Per vajzen qe kam dashur me shume se jeten.

mario0

Anëtar i ri
. Un qe po shkruaj ket histori jam bledi nga dr per nje vajze qe e desha me shum se jeten time nga Ndroqi . Isha lidhur me nje vajze qe kishim gati 3 vjet lidhje . Ne flisnim ne telefon . Mbas ca kohesh vendosa ta takoja ne u dashuruam marrezisht me njeri tjetrin . Mbas shum takimesh un vendosa qe ta takoja me familjen time atje vendosem qe te takoheshim ne nje super market aty afer lagjes se vet sepse kishte frik nga prrinderit e saj se mos i bertisnin .


aty me u takuam , ajo erdhi bashk me motren e saj . aty ndjenjem afersisht perreth 15 min . duke ber muhabet . pastj vendosem qe te ktheheshim per ne shtepi leda vendosi qe te me jepte nje leter . bashk me nje dhurate ate durate e kam dqe do ta mbaj gjithmon sepse esht dhurata me e shtrejt per mua un i bera dhurat nje celular bashk me nje numdr . atje tek super marketi i shterngtam doren njeri tjetrit .


dhe aty u betova ledes per dashuri te sinqerte , edhe ajo gjithashtu u betua qe do ta donim njeri tjetrin deri ne perjetesi ajte me dha nje leter dhe motr e saj , pa dijeni te se motres . un e mora sepse sa her qe flىsnim dhe qe takoheshim . un i thoja qe te kam si moteren time dhe aty nisi motr e vet qe te dashurohet me mua , un nuk i dhash asnje arsye dhe kjo ishte arsyeja qe mes nesh filluan sherret .


por ajo gjith dashurhn qe kishte per mua arriti te na ndante perftndimisht . por kur me tha motra e saj qe un te dua un i thash esht e pa mundur . sepse un doja vetem leden . dhe se nderroja me azgje tjeter ne kete bote motra e saj arriti te na ndante perfundimisht . kishim gati 3 vjet lidhje dhe un i kisha premtuar dashuri te sinqerte . dhe ajo me kishte premtuar qe do te ishte vetem e imja dhe e askujt tjeter por ja qe ishin vetem fjale .


sepse ajo nga intrigat e motres se sj u helmua sepse ajo i tregonte gjera te tjera dhe i dha fund me mua . dhe mbas ca ditesh me tha qe do te fejohem . un ne ate kohe po beja kursin per shofer . dhe e kishim len qe kur ta mar patenten do te ishte ajo e para qe do te hipte ne makine me mua por ja qe s'ndodhi keshtu


ajo do u fejonte me nje djale qe rrinte ne greqi . por une me ca mundime vendosa qe ta ndaja nga ai por ajo me tha qe po erdhi para vitit te ri . un do te fejohem me te po erdhi pas vitit te ri une nuk do fejohem . por ajo nuk u fejua me te .
une u gezova shume qe u nda nga ai dhe mendova qe e kisha rrugen e lire per tek ajo , dhe une kur e pyesja pa do te lidheshim bashk her me thonte po her thoshte jo se kishte frik motren e saj
pas 2 - 3 ditesh ajo me tha qe do u fejonte me nje tjeter afer vores . une ju luta me lot ne sy qe te mos u fejonte dhe te arratiseshim bashk por ajo nuk pranoj .
valle cili ishte shkaku qe nuk pranoj qe te vinte bashke me mua ose cila ishte personi qe nuk donte qe ne te dy te ishim bashk ? te lumtur pergjithmon. dhe ajo qante per mua thoshte qe do te rrinim bashk ne perjetesi . dhe ndenjehere kur ziheshim benim shaka ajo me therriste kaqol arrash ,


ose dordomen dhe qe perfundimisht benim gjithqka per tu pajtuar dhe qe te ishim perseri bashk . dhe qe rrinim gjith naten per dit cdo ore , cdo sek cdo minut duke folur ne telefon .
deri rreth ores 7 te mengjesit . Eh kemi ber lloj lloj cmendurىrash per njeri tjetrin dhe veshtir qe mund te harrohen lehte . kemى kaluar cdo veshtirsi , cdo penges vetem per te qene bashke .
por ajo nuk ishte e gatshme qe ta mbronte ate dashuri qe e kemى mbrojtur me aq mund e sakrifica per therth gati 3 vjet .
kur ajo fliste me motren time i thoshte qe kurre nuk mund ta harroj bledin dhe qe jeta e saj nuk kishte kuptim pa te . dhe qe apo thoshte qe nuk do te fejonte me askend vetem me bledin por ja qe nuk e mbajti fjalen .
dhe ja qe nje tite ajo u fejua me dike tjeter te pakten ajo keshtu me ka thene . une e dua aq shum sa me mer malli cdo dite per te nuk mund ta harroj kurr sepse e kam dashur me shum se vet jeten time me themb ne shpirt me dhemb ne zemer .
Eh sikur te ishim dhe nje her bashk dhe do te te doja me shum se jeten time . dhe gjith ate dashuri qe ne e kishim si mundi ta harronte aq shpejt . Eh pse une numrit tend i bie kaq shum dhe me del i fikur . gjith ate dashuri qe kishim si mundi ta harroje per dike djeter .
do te them dicka vetem motra jote na ndau une i thoja te tjera gjera tjera por motra e saj i thoshte te tjera gjer qe une si kisha then . dhe pse une te desha dhe te dua gjithmon deri ne perjetesi deri ne vdekje .
dhe kur e mora vesh qe ajo do u fejonte me dike tjeter un doja tى jepja fund jetes time sepse nuk kishte kuptim jeta ime pa leden . por me gjeten ne kohe te shpis dhe me quan ne spital vetem qaja dhe mallkoja veten pse o zot pse me ndodhin vetem mua te tilla gjera .
rrija pa ngrene sepse me rrinte mendja vetem tek leda me vinte inat si e harroj dashurin time dhe u fejua me tjeter dhe pse akoma vuaj , vuaj per te nuk e di ne esht e lumtur dhe pa mua sepse me dhemb shpirti sepse e doja aq shum me shum se jeten time .
sa her qe marr fryme , e ate se shikoj e ndjej se pa te smund te jetoj , vetmia po me tremb , e thell ne shpirtin tim ze vendin e saj para se te jet vone pa te then mirupafshim . edhe nje here te shikoj syt e saj se s'mundem ta besoj se ajo do te ler vetem imazhin e saj
qe e ka aty gjithmone ne do te jemi si dy te huaj qe per njeri tjetrin ndjejme dashuri dhe askush nuk do tia dije se sa shum qe u deshem . mua me mer malli ne cdo kohe kur e shoh dhe kur nuk e shoh esht e prekshme e dhimbshme si kujtim ky esht zjarri i madh per mua .
per cdo fjale qe se dham per cdo puthje qe se dhame . kaq kohe pa u pare te ishte gur do ishte qar , te ishte lum do ishte thare , te ishte zjarr do ishte shuar , te ishte pem do ishte thar malli per leden me mbajti te gjall .
per ate vajze kisha shum dashuri tani nuj mund ta duroj gjith kete qe ndjej dhe nuk mund te bej me sikur ndihem mire se pa dashurine e saj jam i shkaterruar . dhe po jetoj ne vetmi une bera te pa munderen qe te bashkoheshim ne te dy , por ajo sia arriti dot . esht e pamundur ta harroj , por tani une kam nevoj per dashurine e saj .


por une jam i helmuar por gjithsesى zemra e saj gjithmone do te jetoje brenda meje , une asnjehere nuk do te mund ta harroj se nje pjese e saj do te jetoje gjithmone me mua . u be ca kohe qe s 'jemi par dhe malli mua me ka mare sepse smund ta harroj aq lehte .
......................................


u ndave nga une por malli dhe dhimbja per ty kurr nuk do te me shuhet . veshtir qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri . te prita te vish me buzeqeshje por ti erdhe me fjalet qe asnjeher nuk kisha dshur ti degjoja . dhimbja per ty dita dites po me shtohet , se bashku me lotet e mi .


me ka mar malli per cdo gje , per zerin tend , per buzeqeshjen tende tende , per syet e tu ... largimi yt me shkaktoj plag te medha ne zemren time nuk ka ilaq qe do te mi sheroj keto plag dhe pse disa thon qe koha sherom cdo plag une nuk besoj , sa me teper kalon koha me teper e ndjej mungesen tende . me shpirt te tretur me zemer te thyer , me lot ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj


kush e di sa dit pa diell , pa lule pa gezim do te kaloj kurse ne zemren time vetem lot , vuajtjen dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel , dhimbja nuk ka fund kurse fjalet nuk kane fuqi te shprehin pikellimin per ty .
gjithmon do te mbetesh ne zemren thme dhe pse ike pa asnje lamtumir me shpirt te tretur dhe zemer te tyer me shpres te pa shpres si dje , si sot , si neser une i perlotur te pres te kthehesh perseri dhe te me kthesh besimin ne dashuriri . te kthehesh lumturine te gjithe ape qe kishim kur ishim se bashku .


mungesa jote ne cdo vend po ndihet , ditet pa ty vetem un e di si po ى kaloj . malli dhe dhimbja per ty kurr nuk do te me shuhet . dhe do te te dua me shum se sa te kam dashur .
Edhe me shum se sa e dua veten thme por kur te bindesh ateher ndoshta
do te jet shum von une do te jem me shpirt vetem i yti e ti vendos vete per lumturine tone qe mund te kemi se bashku .
nje ishull te shkret te tregoj nje histori dicka qe e di vetem une e ashkush tjeter .
u dashuruam marrezisht . jepnin jeten per njeri tjetrin ne kishim nje dashuri te madhe dhe te gjith mendonim se do te zgjaste deri ne perjetesi por dicka ndodhi gjerat ndryshuan nuk ishim me si me par leda kishte nje moter qe pak nga ajo ra ne dashuri me mua dhe beri cdo gje derisa me ndau nga leda .


neve na ndau intria e banes se nuk kishim gje tjeter ne ishim shum te dashuruar .
kىshim nje dashuri qe shtm njerez do te donىn ta kishin por intriga e banes e motres se ledes na ndau dhe shpresat tani jane shuar ndersa leden sec e shtyu dicka dhe me nje tjeter pranon dhe un i shkaterruar ,
une po po qaja pa fund saqe dhe loten u shteruan dhe nuk kisha me fuqi per te qare . dhe per te shprehur pikellimin tim te qe ndjeja ne zemer ,
nje dhimaje pa fund , nje dhimbje te madhe aq te madhe saqe u hapen plag te medha , plag dashurie


dhe veshtir qe do te mtnd te mbyllen aq lehte . thon qe vyshket dashuri , thone qe ajo len vetem gjurme . por tek un po shtohet dita dites , per cdo nat rri pa gjum , ne endrr e kerkoj ne perralla e gjithmon ne poezi . ku ka humbur ku eshte tretur sa i mjere pa te kam mbetur . jo nuk mundem dhe mbi kujtimet kalon cdo her cdo dite me shtohet malli per te .


sikur dhe nje her ta takoja , valle si qenka dashuria te jep frym dhe pastaj te mbyt . por e nxhehte e me shum akull fjala te mbetet ne fyt . thom qe koha shron cdo plag . thon te gjith qe nje dit kalon , pok tek une po ndodh krejt dicka tjeter ,
dhe cdo dite me shume po me mungon , une vertete e kisha dashuruar , dhe leda dashurin tone vetem e harroj verbesisht kishte ren viktime dhe me trdhetoj une perher kesnik i qendrova dhe ajo prapa djallesis se banes i besoj .
une askund nuk gabova por ajo ishte shpirti i tradhetis . kur ne syt e saj nje pik loti pikon i duket sikur nje pjes e saj zhduket . por un e lusja qe te mos qaje as edhe nje pik loti te vetem per mua se nese qan lotet e ledes do ma merrnin jeten .
tani leden dicka e ka verbuar qe te verteten nuk e shikon por kur ta shikoj do te jete teper von . as sot kjo dite me diell nuk e ngrohe shpirtin tim ! dridhem sepse rrezet e diellit nuk me ngrohin , por perkunrazi me bejne akull gjithkund dua qe te kthehet perseri me mua ..... e sot po udhetoj me jeten e atehershme kur une dhe ti ishim njerzit me te lumtur ne ket bote !


sepse keshtu kisha enderruar , dhe kam nje dhimbje te thelle ne shpirtin tim . ndaj dashurise tone qe aq te kerkuar por tani e shoh se e ter kjo mbeti vetem si nje kujtim !
nje kujtim i pa harruar ne jete ! mendova se vertet e tera ishe vetem per mua ! e gjitha me zemer e shpirt ! dhe ter trupin tend qe aq shum e desha dhe do te te dua per ter jeten time , dhe dashurin tende qe me kishe dhuruar !..........
dhe e gjitha kjo qe un dikur mendoja per nje te ardhme me ty , aeja plane per nje jete dhe me te bukur , per nje jete dhe me te lumtur , me te mir per mua dhe ty .
te gjitha keto i shkaterrova por me se shumti shpirtin tim akoma plaget nuk gjejne sherim . ato jane plag dashurie dhe veshtىr qe mtnd te mayllen . kam frik se mund te me lendojn per ter jeten .
sidikur ! le te jete ashtu e dashur ? gezohu por kurr mos i thuaj tjetrit se '' TE DUA '' ! Ish um ai qe me dhurove dashuri !
por jo ! tani e shoh se ishin vetem fjal ato kishin qene vetem fjale . fjale qe dilnin nga goja e jo nga shpirti e zemra qe dikush mund te ti dhuroje dikujt .
ndoshta do te ndihesh e merzitur . kur te lexosh kete leter edhe une keshtu ndihem ngaqe te dashurova marrezisht .
nga Blerim Markaj durres per Enkeleda Ndroc


15844_100888493270459_100000479258491_25151_6193025_n.jpg
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Un qe po shkruaj ket histori jam bledi nga dr per nje vajze qe e desha me sh

Ah tradhetare ty te vrafte zoti e te djegt zjarmi jarebi.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Un qe po shkruaj ket histori jam bledi nga dr per nje vajze qe e desha me sh

Nese dashuron ashtu siç shkruan shqip une i jap te drejte vajzes....
 
Redaktimi i fundit:

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Un qe po shkruaj ket histori jam bledi nga dr per nje vajze qe e desha me sh

Fillo të blerosh Blerim djali se do dalin edhe të tjera Leda po hë
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Un qe po shkruaj ket histori jam bledi nga dr per nje vajze qe e desha me sh

Te keshilloj ta nisesh tek gazeta Intervista, apo e ke nisur?
 

sensuu

sweet
Titulli: Per vajzen qe kam dashur me shume se jeten.

jeta vazhdon Bledi....
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Per vajzen qe kam dashur me shume se jeten.

Fotoja do jet bere para se te dashuronte Leden besoj...se sduket shum i lotuar :D


Por po e marr pak me seriozisht :p....Keto jan dashurit e reja ato te parat cdo gje na duket dhjetfish e madhe dhe e thelle dhe po dhjetfish na behet e tmerrshme dhe e vuajtur. Besoj qe djali eshte dashuruar (cdo moshe ndjen dhe dashuron ne menyren e saj).....Por ne te vertet kjo histori ka qen me shume nje iluzion sesa nje ndjenje e jetuar....dashuria "teknologjike" (ne telefon) eshte genjeshtare, ose me mire jetohet me lehte sesa ajo dashuri qe konsumohet dit per dite :)................Nje gje skuptova kjo vajza fejohej me te gjithe pervecse me Bledin ....bohh Bledi ver veten dhe shpirtin ne paqe se do vuash e do duash perseri e perseri derisa te plakesh :D
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Per vajzen qe kam dashur me shume se jeten.

mir se nuk e ke mbyt veten !pala se dot kaloj kjo dhembje sa te zavendesosh me tjetren goc ,, meshkuj te vuajn icik e rralla kjo ! po ajde mo kinse po e besojm.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Per vajzen qe kam dashur me shume se jeten.

Me gjithe respektin per dhimbjen dhe vuajtjen e cunit,me bene peshtypje nja 2-3 gjera ne tregim...
aty me u takuam , ajo erdhi bashk me motren e saj . aty ndjenjem afersisht perreth 15 min . duke ber muhabet . pastj vendosem qe te ktheheshim per ne shtepi leda vendosi qe te me jepte nje leter . bashk me nje dhurate ate durate e kam dqe do ta mbaj gjithmon sepse esht dhurata me e shtrejt per mua un i bera dhurat nje celular bashk me nje numdr . atje tek super marketi i shterngtam doren njeri tjetrit .


dhe aty u betova ledes per dashuri te sinqerte , edhe ajo gjithashtu u betua qe do ta donim njeri tjetrin deri ne perjetesi ajte me dha nje leter dhe motr e saj , pa dijeni te se motres
Te gjitha keta i bete per 15 min??...

un e mora sepse sa her qe flىsnim dhe qe takoheshim . un i thoja qe te kam si moteren time dhe aty nisi motr e vet qe te dashurohet me mua , un nuk i dhash asnje arsye dhe kjo ishte arsyeja qe mes nesh filluan sherret .


por ajo gjith dashurhn qe kishte per mua arriti te na ndante perftndimisht . por kur me tha motra e saj qe un te dua un i thash esht e pa mundur . sepse un doja vetem leden . dhe se nderroja me azgje tjeter ne kete bote motra e saj arriti te na ndante perfundimisht . kishim gati 3 vjet lidhje dhe un i kisha premtuar dashuri te sinqerte . dhe ajo me kishte premtuar qe do te ishte vetem e imja dhe e askujt tjeter por ja qe ishin vetem fjale .


sepse ajo nga intrigat e motres se sj u helmua sepse ajo i tregonte gjera te tjera dhe i dha fund me mua
Si u dashuroka motra keshtu firu fiu,pa te njohur ty,pa u takuar ti me te,pa fol me te??...Sa vjece ishte 12??

ajo do u fejonte me nje djale qe rrinte ne greqi . por une me ca mundime vendosa qe ta ndaja nga ai por ajo me tha qe po erdhi para vitit te ri . un do te fejohem me te po erdhi pas vitit te ri une nuk do fejohem . por ajo nuk u fejua me te .

Stol rezervash ti...Nese vjen ai do fejohej,nese nuk vjen nuk do fejohet...Sa pa kuptim,te donte ty e do u fejonte me tjetrin??E ti gezohesh se ajo nuk u fejua...Blerim djali,mos me thuaj se je 13 vjec,se atehere do te te besoj ne gjithe kete histori...Nese je me shume se aq,bashkohem me mendimin e Hostel,i jap te drejte goces...Bravo asaj...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Per vajzen qe kam dashur me shume se jeten.


Mua me vjen shum keq per ju Bledi !

Le te shkoj..... jepi tolerancè ne rrugen qe ka zgjedh.

Mos u merzit dhe leje ! Harroje teresisht !

Rruget i ke te hapura... Zemra le te merr arom te trendafilave dhe zgjidh tani me te bukuren per ty !


Meso nga ky rast dhe harroje ket rast!
 
Top