pa u njohur mire te larguan nga une,
mizoria e kesaj bote te tronditi shume.
S'ke faj ti zemer se keshtu qenka kjo bote,
Edhe pse na ndane ne mbetem prape shoke.
 

VIP

V.I.P
Titulli: PER TY(dedikim dashurise)

Paskam harru qe dikur kam qen e dashuruar marrezisht lool....
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: PER TY(dedikim dashurise)

Paskam harru qe dikur kam qen e dashuruar marrezisht lool....

Po tani nuk je me !!!!
Te njoha papritur ne kete jete mizore,
te njoha papritur o qenie hyjnore.
Por,akoma pa u njohur mire te larguan nga une,
mizoria e kesaj bote te tronditi shume.
S'ke faj ti zemer se keshtu qenka kjo bote,
Edhe pse na ndane ne mbetem prape shoke.

i bukur kjo pjesa e fundit
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: PER TY(dedikim dashurise)

Teme interesante perse e kemi lene ne harres?! :)

Ja nje kenge per te gjithe te dashuruarit.Beni dedikime fushes me te bukur te jetes,asaj te dashurise !! :)
 

Monique

With or Without u
Titulli: PER TY(dedikim dashurise)

Sna ka dal risku lol
Kur ta kemi do ia dedikojme edhe dashurise nai cope tulle kokes
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: PER TY(dedikim dashurise)

Sna ka dal risku lol
Kur ta kemi do ia dedikojme edhe dashurise nai cope tulle kokes

lej llafet e bej noj dedikim e jepi aktivitet temes ,se po ik te gjete noj tjeter teme te harruar ahahahahahaha
 

Monique

With or Without u
Titulli: PER TY(dedikim dashurise)

Ke zevendesu jetmiren???se kap dot ate ti se eshte number one ajo
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: PER TY(dedikim dashurise)

ka tema si therriten partneret ne perkedhelje :)))
 

Monique

With or Without u
Titulli: PER TY(dedikim dashurise)

Une vetem nje emer te gjate i ve - kafsha me e bukur e pyllit lol
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: PER TY(dedikim dashurise)

...per TY...je e vetmja rreze dielli qe arrin te ma ngrohe zemren edhe ne ditet me te erreta.

hajduti
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Do te gjej nje poezi nate ku flet per diten.
Pastaj do te gjej ca lule qe lulezojne ne dimer.
Do trokas neper pranverat e njemije netve dhe do te sjell aromen e te gjitha luleve te shuara.
Do krijoj nje perde te mendafsht te bardhe , do e vendosim si krevat ne qiellin e reve.
PAstaj ne petalet e nje trandafili do flej duke pritur buzeqeshjen tende,syte e tu , perkdhelljen tende.

Athine-27/8/ora;11:45.
Jo keq per frymzim momenti :)
 
Redaktimi i fundit:
  • Dashuri
Reactions: VIP

Hera

Banned
Ndjenjat jane rreciproke ...duaj te te duan
 

Clara

Antarë i Respektuar
Kjo zemer qe po rreh
nje dite do te pushoj
por dashuria per ty
kurr sdo te mbaroj
dashuria kur vjen, spyet askend
se ne zemren time
eshte gdhendur vetem emri tend
 
Top